OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još sada kada i Vip skuži da je Ug i zakonski u igri i da ne može više samo čekati i taktizirati biti će itekako zanimljivo.

Crikva1, 16.06.2021. u 12:32

 





gta1, 16.06.2021. u 11:41



 

trenutna prosječna cijena  je 5,00  kn, 106.500  kom, što je  iznad prosjeka .   sad je neki zastoj, svakako će biti interesantno ovdje . kako kaže kolega  zorangutanraketa 👍 ili torpedo 👎

 



 

Svi pokazatelji za streloviti rast su tu.Do kraja tjedna bi već 6 kn moglo biti dostignuto.A početkom idućeg slijedi ono pravo.

bijedan druk bez pokrića

kodi, 16.06.2021. u 20:09

 





Crikva1, 16.06.2021. u 12:32



 

 





gta1, 16.06.2021. u 11:41



 

 

trenutna prosječna cijena  je 5,00  kn, 106.500  kom, što je  iznad prosjeka .   sad je neki zastoj, svakako će biti interesantno ovdje . kako kaže kolega  zorangutanraketa 👍 ili torpedo 👎

 

 



 

Svi pokazatelji za streloviti rast su tu.Do kraja tjedna bi već 6 kn moglo biti dostignuto.A početkom idućeg slijedi ono pravo.

 



 

bijedan druk bez pokrića

Da bez pokrića.Savjetujem da malo popratite zasjedanje Sabora ovih dana. A i samo približavanje 11.7. je itekakav razlog .Ajde vidjet ćemo.U par dana odrađen skok sa 4 na 5 kn.Samo danas +6,20 %.

Crikva1, 17.06.2021. u 08:34

 











U par dana odrađen skok sa 4 na 5 kn.Samo danas +6,20 %.







daj ne laži ljude, opte uopće nije bila pala na 4 kn! kako ti nije neugodno??

budapest !

zvekir, 17.06.2021. u 10:21

 





Crikva1, 17.06.2021. u 08:34



 

 











 

U par dana odrađen skok sa 4 na 5 kn.Samo danas +6,20 %.

 









 

daj ne laži ljude, opte uopće nije bila pala na 4 kn! kako ti nije neugodno??

Prvo kulture malo jer se mi neznamo i nismo zajedno ovce pasli da mi se obraćate se “ti”. A u vezi cijene ispričavam se .Pogriješio sam .Nije pala na 4 nego na 4,2 kn koliko je bila najniža na datum 07.06.

Isto pogriješio sam u vezi skoka te iste cijene.Nije skočila na 5 kn nego na 5,16 kn koliko je bila najviša na jučerašnji dan.

Znači u par dana kako sam napisao(8 radnih) sa 4,2 na 5,16 a ne sa 4 na 5 kn.Isprike još jednom.

 

Novi igrač na ovom “nezanimljivom” tržištu.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-igrac-rusi-monopol-telekoma-na-trzistu-internetske-televizije-kao-svoj-adut-istice-cijenu-15081541

 

 

 

 

Crikva1, 17.06.2021. u 16:04

Novi igrač na ovom “nezanimljivom” tržištu.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-igrac-rusi-monopol-telekoma-na-trzistu-internetske-televizije-kao-svoj-adut-istice-cijenu-15081541

 

 

 

 

naravno, ulaze novi igrači preko svojih firmi…tako da su prezaduženi manji igrači kao optima sve su manje interesantni za kupnju pa se bojim novog fjaska prodaje većinskih udjela!

Crikva1, 17.06.2021. u 16:04

Novi igrač na ovom “nezanimljivom” tržištu.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-igrac-rusi-monopol-telekoma-na-trzistu-internetske-televizije-kao-svoj-adut-istice-cijenu-15081541

 

 

 

 

Ma tko ce kupovati samo dugove i jos placati “proviziju na to”???

Ocito do sada nitko nije bio zainteresiran,a situacija iz kvartala u kvartal nije bolja,nego losija(gubici),a broj pretplatnika pada,zar ne?

Ovdje neki ocito racunaju na “pijanog bogatasa kojem brojke nista ne znace”!Ja u to u realnom svijetu ne vjerujem.

