OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Optima je firma koja puno vrijedi….svi koji prodaju su ili u dogovoru sa kupcima( pa im poklanjaju dionice pi ovim cijenama )  ili su to poneki spekulanti i mali trgovci ( 500- 5000 dionica ).Uskoro ce biti poznato koliko se kupaca javilo na natjecaj.Kad malo razmislim,ovo je jedinstvena prilika na trzistu,druge firme tih velicina nema, tu mora biti i vise kupaca….vise od 4-5 ponuda ocekujem u natjecaju.Pa novci su jeftini, a strani findovi ovakve stvari kupuju i preprodavaju..

Ocekujem iduci tjedan vece igrace na kupnji.

Orange55, 13.02.2020. u 18:45
Optima je firma koja puno vrijedi….svi koji prodaju su ili u dogovoru sa kupcima( pa im poklanjaju dionice pi ovim cijenama )  ili su to poneki spekulanti i mali trgovci ( 500- 5000 dionica ).Uskoro ce biti poznato koliko se kupaca javilo na natjecaj.Kad malo razmislim,ovo je jedinstvena prilika na trzistu,druge firme tih velicina nema, tu mora biti i vise kupaca….vise od 4-5 ponuda ocekujem u natjecaju.Pa novci su jeftini, a strani findovi ovakve stvari kupuju i preprodavaju..

 

Strani fondovi???

Kolega, stvarno ste zastranili.

Prodaju se korisnici kolega odnosno utjecaj  a ne “uspješno” poslovanje koje kupuješ i preprodaješ.

Čeka se UG i/ili A1 bez kojih bi Optima prekosutra propala.

 

 

Orange55, 13.02.2020. u 18:45
Optima je firma koja puno vrijedi….svi koji prodaju su ili u dogovoru sa kupcima( pa im poklanjaju dionice pi ovim cijenama )  ili su to poneki spekulanti i mali trgovci ( 500- 5000 dionica ).Uskoro ce biti poznato koliko se kupaca javilo na natjecaj.Kad malo razmislim,ovo je jedinstvena prilika na trzistu,druge firme tih velicina nema, tu mora biti i vise kupaca….vise od 4-5 ponuda ocekujem u natjecaju.Pa novci su jeftini, a strani findovi ovakve stvari kupuju i preprodavaju..

Jel to Vi sam sebe uvjeravate ili što?

Idemo korak po korak. Mislim da će na kraju ovo za nas male dioničare biti lijepa priča. Obveze po PSN uredno ispunjenje. Ponedjeljak je GFI neka se ponovi Q4/2018, i bit će to više nego dobro EBIDTA bi za 2019 bila preko 140 mil. kn. Za dva tjedna znat će se koliko se kupaca javilo na natječaj, i koliko oni vrednuju OPT. Trenutni tromjesečni prosjek je 7,83 kn. Do dana D bude on i puno veći jer nam u prosjek ulaze prometi iz 11. i 12. mjeseca sa prosječnim cijenama od 6,3 do 7,3  kn. Ekipo samo strpljenja, da će biti eskapada bit će, ali odgovorni za sada procesom prodaje dobro upravljaju.

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/vipnet-trazi-od-telekom-austria-dopustenje-za-preuzimanje-h1-telekoma

 

Ajmo još malo u revijalnom tonu. Iz naftalina sam izvukao tekst o namjeri preuzimanja H1 od strane Vipnet-a (A1). Cijena koja bi se isplatila vlasnicima 15-20 mil.€. Povijest je otišla u drugom smjeru optima je preuzela H1 na način da ga je platila izdavanjem 5.886.456 dionica što je oko 8,5%, udjela u novoj OPT. E sad strah me je staviti ove vrijednosti u korelaciju, ali sve je moguće…

Pa kolega zašto se bojite staviti vrijednost…to bi preračunato bilo od 18,5 kn na više…inače samo usput ni RAIFF više ne prodaje po ovim cijenama ….sretno svim imaocima dionica…

Ne 18,5 kn već od 19-25,3 kn. Što na eventualnu EBIDTA od  140 mil.kn za 2019 daje omjer EV/EBIDTA od 9,4 do 12,56, što je svakako skupo, ali smo u regiji već imali transakcije u tom rasponu.

nega bude i 16 kn super je. dakle dvostruko nego cijena sada.

nina1, 14.02.2020. u 12:32
Ne 18,5 kn već od 19-25,3 kn. Što na eventualnu EBIDTA od  140 mil.kn za 2019 daje omjer EV/EBIDTA od 9,4 do 12,56, što je svakako skupo, ali smo u regiji već imali transakcije u tom rasponu.

 

Još par dana i OPTE će biti vrijednija od Valamara? 😛

streber, 14.02.2020. u 20:56

Koji su ti? Šta se i oni prodaju? Neee oni se trže na ZSE po EV/EBIDTA skoro pa 10, skupo, toliko vrijede kod preuzimanja. Za OPT stani i gledaj, za dva tjedna maske padaju.

streber, 14.02.2020. u 20:56

..sve slične prodaje s umjerenim valuacijama daju cijenu za OPTE između 11 i 14 kn…pa uskoro će mo vidjeti…

FI u prilogu.

nautilus, 17.02.2020. u 16:36
FI u prilogu.

Ne znam jel vidljiv priložen PDF, piše da je prekoračilo veličinu datoteke.

Uglavnom, na idućem linku:

https://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2019-1Y-NotREV-K-HR.pdf

“Mlada je pripremljena za udaju” izvjesce bolje od proslogodisnjeg…moja ocekivana pocetna cijena od 14kn…🙂

i sto kazete na FI ?

New Report

Close