OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne vidim u čemu je problem.
Čekati do jeseni, ili do kad god
U banci imamo sjajnu kamatu od 0,1%
A na ZSE nema baš svakodnevnih prilika. Ne vidim da nešto silnoga propuštamo.
Mi smo svi jedni nezahvalnici.



http://www.poslovni.hr/komentari/kljucan-ce-biti-tajming-prodaje-optime-362361 [poslovni.hr]

“Formalna objava tendera je dovoljna, a bez obzira na ishod, 10. srpnja 2021. HT će prestat upravljati OT-om. Možda će HT s odlukom pričekati dotad. U branši se komentira da bi se dogovor o prodaji 54,31% dionica (drže ih Zaba i HT) mogao postići ove godine, realizacija ići od iduće godine, a onda na proljeće ili ljeto 2021. u red za naplatu bi došli i mali dioničari OT-a. To je samo opcija. Ipak, važno ju je uzeti u obzir ako se računa na ”brzu“ zaradu na OPTE-R-A.”

..načekat ćemo se …još 1,5 god

E da. Nije ni čudo da neki gube strpljenje i prodaju na ovim razinama.
[/quote]
Redoslijed bitnih datuma je slijedeći:
1) 17.2.2020. – FI za 2019,
2) 2.3.2020. -Obavijest o broju pristiglih
ponuda,
Tu je sad važno naglasiti da ponuđači moraju navesti procijenjenu cijenu. Ponderirani tromjesečni prosjek je već blizu 8 kn ( trenutno 7,74, do tada možda i preko 8 kn), procjena vrijednosti OPT prije preuzimanja h1 je 7,31 kn, konverzija dug-kapital 10 kn. Po meni iole ozbiljniji kupac, da ne riskira isključivanje iz drugog kruga, trebao bi krenuti od ovih 10 kn. Nek se dubinsko snimanje radi 3-5 mjesec. Ponuda bi morala biti u 6. mjesecu, a kad će biti isplata, ako ponuda bude očekivana, meni nije presudno. Na ZSE će moći prodati, uz neki diskont, svi kojima se bude žurilo.

Ja se kladim da će sve biti gotovo za 3-4 mjeseca. Do srpnja.

AZTN neće odlucivati dugo kao za Tele2, a razriješit ce se skoro i pitanje Zakona o medijima. AZTN tu vise ne treba ništa istraživati niti utvrđivati jer je sve utvrdjeno kod koncentracije odnosno kupnje Tele2 od strane UG.


Overbought smo
Mislim da je cijena od 8. 15 prilika
Risk / Reward izgleda dobro.
Dokupila sam.
Kolega skroznovi kaže da će vjerojatno trebati čekati na isplatu.
Ne vidim u međuvremenu puno boljih prilika.

Prilike dolaze iznenada. Treba imati love ili likvidnu dionicu.



HT-u se ne žuri ALI da ponovim. ZABA je dobila ogromnu kaznu nakon kontrole pranja novca.

OK, kaznu je dobila ZABA. Ali prodaju vodi HT, a ne ZABA…a HT-u se ne žuri.
[/quote]
HT ima upravljanje do 30.6.2020 do tada ili proda ili ide druga procedura, traženje investicijske banke koja će voditi prodaju OPT. HT-u se isto žuri svi volimo novce, DT prodaje sve na istoku jer se fokusira na USA i Njemačku, vezano za investicije u 5G infrastrukturu. Pitanje je kakav je dugoročno status HT-a glede vlasništva. Na kraju vođenje OPT im je plaćeno dionicama i upravo sada je krenula procedura da sve to naplate💰💶💷💴

Rokovi su prilično kratki, te će se sve vidjeti dosta brzo

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Sve je bayno i syayno k’o što svi ovdje pišu, i upravo je nevjerojatno kako su zaustavili proboj na 8,90 kn i za dan dva srušili dionicu nadomak 8,00 kn. K tome još nije prodavala RBA osim 10-ak tisuća…. 😕

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

nešto ovdje ne štima jer svi kao vjerujemo u pozitivan rasplet i cijenu od bar 10 kn a usprkos tome netko svaki dan kipa dionice po kupnji? samo danas je to već skoro 60.000 dionica pa se čovjek mora pitati gdje je kvaka jer nije da prodaje samo fond, prodaju i drugi?!

Mislim da pomalo kipaju i ovi dugoročni, ali u diskreciji pa od sto glasa glasa čuti nije 🤐.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

…tako vam to ” ne štima” od 1,65 kn…..


Sve je bayno i syayno k'o što svi ovdje pišu, i upravo je nevjerojatno kako su zaustavili proboj na 8,90 kn i za dan dva srušili dionicu nadomak 8,00 kn. K tome još nije prodavala RBA osim 10-ak tisuća…. 😕

kolega pa to je osnov trgovine na zse. jednu te istu dionicu preprodaju 10x i stvaraju privid volumena. ovaj rba prodaje baš kad mora i to isto nekom svome sporednom računu.

who dares, wins

ekipica koja hoće prodati naslagala je veće naloge na 8-8,10 kuna i manje prodajne naloge na 8,20-8,30 kn i sad čeka da im drugi pokupe naloge na prodaji pa onda opet dopune novim nalozima i tako dok sve ne prodaju a onda će nestati i ti nalozi potpore na kupnji

Meni je super kako netko ima obraza na dionici koja je s 1,60 narasla na 8 kuna nekoga nazivati drukerom, a da je on jos na razinama od 1,XX uvjeravao sve da ovo nista ne vrijedi. Svasta.


Nije nastao kod samog pripajanja, al je dosta obveza dospijevalo krajem 2018 i početkom 2019, a bile su i znacajne investicije (za Optimu znacajne) pa je HT posudio. Cini mi se po 4 ili 4,5% godišnje. Kratkoročno.

Znaci majcici DT po negativnoj kamati a pokcerci OPTE po 4,5%.😍😂😂😂



Nije nastao kod samog pripajanja, al je dosta obveza dospijevalo krajem 2018 i početkom 2019, a bile su i znacajne investicije (za Optimu znacajne) pa je HT posudio. Cini mi se po 4 ili 4,5% godišnje. Kratkoročno.

Znaci majcici DT po negativnoj kamati a pokcerci OPTE po 4,5%.😍😂😂😂

[/quote]

Pa daj ti dobij kredit bez posebnog kolaterala po toj kamatnoj stopi. Vidi kolko superuspjesna Fortenova plaća nakon Lex Agrokora. S time da kreditori defacto sutra mogu dioničarima pokazati srednji prst.

New Report

Close