OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MARTIĆ MATIJA (26652252919)
1.750.569 62,08
INTERKAPITAL VRIJEDNOSNI PAPIRI D.O.O. (68481874507)
51.870 1,84
nisam ovu drugu rundu ni skužio. ovaj martić luduje.

who dares, wins

I kako to sad sve objasniti?
Covjek namjerno destabilizira dionicu koju je stavio na trziste. Uspijevaju poslovati sa dobiti. (Mala je ali je ipak dobit)
Umjesto da mu je interes podici ju na 30 – 40 kn. On ju rusi do iznemoglosti. A, opet, najvise sebi rusi.

ja sam ispočetka imao teoriju da je on to posudio interkapitalu za šort. sad mi to baš nešto i ne drži vodu. kako je zse prepuna iracionalnih likova koji svoje novce i nisu baš stekli pod nekim tržišnim okolnostima svako malo možeš očekivati da će si pucati u nogu. tako da do daljnjeg nemam nikakvo mišljenje o njegovim motivima.

who dares, wins

ovaj je počeo kipati i ispod 4 kn, upravo je istresao 5.000 komada…kud li mu se tako žuri i zašto prodaje dionice?!?

Ignore: KressoM, delux

Jedno je sigurno, ovo se namjerno radi.

Dolaze i nove dionice pa je možda dogovoreno da Martic mora smanjiti svoj udio

Ovo mislim da se čeka i onda više nema petljanja sa cijenom dionice…

Optima Telekom radi prospekt za dionice proizašle iz predstečajne nagodbe (OPTE-R-B), odnosno pretvorbom dijela potraživanja u temeljni kapital društva, kažu u tom telekomunikacijskom operateru.

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/s-optima-telekom-priprema-nove-dionice-za-burzu/

Neznam da li sam u pravu ali šta bi se desilo recimo da gosp. Martić nije prodavao dionice i radio pritisak na tržište ?

Mislim da niko nije htio prodavati dionice jer su na niskoj razini pa bi dionica pravila mjesečni mali promet i prebacili bi je u poseban režim trgovanja što sigurno nikom nebi odgovaralo a ovako to se nije desilo zahvaljujući njemu … možda je to bio razlog njegovog sipanja dionica… ????
Novac njemu sigurno nije bitan niti mu treba da ruši svoju dionicu ovako je održao da dionica ima dovoljan promet da se može redovno trgovati dok ne izađu nove dionice na redovno tržište a onda ćemo vidit šta će se desiti … .

molim komentar neki

http://www.seebiz.eu/optima-telekom-na-burzu-stizu-nove-dionice/ar-101465/

Optima Telekom radi prospekt za dionice proizašle iz predstečajne nagodbe (OPTE-R-B), odnosno pretvorbom dijela potraživanja u temeljni kapital društva, kažu u tom telekomunikacijskom operateru.

S obzirom na to da nove dionice još nisu uvrštene na uređeno tržište, na Zagrebačkoj burzi i dalje je navedena stara vlasnička struktura (na temelju OPTE-R-A dionica) kada je većinski vlasnik s 63,85 posto udjela bio Matija Martić. Uvrštenje novih OPTE-R-B dionica cilj je na kojem se radi ‘kako bi svi dioničari mogli trgovati dionicama putem Zagrebačke burze’.

U Središnjem klirinškom depozitarnom društvu (SKDD) navedene su i jedne i druge dionice, a top dioničari nove OPTE-R-B dionice su, sukladno predstečajnoj nagodbi koja je postala pravomoćna potkraj svibnja, Zagrebačka banka s 42,3 posto udjela i HT s 20 posto udjela, a slijede Marijan Hanžeković (3,9 posto), Raiffeisen Bank (3,5 posto), Merkur osiguranje (1,97 posto) i Vipnet (1,8 posto).

@planet

Mogla se likvidnost održavati i na suprotan način. Dakle, mogao je kupovati dionice koje su na tržištu bile ispod nominale (a bilo ih je).
Osim toga pozitivni učinci PSN se događaju i ostvaruju a on zakucava kao Micheal Jordan sa trice. Stvarno nije blisko razumu.

pitanje dokle ce zatuc cijenu dionice kad ih ko zna koliko miljiona ide na burzu ,ja sam mislio kupit al sad nebi hvala,nije bagovor na kupnju ni prodaju


pitanje dokle ce zatuc cijenu dionice kad ih ko zna koliko miljiona ide na burzu ,ja sam mislio kupit al sad nebi hvala,nije bagovor na kupnju ni prodaju

ako uskoro ove nove dionice dođu na burzu tko zna koliko će potonuti cijena? vjerojatno na razine magme i ingre, a onda je bolje sačekati s kupnjom jer bi mogla biti gadna pušiona od -50% na ovu cijenu

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Ht i Zaba će sigurno svoj udio prodavati po 2 kn, daj nemojte bit smiješni , cilj im je restrukturiranje firme te prodaja na koju su se obvezali u Psn-i, a to neće biti ispod 10 kn. A ovo sada je neki dogovor jel zašto bi Interkapital kupovao pa za par dana sa gubitkom prodavao.

New Report

Close