Za mene osobno bi bilo dobro da se firma prepusti nekome za 1 kunu ,s tim da taj netko mora isplatiti dugove i dokapitalizirati firmu i znatno poboljsati bilancu.Naravno,to je moje misljenje.

kolega @bisakovi

isto ste mogli onda reci za >Tele2 današnji Telemach.  Pa oni od kad posluju od 2005. mislim da do 2015 nisu kunu zaradili. a u trenutku prodaje koliko su bili dužni?  400mil eur?

a prodani za 220 mil eur  sto odgovara 7.2  EBITDA.   mislim da sam za dug progriješio ali za iznos prodaje sam siguran

@Dionicar

Potpuno je nebitno po koliko je prodan Tele2 za Optimu.Neko drugo vrijeme i pozicioniranje na trzistu.Sada su “karte manje vise podjeljne” i daleko je teze biti konkurentan.

Kako su prodani i pod kojim uvjetima uglavnom mozemo samo nagadati.Ne vjerujem da im je BV bio oko nule.No sada je to sve nebitno.Drugo vrijeme,drugi igraci,drugi ulozi na trzistu koje je krcato konkurencijom.

Uspoređivati i stavljati u nekakvu korelaciju Tele 2 sa 900.000 korisnika i Optu sa 170.00 korisnika. Gadne su to kruške i jabuke.

jesu  @trial.

ALi isto tako, kako brojite korisnike?  moze se reci da Optima ima i 300 00 korisnika. imate na drugom forumu sve lijepo obkasnjeno… a možemo reci i da ima “samo” 100 000 ako objedinjujemo usluge npr 1 korisnik je ako ima 3u1 paket.

isto tako preslikano na Tele2:  teoretski ja mogu imati akticnu sim marticu  ukoju godisnje “upišem” 200 kn bona,, i ja sam Tele2 (Telemach) korisnik.?  kakav je to korisnik?  kako je tih “vaših” 900 000 pobrojano?

također uspoređujete Kruške i jabuke.. misli da se na OPTIMI barem zna da mjesecno morate izdvoji barem koliko?  150 kn?

Molim Vas da mi date na papiru od ceka se sastoji “vaših” 900 000 Tele2 korisnika…  evo ja sam tele2, pa mjesecno potrošim oko 60 kn na bonovima… da Vam sad ne duljim da imam Smart 4gb za 40 kn / mjesec + 5 kn = 100 smsova.. pa da zza kupovinu online bona dobijem 25% bonus kuna koje trosim na uspsotavu poziva?  i mene “brojite” u tih 900 000? cisto konkretan primjer kolega….

bisakovi, 18.06.2021. u 10:11

@dioničar

Potpuno je nebitno po koliko je prodan Tele2 za Optimu.Neko drugo vrijeme i pozicioniranje na trzistu.Sada su “karte manje vise podjeljne” i daleko je teze biti konkurentan.

Kako su prodani i pod kojim uvjetima uglavnom mozemo samo nagadati.Ne vjerujem da im je BV bio oko nule.No sada je to sve nebitno.Drugo vrijeme,drugi igraci,drugi ulozi na trzistu koje je krcato konkurencijom.

 

Ne slažem se da je potpuno nebitno. Ali u je u velikoj mjeri točno ovo da sad nije situacija od pred petnaestak godina. Ni blizu.

Slažem se da možemo samo nagađati prave modalitete stjecanja, koji su u biti uvijek poslovna tajna najvišeg reda. O čemu se i kako razgovara na tim sastancima, to zna samo nekolicina ljudi koja na njima prisustvuje, a i unutar njih postoje oni koji znaju više pa nekad razgovaraju samo u četiri, maksimalno 8 očiju. Ta ekipa se nerijetko međusobno dobro poznaje. Ko odluke u međunarodnoj zajednici. Organi UNa formalno donose odluke…i u okviru Vijeća Europe i EU i svih toh ostalih međunarodnih organizacija, ali svima nam je jasno da se sve zapravo priprema tim, na van nevidljivim, diplomatskim kanalima. Svijet visokog biznisa nije puno drukčiji od visokih politika. Svi koji ste u ovoj dionici biste trebali otvoreno reći – U ovome sam jer želim brzo, u kratkome vrmenu doći do puno novca, ali sam svjestan da zato riskiram glavninu ovoga što imam i da moji gubici mogu biti i 50% i više.

