OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jeffe
prema Zakonu o preuzimanju dd
čim netko stekne ukupno 25 % dionica nekog dd mora objaviti obveznu ponudu o preuzimanju

gle, opekao sam se na belju i znam da se tu nešto mijenjalo u zajedničkom djelovanju sa državom, sad ne kužim da li je ovo što ht mora riješiti dionice po nalogu regulatora po posebnom zakonu ili ne ali sam našao ovo

IZNIMKE OD OBVEZE OBJAVLJIVANJA PONUDE
ZA PREUZIMANJE

Članak 14.

(1) Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje ako:

4. stekne dionice ciljnog društva koje je stečajni dužnik u stečajnom postupku,

predstečaj je isto stečajni postupak… ili možda nija a ako je, da li opte do ljeta 2021. izlazi iz postupka?

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Rekla bih da se ti izuzeće idnosi na situaciju kad stekneš dionice u samom stečajnom postupku kao štto su stekle Zaba i Ht. Nisu trebali dati ponudu.

U trenutku stjecanja nastaje obveza za preuzimanje. U trenutku stjecanja bio je predstečaj i zato nije bilo obveze.

Kada se bude prodavala, stjecanje će biti bez predstečajne/stečaja i on tko kupi više od 25% trebat će dati ponudu i za ostale dionice.




.a koliko će to vrijediti za 1-2 godine kad HT i A1 uvedu 5G tehnologiju? 😆 ..meni je spojena optika koju isti čas odjavljujem kad se pusti 5G…već sa sadašnjim brzinama 4G sam na granici da otkantam optiku 😊

Da si malo googlao onda bi svatio da nema 5G tehnologije ako nema opticke infrastrukure izmedju 5G stanica, osim sta optima ima korisnike kao vrijednost ima i optiku koja sigurno vrijedi tele2 za izgradnju svoje 5G tehnologije
[/quote]

.to stoji ali nebih se baš kladio da je optička infrastruktura OT optimizirana za postavljanje 5G baznih stanica. Njihova optika je razvučena prema krajnjim korisnicima tako da je upitna vrijednost iste za 5G.
[/quote]

Vjerovatno ti imas optiku jer je bakrom do tvoje zgrade dosla pa u tvojoj zgradi razvedena optika i to tako funkcionira ili je ta optika trebala bit razvedena od pocetka do kraja da bi imalo smisla, sigurno nije optima samo gradila optiku u zgradama, a ostalo koristila od HT-a, s druge strane di se nalaze te mobilne stanice u gradovima nego na krovovima istih eto ti tog krajnjeg korisnika ?

A sad ti opet kazem da si malo guglao onda bi i saznao kako funkcionira 5G mreza, a to je da stanice koje se koriste u 5G mrezi trebaju bit nekoliko puta blize izmedju jedne i druge stanice nego lli je to sad slucaj sa sadasnjim mobilnim stanicama i da radi toga vise nije potrebno radit velike stanice nego pun kufer malih na relativno maloj udaljenosti izmedju njih da bi to funkcioniralo, sta znaci da svaku malo neka stanica mora bit spojena na optiku…..pocmi malo googlat sta kazes ?

Ignore : renči


Rekla bih da se ti izuzeće idnosi na situaciju kad stekneš dionice u samom stečajnom postupku kao štto su stekle Zaba i Ht. Nisu trebali dati ponudu.

U trenutku stjecanja nastaje obveza za preuzimanje. U trenutku stjecanja bio je predstečaj i zato nije bilo obveze.
Kada se bude prodavala, stjecanje će biti bez predstečajne/stečaja i on tko kupi više od 25% trebat će dati ponudu i za ostale dionice.

ne, ne, nije to isto ali u istom čl. o iznimkama ima i to što pišete

12. kao vjerovnici, stječu dionice društava u sanaciji

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Baš je u članku di je izuzeće izdvojena situacija kad je psn. točka 6.


Baš je u članku di je izuzeće izdvojena situacija kad je psn. točka 6.

ma bravo, znam da se nešto mijenjalo ali sam gledao zakon iz 2007.

(1) Stjecatelj nije obvezan objaviti ponudu za preuzimanje ako:

6. stekne dionice ciljnog društva koje je nagodbeni dužnik u postupku predstečajne nagodbe, pod uvjetom da sudjeluje u mjerama financijskog restrukturiranja nagodbenog dužnika na način predviđen zakonom koji uređuje postupak predstečajne nagodbe i da je planom financijskog i operativnog restrukturiranja utvrđen kao stjecatelj dionica nagodbenog dužnika,

evo, to je to, upravo situacija sa opte, nema obveze objave ponude za preuzimanje

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

čestitam svima koji su kupovali po 2-3 kune pa i značajno ispod toga, nisam u ovoj dionici i ne namjeravam ulaziti u nju. gledajući sa strane te čitajući komentare u zadnjih par dana, ne mogu se ne sjetiti jednog nepisanog pravila u investiranju:

– Trava ne raste do neba.

