OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitaj

U priopcenju AZTN od neki dan pise ovo :

Nadalje, točkom III.3. citiranog rješenja izričito je propisano da je HT, ukoliko po preteku roka od 6 mjeseci od dana utvrđenog početka prodaje ne bude iskazan interes za kupnju dionica Optime, obvezan angažirati investicijsku banku s mandatom vođenja procesa prodaje.

…………………………………………..

 

A danas piše da su pokrenuli proces angažiranja investicijske banke.

 

AZTN ovime obavještava da je Povjerenik Deloitte d.o.o. izvijestio AZTN da će HT započeti s ispunjavanjem svoje obveze angažiranja investicijske banke za daljnji proces prodaje odnosno poduzima aktivnosti kojima bi se spriječilo moguće kašnjenje u pogledu ispunjenja obveza propisanih rješenjem AZTN-a o uvjetno dopuštenoj koncentraciji poduzetnika HT i Optima.

Dodatno, AZTN naglašava da ne treba, niti smije objaviti informaciju o pristiglim ponudama. Sva pitanja vezana uz cijenu i trgovanje dionicama dioničkih društava nije u nadležnosti AZTN-a.

ZNAČI, NIJE BILO PONUDA. Ili su mizerne i nezadovoljavajuće.

 

zato što su općenito cijene svih dionica previsoke za ovu situaciju.

Mogli su ovo objaviti i nakon 16 h tako da se svi zainteresirani mogu informirati o novim činjenicama, za aktivnosti u ponedjeljak. Ovako, sat vremena pred zatvaranje i to u petak, prilično nepošteno prema onima koji nisu stalno na monitoru.

drugim riječima: NATJEČAJ HT-a JE PROPAO!

idući tjedan očekujem pad na 3 kn

pitati tajne imformacije u ht pa ćeš biti pametniji imformaciju treba platiti večerom

Bit će love za povratak u IGH.

HT očito nije ni htio prodati OPTIMU jer da mu niti u jednom segmentu bude konkurencija. Sada slijedi ono što sam i napisao na početku prodaje da će tek netko treći moći napraviti stvarni natječaj jer nitko se nije htio zamjeriti vlasniku HT. Dakle, biti će novi natječaj a onome tko ga bude provodio će biti u interesu da postigne što veću cijenu jer tako će i njemu pripasti više. A da i nema prodaje OPTIMA sada vrijedi oko 5 kuna po dionici. Dakle sve ide ispočetka. Samo treba malo više strpljenja. A možda nisam i pravu jer iz onoga što je objavio AZTN se ništa ne može iščitati. Mnogo malih je očito prodavalo a možda je to i bio cilj. Zaraditi prije konačne objave. Jer jedni su se iskrcavali a drugi ukrcavali….

 

 

 

Kakva pregolema prica se zavrtila od koje zasad sipak. Ipak je na kraju sve stvar tajminga ulaska i izlaska. Vjerujem da ce biti jos prilika. Za uci jeftinije i na kraju ipak prodati ponudjacu za neku fer cijenu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

@ mlijeko

 

Iskrcavali su se oni koji su progledali, ukrcavali su se oni koje je poklopilo po bidu, dok nisu bili za monitorom da se maknu, pobjegnu i povuku.

trial, 07.08.2020. u 16:06

Čitaj

U priopcenju AZTN od neki dan pise ovo :

Nadalje, točkom III.3. citiranog rješenja izričito je propisano da je HT, ukoliko po preteku roka od 6 mjeseci od dana utvrđenog početka prodaje ne bude iskazan interes za kupnju dionica Optime, obvezan angažirati investicijsku banku s mandatom vođenja procesa prodaje.

…………………………………………..

 

A danas piše da su pokrenuli proces angažiranja investicijske banke.

 

AZTN ovime obavještava da je Povjerenik Deloitte d.o.o. izvijestio AZTN da će HT započeti s ispunjavanjem svoje obveze angažiranja investicijske banke za daljnji proces prodaje odnosno poduzima aktivnosti kojima bi se spriječilo moguće kašnjenje u pogledu ispunjenja obveza propisanih rješenjem AZTN-a o uvjetno dopuštenoj koncentraciji poduzetnika HT i Optima.

Dodatno, AZTN naglašava da ne treba, niti smije objaviti informaciju o pristiglim ponudama. Sva pitanja vezana uz cijenu i trgovanje dionicama dioničkih društava nije u nadležnosti AZTN-a.

ZNAČI, NIJE BILO PONUDA. Ili su mizerne i nezadovoljavajuće.

 

Mogao je HT tražiti i 9 ili 12 kuna, a kupac nuditi 6 ili 7 pa isti ponudom ne bi zadovoljio prodavatelja.

ja ne bih tako površno trkeljao i nabacivao se bezveznim idejama.

Je, kao netko je slučajno ostavio gotovo pola milijuna komada na bidu da ga poklope….

kodiaq, 07.08.2020. u 16:31

drugim riječima: NATJEČAJ HT-a JE PROPAO!

idući tjedan očekujem pad na 3 kn

 

Mislim da sam o tome pričao među prvima ovdje još prije dosta vremena.

 

u našoj hrvatskoj tržište se ponaša kao u bangladešu pa tko je lud iz evrope i svjeta da ulaže u hrvatsku kada nema tržišnih zakona pozz

Ako je istina ovo sto pise AZTN i povjerenik tada ce HT zbog MOGUĆEG kašnjenja angažirati invest banku.

A glede prodaje optime i onaj tekst iz informatičkog portala je bio ocito istinit. Da je prodaja produzena zbog korone i realizacija tek 2021.

Ujedno ne znam zasto bi netko, npr HT prodao Optimu za nizu cijenu u tijeku epidemije korone. Optima ce sigurno vise vrijediti kada dodje cjepivo i korona se stisa.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nisam već dugo pisala na Poslovnom, odbijao me  redizajn. A vidim, nešto su i doradili

Objava cjenovno osjetljive informacije, bez  ikakvog pojašnjenja u petak, pred kraj radnog vremena je škandalozna praksa.

Glede mede i bida.. do trenutka na bidu je bilo izloženo cca 50 tisuća komada. To znam sa sigurnošću, stanje  prije nego sam isključila monitor. Protrgovano je potom cca pola milijuna komada.  Znači da su kupci  preostalih  450 tisuća komada  napunili bid  tijekom pada.

Nekome neprilika, nekome prilika

Angažman investicijske banke sva je prilika  jednaka je činjenici da nije  prispjela obvezujuća ponuda. Jer je samo takva valjana.  Prilično je nevjerojatno očekivati da bi i pristigla, u uvjetima kratkog roka i covid epidemije. Pa stvari idu svojim tijekom. Samo smo svi užasno nestrpljivi i ovo užasno dugo traje.

A i ta Aztn… da li bi joj prsti otpali da je napisala suvisulu objavu ?

Lovci u žitu, lovci u mutnom,  svega ovdje ima

New Report

Close