OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zastoj na Optimi = zastoj na burzi.
Ne čini vam se?

Bid se malo prorjedio vjerovatno ocekujuci da ce neka rasprodaja nesigurnih nastavit izgleda na prvu da su ti izasli neki dan kada je palo prvi put prema 8 kad su ocekivali da ce preskocit 9, ugl dobro je da se vidi kakva je stabilnost onih koji i dalje imaju dionicu.

Ignore : renči

Ako je Tele2 tj. Mobilni operater plaćen 7.2x ebitda onda fiksni treba barem 8, što je 1,1 mlrd kn

Ne znam koja je ovdje dilema. Početak procesa prodaje udjela u Optimi kreće za 6 dana. Glavni imaoci dionica stekli su ih po 10 kn i što sad ? Za koliko bi ih bili spremni ustupiti, ako ne žele poslovati s gubitkom ?..!?? 😕

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]




HT mora prodati svoje dionice, završen komentar.

Pa u odluci piše da ne mora ako "ponude nisu objektivno prihvatljive". Ovo "objektivno" po meni znači minimalno 7X EBIDTA.
[/quote]

to može jedino značiti da ne moraju prodati ako bi ponude za kupnju bile ispod njihove cijene stjecanja.
kao što je poznato to je 10 kn.
po meni to znači ponude moraju biti iznad 10 kuna kao minimum minimuma po kojoj će se prodati jer bi oni s nižim cijenama bili u gubitku pa ih AZTN ne može tražiti da prodaju ispod 10 kn, tj. to ne bi bilo "objektivno prihvatljivo", tako da licitacije cijenom kreću od 10 kn pa na više.
možda ode po početnih 10, a puno realnije da će po 14-15 kn kako su išla preuzimanja u okruženju
[/quote]

tako je….10 kn bi trebalo biti minimum…a maksimum će se saznati nakon otvaranja svih ponuda….mislim da će biti oko tih 14-15 kuna…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Na ovoj cijeni od 8 kn, Zaba bi izgubila 50mn, ht 25mn
Nisam siguran da će uopće izgubiti
Ovo je zadnji operater slobodan

Eto lijepog naloga na bidu od 48650 komada po 8 kuna.

Imamo jaki support na 8 kuna. Tko je spreman utopiti svoje evo prilike. Sad il’ nikad kak bi rek’o Škoro. 😁

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


….Reiff je pao na 930 000 kom…znači opet su prodali 20 000 komad…

sad su opet stavili 10.000 na 8,25 kn….izgleda da ta ekipa nije ništa naučila na primjeru direktora
https://www.vecernji.hr/biznis/predsjednik-rba-podnio-neopozivu-ostavku-1374293

dakle, samo neka kipaju, mogli bi uskoro njegovim stopama 😆

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@zorangutan,. kako znate da je bas RBA stavila

a tko drugi?….taj nalog od 10.000 im dođe kao zaštitni znak 😄

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

dakle oni uvijek kipaju po 10k kom. ne pratim burzu 9:30 – 15:55. ali zato imam Vas 😁😀

RBA je u mjesec dana prodala više od 150 tisuća dionica, držeći cijenu oko 8 kn.
Hm……..

I pri tom ne mislim da je to loš znak.

Nekako mi se čini da je kota 8,2 zadnja prilika za taktički ulazak u pit stop prije finiša trke.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Meni i dalje iz svih napisanih teorija nije jasno zašto RBA štopa cijenu. Ako se radi i o algoritmu na izloženost, to nije statična brojka, i to se revidira npr kvartalno. Ako su imali limit kod cijene 1,6 prije godinu dana zašto bi isti limit bio kod cijene od 8 kuna? Koliko su novaca izgubili svojih ulagača? Tim fondovcima bi ja dao otkaz.

New Report

Close