OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dosta je optimizma ovdje sa cijenom ponude. zašto bi išla preko 8,00 ?

A zašto ne bi?

Procitajte pažljivo 200-300 posljednjih stranica na forumu ove teme pa ćete nadam dobiti odgovor na vase pitanje.

gta1, 12.02.2020. u 15:19
dosta je optimizma ovdje sa cijenom ponude. zašto bi išla preko 8,00 ?

 

Zbog vaznosti koju Optima ima na trzistu i vrijednosti koju ona ima za novog igraca na trzistu (UG), te zbog valuacija koje su ostvarene u slicnim transakcijama u regiji.

teško je ne primjetiti promjenu u trgovanju zadnjih dana… ovo nisu špekulacije ili kombinacije niti kapitalizacija malih, ovdje se nekome za ozbiljno žuri izaći van…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa taj bi onda udarao po bidu. To je vjerojatno drzanje prosjeka pod kontrolom. Kladim se da prodaje RBA… mislim da je prilika kupovati. A vi kolega Barbosa i dalje gledajte sa tribina. Lp

Ichweiss, 12.02.2020. u 15:43
A zašto ne bi?

Ako je pametan, probat će cijenu spustiti barem na 7 radi prosjeka.

Zašto bi davao skuplju ponudu ,pa nije lud.

gta1, 12.02.2020. u 20:13

Ma to smo već raspravili. Zaba i HT mogu napucati cijenu ( tromjesečni prosjek) i što bi to značilo da netko to mora platiti. Isto vrijedi i za suprotnu strategiju(smanjiti tromjesečni prosjek). Prodavatelji ne moraju prodati dionice ako ih cijena ne zadovoljava. Trenutna cijena je jednostavno rezultat tržišne ravnoteže (ponude-potražne). Dobro je što i ako prodaja bude išla po tromjesečnom prosjeku gotovo nitko od malih dioničara neće biti na gubitku, pitanje je samo premije koju je kupac spreman platiti na tu prosječnu cijenu.

Možda zato što za jeftiniju ispada iz igre. Igra na ispadanje ?

Zar nisu dva prosca u regiji ?

Sve skupa tricky, kako verdi kaže- Il ‘ pukovnik, il’ pokojnik

 

Ja sam nekako promašila čitavo prvenstvo ?

Cijena nema veze sa tromjesečnim, nego sa procijenjenom cijenom,  a procjenu je učinila ovlaštena konzultantska kuća

Tu procijenjenu startnu cijenu  ne znamo.

Cijena na burzi je druga priča,  u konačnici ne bilo zgodno da premaši procijenjenu, startnu

Vidim da neki još pričaju o tromjesečnom prosjeku??

A on uopće tu nije vrijedan spomena, znamo da će se kupci morati dobrano isprsiti da uspiju pobijediti na natječaju, tako da će ovih sadašnjih 8 kn biti vjerojatno “zanemarivo” mali iznos koji će biti značajno nadmašen!

Pa ljudi moji jeli tako teško rezonirati pojmove. Prosječna tromjesečna cijena na burzi znači da ispod te cijene ne može ići ponuda. Do te cijene još će se trgovati jer ona se uzima u trenu predaje obvezujuće ponude, po meni tek smo na polovici tog perioda a možda i na pocetku. Dalje, procjena Delloita nikakve veze sa kupcima nema osim što služi aztnu kao neki obrazac koliko to nešto vrijedi. Dakle, cijena na burzi je ništa drugo nego odraz trenutnog sentimenta, ljudi kapitaliziraju dobit Al to su sve manji investitori, veliki pojedinačni ulagači ne prodaju dionice i to je po meni jedino bitno, mislim da pojedinci sa 300k 400k 500k dionica ipak imaju neki bolji info nego ljudi sa 10-20k dionica… Da završim, do zadnjeg dana roka, u 11.50 minuta Doce ponude ili ih neće biti, a do tada nema druge nego čekamo

Brutalno zakucavanje s 37900 dionica po bid-u

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/Ya9xn5lo80RTVc8l20mfRw==.pdf

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/c74ozD6ghZEm3WOpblU3LA==.pdf

https://www.optima.hr/system/document/pdf/1455/Kvartalno_izvje__e_o_izvr_enim_obvezama_po_predste_ajnim_nagodbama___1.10.2019-_31.12.2019_.pdf

ne znam cemu panika.

uredno se kvartalno isplati 20-ak miliuna kuna obveza, investira se, i iskaze se dobit.

solidna je ovo firma, ocekujemo izvjesce.

Lijepo je vidjeti da je  i ova rata predstačajne uredno izvršena, mislio sam da će tu nesto Ht muljati sad pred kraj, al izgleda da ipak sve ide po planu, kad je Ht u pitanju pušem i na hladno , sad je sve puno jasnije, samo čekamo kupce

New Report

Close