OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zagreb2013, 12.11.2020. u 22:19

Pa u kojoj iluziji vi zivite???

Cekate ponudu vec dvije godine i sanjate mokre snove o opt na 15 kn…

Daj shvatite da nista od toga…

Evo sad smo shvatili. Hvala

Kako to pravnici “upakiraju”

 

Moraš izvjestit a opet i ne moraš !

Izdavatelj, u konkretnom slučaju HT za Optimu, obavješćuje javnost što je prije moguće o povlaštenim informacijama koje se izravno odnose na tog izdavatelja te osigurava da se povlaštene informacije objavljuju na način koji omogućuje javnosti brz pristup tim informacijama te njihovu potpunu, točnu i pravovremenu procjenu. Izdavatelj može, na vlastitu odgovornost, odgoditi objavu informacije koju je procijenio povlaštenom ukoliko bi trenutačno objavljivanje vjerojatno narušilo legitimne interese izdavatelja, ako odgoda objave vjerojatno ne bi obmanula javnost i ako je izdavatelj u stanju osigurati povjerljivost tih informacija.

 

Priopćenje u svezi objave podataka u postupku prodaje dionica Optime od strane HT-a

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jao ekipa koja priča da opte ne valja očito niste u dionici.. uvijek iste priče. Ja nisam nikada pisao da nešto ne valja bio ja ili ne u dionici. Napisao sam za IGH iako sam u dionici da mi je malo sumnjiva priča.

Nadalje , zasto UG gradi novu zgradu u Buzinu ako ne planira nikakva širenja ? Jeste vidjeli kolikoli je to kompleks ?

Objava prodaje optime od strane HT-a će se desiti u onom trenutku kad to bude za njih povoljno, a povoljno za prodaju znači dobra cijena na burzi, vjerovatno na proljeće ili ljeto 2021. Uglavnom kad burze budu u usponu opet.

25 k komada u šutu po asku. Zanimljivo

I ovaj mrtvac polako uskrsava! Od početka kovid krize jedna od rijetkih dionica koja se nije vratila na predkovidske cijene a iz sektora je koji nije direktno pogođen. Čudo jedno je taj ZSE. Sve što ne valja “leti” a ono što valja se još uvijek “valja”.

Zar nikome nije indikativno da je UG odlucila rebranding iz Tele2 u Telemach ostaviti za polovicu druge godine? Bas cudno da su to ostavili za bas to vrijeme, tko zna sto se ceka…

Bit će neke koristi i od toga što smo sada uvršteni i u Crobex 10!

https://zse.hr/hr/indeks/365?isin=HRZB00ICBE11&tab=stock_info

https://m.vecernji.hr/techsci/telemach-ce-u-digitalizaciju-hrvatske-uloziti-230-milijuna-eura-u-pet-godina-1446345

Normalno da im je lakše kupiti operatera sa izgrađenom mrežom i onda je samo dograditi. I taj način širenja se zove “ulaganje u mrežu”, valjda Vam je to sada svima jasno.

Pošto smo sada u Crobexu 10 s pravom očekujem ulazak institucionalnih ulagača koji će u par mjeseci kupnjom po ovim cijenama povećati vrijednost svoga ulaganja i na kraju nagodinu to po nekoj fer vrijednosti prodati novom preuzimatelju. Ne očekujem neku dvocifrenu brojuku. Po mojim izračunima od 7,50 – 8 kuna tako da će i na toj cijeni mnogi koji su kupovali iznad 8 biti i nakon preuzimanja u gubitku. Tako je to na burzi kad “žuriš u nevrijeme”!

hm da..  no zašto Vi mislite da će  ZABA to pustiti ispod 10 po kojih je dobila? da i po 10 da je na gubiknu zbog inflacije.. ?

recimo da sada pustimo HT.

pa ja da sam ZABA ne bih to dao ispod iznosa 10 kn + inflacija koja je bila goje godine. onda se moze reći da sam na pozitivnoj nuli i da nisam ništa zaradio.

i dalje se nadam minimalnih 13 – 17 kn a ako bude više super!

 

Na ovoj cijeni je OPTE jedno od sigurnijih ulaganja jer bi kako se bude približavalo vrijeme za prodaju cijena trebala kontinuirano rasti. Ništa posebno niti naglo ali kontinuirano. Nema ovdje brzih para. Ovdje mali ulagači više ne igraju nikakvu ulogu. Oni će kako cijena bude polako rasla polako i ispadati iz igre, jer tko je od malih do sada imao namjeru kupiti OPTE već je i kupio. Sada svatko od nas ima svoju zacrtanu cijenu na kojoj će prodati a rijetki su oni koji će u dionici dočekati krajnji datum. Što se tiče Zabinih želja o prodaji iznad 10 kuna to će im samo ostati želja. Jedina nada je da se uključi netko treći u nadmetanje za kupnju ali to je na klimavim nogama.

https://lider.media/konferencije/konferencijeske-vijesti/sefica-united-groupa-vlasnika-tele2-i-novetv-ekskluzivno-na-konferenciji-zene-u-biznisu-134145

” apetiti su veliki i nadilaze regiju ,novca za investicije ne manjka”…

New Report

Close