Jednom kad izgubiš 50%, treba ti 100% povrata na ono što ti preostane samo da se vratiš na staro. I što više toneš u %, to je gore… Tko izgubi 80%, piši kući ‘Propalo je.’ A ne se ponašat ignorantski ko da tu nema nikakvog rizika i razvidno je u kom će smjeru to sve ić – na najmanje deset kuna. Onda bi svi trebali bit u Optimi. Da je tako velika potražnja, već ona sâma bi gurala cijenu gore, a ne bi se to mrcvarilo na oko 5 kuna. Realno, Optima ne vrijedi više od kakvih 2,5kn po dionici. Sve iznad toga je špekulativna domena.

http://www.aztn.hr/ea/wp-content/uploads/2021/06/011-012021-02011.pdf

yieldchaser, 18.06.2021. u 21:34

 





bisakovi, 18.06.2021. u 10:11



 

@dioničar

Potpuno je nebitno po koliko je prodan Tele2 za Optimu.Neko drugo vrijeme i pozicioniranje na trzistu.Sada su “karte manje vise podjeljne” i daleko je teze biti konkurentan.

Kako su prodani i pod kojim uvjetima uglavnom mozemo samo nagadati.Ne vjerujem da im je BV bio oko nule.No sada je to sve nebitno.Drugo vrijeme,drugi igraci,drugi ulozi na trzistu koje je krcato konkurencijom.

 



 

 

Ne slažem se da je potpuno nebitno. Ali u je u velikoj mjeri točno ovo da sad nije situacija od pred petnaestak godina. Ni blizu.

Slažem se da možemo samo nagađati prave modalitete stjecanja, koji su u biti uvijek poslovna tajna najvišeg reda. O čemu se i kako razgovara na tim sastancima, to zna samo nekolicina ljudi koja na njima prisustvuje, a i unutar njih postoje oni koji znaju više pa nekad razgovaraju samo u četiri, maksimalno 8 očiju. Ta ekipa se nerijetko međusobno dobro poznaje. Ko odluke u međunarodnoj zajednici. Organi UNa formalno donose odluke…i u okviru Vijeća Europe i EU i svih toh ostalih međunarodnih organizacija, ali svima nam je jasno da se sve zapravo priprema tim, na van nevidljivim, diplomatskim kanalima. Svijet visokog biznisa nije puno drukčiji od visokih politika. Svi koji ste u ovoj dionici biste trebali otvoreno reći – U ovome sam jer želim brzo, u kratkome vrmenu doći do puno novca, ali sam svjestan da zato riskiram glavninu ovoga što imam i da moji gubici mogu biti i 50% i više.

Jednom kad izgubiš 50%, treba ti 100% povrata na ono što ti preostane samo da se vratiš na staro. I što više toneš u %, to je gore… Tko izgubi 80%, piši kući ‘Propalo je.’ A ne se ponašat ignorantski ko da tu nema nikakvog rizika i razvidno je u kom će smjeru to sve ić – na najmanje deset kuna. Onda bi svi trebali bit u Optimi. Da je tako velika potražnja, već ona sâma bi gurala cijenu gore, a ne bi se to mrcvarilo na oko 5 kuna. Realno, Optima ne vrijedi više od kakvih 2,5kn po dionici. Sve iznad toga je špekulativna domena.

Nitko nikad nije rekao da nema nikakvog rizika.Rizik je i dali ćemo se probudit sutra a kamo tek ostalo.

A kad smo kod realnosti to je Vaša mišljenje a ne realno .Niste kompetentni da iznosite realnu cijenu niti je možete znati.Za to postoje neovisne institucije.Zadnja takva službena procjena je bila 7,3 kn i to još prije pripajanja H1.

New Report

Close