OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li itko odgovor od AZTN da je procjenjena vrijednost tajna?


Ima li itko odgovor od AZTN da je procjenjena vrijednost tajna?

Oni nisu ni HT-u ni ZABI naložili objavu procjene iz elaborata nego da se izradi i dostavi elaborat i to su oni napravili. Van toga im ne mogu ništa naložiti što nije u rješenju, to može biti samo stvar dobre volje HT-a i ZABE žele li to objaviti ili će s time čekati natječaj.

Ignore: KressoM, delux

Kakva dobra volja ????
Oni nisu jedini dioničari !!!!
Pevec je delistiran u roku tri dana radi – lei- oznake
Valjda ima neko nadležan…hanfa, hakom, hanka, tko god
A u stvari, baš me briga…piskaram zbog načela jednakosti


@avax
Ne slažem se s tobom.
Jedino što me iz tog elaborata zanimala procjena cijene Optime.

Naruči i plati elaborat pa ćeš imati procjenu i onda je slobodno podijeli s nama na forumu. Naravno, najprije trebaš kupiti koju dionicu Optime.


Da sam na Vašem mjestu mene kao dioničara to ne bi zadovoljilo.

Srećom pa nemaš dionice Optime pa nisi na mom mjestu. Ja sam vrlo zadovoljan time što sve ide u pravom smjeru i u zadatim rokovima. Ti koji nisi dioničar Optime, slobodno time i dalje budi nezadovoljan.

Ignore: KressoM, delux

@zez1
Hvala ti od srca što se toliko “brineš” za nas male dioničare Optime, to je alturizam naprosto neviđen na forumu. Hvala ti još jednom…i zbogom!

Ignore: KressoM, delux

Vidim da ima puno spora oko procijenjenje vrijednost pa evo sto kaze pravna regulativa:

1. Rjesenje AZTN-a
III.2. HT se obvezuje da će u razdoblju od 1. do 31. siječnja 2020. započeti s
postupkom prodaje svih svojih dionica Optime, pri čemu će sukladno Ugovoru
između HT-a i Zagrebačke banke imati pravo prodaje i dionica Optime koje drži
Zagrebačka banka (tzv. pravo povlačenja u prodaju, engl. drag-along).
Postupak prodaje bit će transparentan, objektivan, nediskriminatoran, te u skladu s
najboljim praksama.
HT se obvezuje pripremiti postupak prodaje najkasnije 6 (šest) mjeseci prije početka
prodaje, tj. do 1. srpnja 2019. te isti s potrebnom dokumentacijom, koja između
ostaloga sadrži i procjenu vrijednosti Optime, dostaviti na pregled Povjereniku koji
će o toj činjenici izvijestiti Agenciju. Tijekom pripreme za postupak prodaje neovisni
savjetnik izradit će i procjenu vrijednosti Optime.

2. Zakon o trzistu vrijednosnih papira
Obveza izdavatelja

Članak 106.

(1) O svim informacijama što se odnose na okolnosti ili odluke koje predstavljaju materijalne činjenice, izdavatelj vrijednosnih papira uvrštenih na burzi ili uređenom javnom tržištu, obvezan je bez odgode izvijestiti javnost.

(2) Pod materijalnim činjenicama u smislu odredbi stavka 1. ovoga članka podrazumijevaju se sve informacije i činjenice koje mogu utjecati na cijenu vrijednosnih papira.

3. Kodeks ZSE
2.1. CJENOVNO OSJETLJIVE INFORMACIJE

Neovisno o podacima koje je dužno objaviti sukladno zakonu ili drugim pravilima, društvo je dužno u najkraćem mogućem roku javno objaviti i time staviti na raspolaganje svim zainteresiranim stranama bitne podatke o radu i djelovanju društva, kao i sve podatke o činjenicama i okolnostima koje mogu utjecati na cijenu dionica toga društva (cjenovno osjetljive informacije).

Iz gore navedenoga jasno je da procijena vrijednosti mora biti javno objavljena, a vi pricajte sta hocete.

@notion

ma hebe se njima… ali glavno da Gažićka stalno melje o povratku povjerenja na HR TK.

a možda ovi iz AZTN-a još čitaju, provjeravaju jel sve u redu s dokumentacijom, pitaj boga.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


HT se obvezuje pripremiti postupak prodaje najkasnije 6 (šest) mjeseci prije početka
prodaje, tj. do 1. srpnja 2019. te isti s potrebnom dokumentacijom, koja između
ostaloga sadrži i procjenu vrijednosti Optime, dostaviti na pregled Povjereniku koji
će o toj činjenici izvijestiti Agenciju. Tijekom pripreme za postupak prodaje neovisni
savjetnik izradit će i procjenu vrijednosti Optime.

tako je,nigdje ne piše da su dužni objaviti procjenu nego ju samo dostaviti Povjereniku i to su napravili.sve ide po PS-u i to je najbitnije u svemu tome, nema odgode, nema muljanja, ide se prema cilju-prodaja udjela zabe i ht na međunarodnom natječaju..ne znam što tu nekome nije jasno??

@tovarish

Procitajte sto o tome kaze Zakon o trzistu vrijednosnih papira i Kodeks ZSE.

@NaBiduAsku

Pitat cu gdu Gažić zasto nema obavijest o tome na ZSE.

Notion,
definiraj izdavatelja. Optima ne mora znati kolika je procjena, a svakako nije ovlaštena objaviti jer procjenu sigurno nije niti dobila. Dobila ju je preko Deloitta AZTN.
Hanfa bi mogla HT-u ili AZNT-u naložiti da objave procjenu kako ne bi bilo manipulacije na burzi. Postoji jako važna činjenica koju ne znaju svi sudionici.
Možda sada insajderi manipuliraju dionicom kako bi prikupili što više komada prije nego se netko veći uključi. Tu mislim na fondove i sl. koji će skupljati na burzi za kupca.

miješate ulogu uprave OPTE tj. same kompanije i 2 najveća dioničara koji su morali izraditi procjenu i dostaviti je povjereniku….koji je onda o toj činjenici obavijestio burzu…..to nije bila obveza kompanije tj. optime, nego obveza 2 njezina dioničara i slažem se s onima koji kažu da je to poslovna tajna koju ne samo da ne moraju, nego pitanje je jesu li uopće ovlašteni objaviti je na javnosti prije međunarodnog natječaja….
kako god, probajte slati upite pa će se znati koja više….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close