OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zoro, 31.07.2020. u 11:19

 





Andromeda, 30.07.2020. u 19:31



 

Tika taka tika tak , sutra je petak.

Da li netko od Vas misli da će Ht a pogotovo Zaba prodat nešto za duplo manju cijenu nego za koliko su je dobili??

I drugo pitanje :

Da li netko misli da neće biti interesa za skoro 200 k korisnika između ostalog ??

Koliko ono vremena treba za toliko korisnika🙄

 

 

 

 

 

 



 

Zašto bi prodavali?

E to je pitanje za ove šta danas prodaju a pogotovo jučer po tim cijenama ma koliko god bili u plusu.

https://www.lider.media/poslovna-scena/svijet/united-grupa-preuzela-bugarski-vivacom-132644

https://www.lider.media/poslovna-scena/hrvatska/united-group-na-redu-osvajanje-regionalnog-trzista-web-prodaje-132623

Priopćenje vezano uz proces prodaje dionica Optime Telekoma d.d.

Dobra vijest. Zna se da se nezna a mišljenja sam da kad nebi bilo kupaca da bi se itekako znalo za to da ponuda nema i da je prodaja propala od strane Ht-a i da odsad prodaju vodi investicijska banka.

Očigledno se finalizira prodaja s mogućim kupcima.

Nezamislivo zvuči da dobijemo npr.u siječnju obavijest da je Optima prodana i da je prodaju vodila investicijska banka.

Treba čekat..šta i nije loše jer se može još skupit.

Mislim da će svi biti u plusu ma po koliko ulazili.Pri tome mislim i na HT i na Zabu.Znamo šta to znači.☺

Tko je favorit?

Ug 40 %

A1 35 %

Mirovinski fond 15 %

Ostali 10 %

Ovako nekako?

 

10xxx

Tocka,zarez???

Meni ovo izgleda kao val 4 i onda finalni propad do 2.65-2.85 kn. Realno i ne vrijedi vise.

Jedno moje razmišljanje.

HT mora prodat svoj udio.!

Neki zvučni telecomi ne stoje u redu da bi kupili Optimu.!

UG koji se stalno spominje je po meni zapravo jedini pravi kandidat iz nekoliko razloga:

1. poslovanje im je geografski orjentirano na balkan i malo šire

2. UG nema para da kupi HT ali mogu si priuštiti manje operatere. To im je i poslovna politika koja ima za cilj stvorit konkurentnost pomoću puno malih operatera na velikom geografskom području.

3. UG da bi opstao na tržištu i financijski pokrio svoje akvizicije MORA se širiti i stvarati nove izvore novca.

4. 200 000 korisnika u optimi su bitni al možda je još bitnija optika za budući 5g za koji je bitno da se razvuče na velike udaljenosti i pokrije veliko područje. Nekoliko tornjeva 5gea eliminira potrebu za  kućnim instalacijama.

misliš na saltomortale prema gore

Ovdje je jasno da je HT odugovlačio do zadnjeg mogućeg dana ne bi li spriječio konkurenciji ulazak na tržište. 10.07.2020. je zadnji dana kada HT treba predati upravljanje Zabi ili trecem entitetu nepovezanom s HT-om.

Odugovlačenju je sada kraj. Prodaja mora ići.

nitko ne rasprodaje ovolike količine bez razloga i s ovakvim brutalnim padom …bojim se da se nešto baš loše za OPTE iza brda valja….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Možemo li mi neutralni znati što se desilo tu da pada cijela burza?

New Report

Close