Više forumaša postavilo je ovdje pitanje kad prodati, a odgovor na to trebali su imati sami u trenutku kupnje dionice. Je li to profit od 30%, 100% ili 200% na uloženo, to treba svak za sebe znati. Poznata misao s Wall Streeta kaže da bikovi zarađuju, i medvjedi zarađuju, a svinje gube.

‘Pig is slang for an investor who is seen as greedy, having forgotten his or her original investment strategy to focus on securing unrealistic future gains. After experiencing a gain, these investors often have very high expectations about the future prospects of the investment and, therefore, do not sell their position to realize the gain.’ https://www.investopedia.com/terms/p/pig.asp

@jeff: pa to bas znaci da ponude mora biti. United nije sudjelovao u procesu psn i mora dati ponudu svima.


http://hr.n1info.com/Biznis/a402087/United-Group-investira-700-milijuna-eura-u-jugoistocnoj-Europi.html

prvo malo da se osvrnem na taj famozni 5g pa tek onda na link. pod dojmom ove frke sa trampom i huawei pročitam članak kako su oni pokrivali dva vjerska događaja (meka,medina i posjet pape seulu) specifikum toga je da su svi telefoni ugašeni dok traje ceremonija i onda svi na jednom pale svoje telefone (ima tu preko milju ljudi) i sistem ne pada. bazne stanice su neke kutije težine 20 kg koje se montiraju manje više po nekim zidovima i ne treba im veliki odašiljači. huawei koji je vlasnik oko 30% patenata za 5g je garantirao j. koreancima da će to funkcionirati savršeno, a ni ovi nisu mačji kašalj u tehnološkim stvarima. toliko o tim tehničkom stvarima za koje sam ja žešći laik.
eee a ovaj n1 je u vlasništvu ug, nova isto tako, licencu za utakmice hr repke u naredne 4 godine znate i sami tko je otkupio. tu dolazimo do nekih po meni značajnih stvari. znači narod će gledati sport i neke vrhunske dokumentarce koje ći im ovi plasirati i u pauzi toga mogu im uvaliti i svoj informativni program koji više nije htv muljanje i petljanje već ug petljanje. za izbore je dovoljno pridobiti cca 5% zatupljenog biračkog tijela i eto jezičca na vagi. da ne dužim dalje, kad sam pričao sa ljudima iz branše u opće nije poanta u nekim optikama, bakru i kablovima već o krajnjim korisnicima koji i onako nisu skloni čestim promjenama operatera. kad se sve to izdešava ug će moći kreirati politički život na datom prostoru. sad da li će oni navijati za plenkovića, bandića ili mamića bumo vidli. zato mi konstatacija da je to američki projekat pod vodstvom same cia-e i kamare naštampanih dolara i te kako ima smisla.

who dares, wins

moguće LeoNT , ne tvrdim ništa, nisam pravnik ali piše da je moguće izuzeče ako je planom financijskog i operativnog restrukturiranja utvrđen kao stjecatelj dionica nagodbenog dužnika, a planom je utvrđeno da se dionice ht moraju do 7. 2021 prodati ili zaba preuzima, e sada ako ht i zaba nastupe zajednički i javi se kupac, da li će ga hanfa odbiti ako se pozove na izuzeče po čl.14. jer kupuje dionice tvrtke u stečajnom postupku u kojemu je planom financijskog i operativnog restrukturiranja regulator uvjetovao da se napravi procjena i dionice prodaju na međunarodnom javnom natječaju

baš zahebano, najbolje bi bilo pitati hanfu

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

@jeff
nagodbeni dužnik = Optima
nagodbeni vjerovnik stjecatelj dionica (čitaj: mijenjao dug za dionice) = Zaba
nema ponude za preuzimanje

United = treća osoba
ako stekne 25%, obavezan dati ponudu za preuzimanje

poruka “dušebriznicima”: kako kolega @verdi kaže, tko ne riskira, ne profitira

Uljanik = blue chip

Ako je netko stekao dionice u postupku PSN onda ne mora davati ponudu.
Medjutim, kako je taj postupak zakljucen onda se za svaki iduci prelazak 25% od strane bilo koga mora dati javna ponuda.

https://www.optima.hr/info/predstecajna-nagodba

Optima je BILA u postupku PSN. Vise nije.
Zakljucenjem nagodbe postupak je gotov.
Firma je kao svaka druga.
Jedino placa dugove iz nagodbenog rjesenja.


dakle, ht ima obavezu riješiti samo svoje a zaba je kombinacija što bi bilo kad bi bilo

znači, vatrica se zapalila, ražanj se zavrtio a zeko još u šumi

beš to, tako to bude kada se informiraš na forumu

vidim da nije sigurno ovo oko obveze javne ponude,al svako ulaganje ima svoj rizik pa tako i ovo.ako neće da bude javna ponuda nema veze, optima ima svoju vrjednost takva kakva jest

...from Doboj!

Nema se sto nije sigurno.
Tko razumije hrvatski u ZOPPD sve lijepo pise.
Iznimke se odnose samo na dionice stecene u samom postupku PSN. Ne na poslije.

New Report

Close