OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Interesantno kako prid dva dana na kupnji 1500 komada u jednom trenutku a danas 20000+.
[emo_vrtimise]


Interesantno kako prid dva dana na kupnji 1500 komada u jednom trenutku a danas 20000+.
[emo_vrtimise]

To je gospon Parchi samo navlačenje.Dionica vredi mere bit 6,6 6,7 Kuna sve ostalo je dnevno kupi prodaj i šišaj 6 – 9.Samo kako naivci upadaju i gube prilikom prodaje i kupnje.



Interesantno kako prid dva dana na kupnji 1500 komada u jednom trenutku a danas 20000+.
[emo_vrtimise]

To je gospon Parchi samo navlačenje.Dionica vredi mere bit 6,6 6,7 Kuna sve ostalo je dnevno kupi prodaj i šišaj 6 – 9.Samo kako naivci upadaju i gube prilikom prodaje i kupnje.
[/quote]sad si priznal da ti vrede 6.6, a ne 3 kune



neće to u bankrot ali zanimljiva je situacija, DT preko HT izgleda da ide u Solveniju. Stečaj neodgovara nikome, a ko će preuzet. Mene malo frustrira šta se ništa, ama baš ništa negovori o OT nigdi osim šta je evo nekidan produžena predstečajna. Šta bi bilo da nije produžena?

ništa, valjda zaba ima sposobne menađere
[/quote]

Da su sposobni ne bi se izlozili prema OPTE za skoro 600 mil kn.
I deal sa HT-om da sve prodje ce kostat ZABA-u 110 mil kn tj. te slavne MCL-ove iz predstecajnog plana restrukturiranja.

A tek kad se pokaze da plan restrukturiranja u predstecajnoj vrijedi koliko i plan iz prospekta IPO-a od OPTE-R-A….

Loki

Mislin ja da su oni itekako sposobni. Volija bi vidit koliko je OT kamata platila Zabi na posuđen novac a opet je dužna da će netko kupit ili preuzet firmu.

Naposlijetku ipak to dođe kako slijedi:

Zaba, Hypo i HEP dogovorili se oko Diokija

Treba samo izdržat, svi oni koji su kupovali po 100+, 80,40,20 … žao mi je ljudi.

jel ovo propalo? kuda ide ova firma? bojim se da mi internet ne ukinu…:)




neće to u bankrot ali zanimljiva je situacija, DT preko HT izgleda da ide u Solveniju. Stečaj neodgovara nikome, a ko će preuzet. Mene malo frustrira šta se ništa, ama baš ništa negovori o OT nigdi osim šta je evo nekidan produžena predstečajna. Šta bi bilo da nije produžena?

ništa, valjda zaba ima sposobne menađere
[/quote]

Da su sposobni ne bi se izlozili prema OPTE za skoro 600 mil kn.
I deal sa HT-om da sve prodje ce kostat ZABA-u 110 mil kn tj. te slavne MCL-ove iz predstecajnog plana restrukturiranja.

A tek kad se pokaze da plan restrukturiranja u predstecajnoj vrijedi koliko i plan iz prospekta IPO-a od OPTE-R-A….

[/quote]ja ipak mislim da da postoji kritična masa mudrih ljudi koji se trude da osmisle najbole rješenje,a kao što nisi mogao prije tri godine zamisliti današnje tk tržište nemaš pojma što će biti za tri godine

ja znan i danas 7 ljudi koji odoše na optimu jer je jeftinija od HTa.Ne puno ali dovoljno za razloge za prelazak.


ja ipak mislim da da postoji kritična masa mudrih ljudi koji se trude da osmisle najbole rješenje,a kao što nisi mogao prije tri godine zamisliti današnje tk tržište nemaš pojma što će biti za tri godine

misliti je d*ek znati 🙂

ja sam na tk trzistu 13 godina.
i sve sto se danas dogadja se znalo da ce se jednom dogoditi jos 2006-2007.
Jos od OPTE IPO-a sam pisao o tome upravo na ovom forumu ali izgleda da na svakoj razini cijene se uvijek navuče neki antiša ili parchy.

i da ne bude zabune, ja ne mislim da ce OPTE propast i da ce npr. korisnici ostat bez interneta.
ali ce OPTE kao firma zavrsit u stecaju, dugovi ce se morat vecinom otpisat, a zdravi dijelovi firme (kojih ima cak i podosta) ce se prodat – vjerojatno u komadu zajedno sa brandom, korisnicima, optikom, infrastrukturom i opremom jer tako najviše smisla.
ali moguća je i rasprodaja u dijelovima, ali to mi nekako ne izgleda vjerojatno.

no ono što je definitivno, vrijednost zdravih dijelova OPTE (moja gruba procjena te vrijednosti je cca. 420-450 mil kn) i čak i sa solidnim bonusom za preuzimanje, nikako ni približno ne može pokriti trenutne dugove, kamate i dionički kapital koji su preko milijarde kuna…and still counting….

Loki


ja znan i danas 7 ljudi koji odoše na optimu jer je jeftinija od HTa.Ne puno ali dovoljno za razloge za prelazak.
ja sam prešao iz ht-a u optimu,a da ti velim koja razlika sigurno bi me zbrisali.

daj loki molin te napiši zašto misliš da OPTE vridi 450 mil Kuna a ne 300, ili 700. Kažeš gruba procjena, moja procjena je da dug od 1.1 mil Kuna realno nije niti 600 …
a zašto traži sam.



ja ipak mislim da da postoji kritična masa mudrih ljudi koji se trude da osmisle najbole rješenje,a kao što nisi mogao prije tri godine zamisliti današnje tk tržište nemaš pojma što će biti za tri godine

misliti je d*ek znati 🙂

ja sam na tk trzistu 13 godina.
i sve sto se danas dogadja se znalo da ce se jednom dogoditi jos 2006-2007.
Jos od OPTE IPO-a sam pisao o tome upravo na ovom forumu ali izgleda da na svakoj razini cijene se uvijek navuče neki antiša ili parchy.

i da ne bude zabune, ja ne mislim da ce OPTE propast i da ce npr. korisnici ostat bez interneta.
ali ce OPTE kao firma zavrsit u stecaju, dugovi ce se morat vecinom otpisat, a zdravi dijelovi firme (kojih ima cak i podosta) ce se prodat – vjerojatno u komadu zajedno sa brandom, korisnicima, optikom, infrastrukturom i opremom jer tako najviše smisla.
ali moguća je i rasprodaja u dijelovima, ali to mi nekako ne izgleda vjerojatno.

no ono što je definitivno, vrijednost zdravih dijelova OPTE (moja gruba procjena te vrijednosti je cca. 420-450 mil kn) i čak i sa solidnim bonusom za preuzimanje, nikako ni približno ne može pokriti trenutne dugove, kamate i dionički kapital koji su preko milijarde kuna…and still counting….

[/quote]

Apsolutno, dakle OPTE ti vrijedi nekih 500m kuna, tu negdje.
ja mislim malo vise ali naravno ne mislim da vrijedi milijardu, mozda nekome.

Medjutim, to znaci da vjerovnici imaju 50% otpis recimo i 50% cash odmah.

Danas u predstecajnima nema niti 1 firma (molim ispravite me ali mislim nit jedna) koja vjerovnicima nudi 50% otpis a 50% cash vec se nude mezanine i ostale gluparije i refinanciranje na 20 godina dakle jedna velika nula.

Odnosno ako Vartkes vrijedi vise nego OPTE ili DIOKI isto tako a pitaj boga da li moze profitbailno raditi nema razloga da burzovna cijena dionice opte ne bude 20 kuna.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close