OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako drukate, prestrasno, pa da HT ne upravlja Optimom i da nisu prisvojili H1, te obje firme bi vec odavno bile u stecaju. Curkovic se u snu nije nadao da ce izvuci dio love ulozene u H1 koji je realno propao i ovaj merger sa Optimom im je bio jedini izlaz. Vi i ekipa ovdje na forumu ste mu omogucili da izvuce vec vise od milijun kuna iz te propale firme. Ajmo sada ozbiljno, da HT ne sredjuje sve linkove, parice, nabavlja opremu i ostalo sa svojom velicinom, monopolskom pozicijom i financijskom snagom Optima bi vec odavno isto bila u stecaju. To je realnost, kao i cinjenica da ce Optima ostati za stalno pod upravljanjem HT-a ili bar dok ne vrati svoj i dug od H1, a to moze trajati jos godinama.

Bolje tebe ide na dalekovodu drukanje

Da Ht nije imao interesa ne bi ni ulazio u ovo, a interes nije bio samo povrat dug nego i zarada, sigurno je dug najveca prepreka i rizik ovdje i ht koji gubi zaradu, optima je prije preuzimanja H1 postigla ebitda od 24% toliko su postigli i prosle godine prvu punu godinu nakon preuzimanja h1, a trebalo bi se to poboljsat, to je na sadasnje prihode 142 mil, da je HT u mogucnosti otkupit optimu otkupio bi je, prosle godine ht je s optimom ostvario prihode od 200 mil to je na ht-ovu EBITDA marzu od 40% 80 mil ebitda samo od optime indirektno ok neka je i 30% pa je to opet 60 mil, sad uzmi jos da dug optima placa po 4,8% kamate recimo vip koji je isto dosta zaduzen placa po 2% sta je usteda bar 2,8% ako to vip preuzme pa je i na tome jos dodatne zarade samo na kamatama 10 mil, pa gledaj koliko bi samo HT profitira da moze preuzet optimu po sadasnjem stanju radi se o EBITDA od barem 200 mil na sadasnje stanje, da vip preuzme vjerovatno bi se radilo o nesto manjem iznosu ali opet tu su sinergijski ucinci pa bi i prihodi narasli jasno je da je vipu ovo jako zanimljivo racunica je jednostavna, sad kakva ce bit bitka ostaje za vidjet

Ignore : renči


Neka nama i dalje Ćurkija i njegove rasprodaje, neki su lijepo zaradili na tome.

ne razumijem zašto on sada prodaje,ako je sve tako kako se ovdje piše tj. da će uskoro biti gotov elaborat i da ide međunarodni natječaj gdje bi se dobila viša cijena nego na burzi? koliko shvaćam, taj ćurković nije neki bezvezni mali igrač koji ne zna koliko što vrijedi pa je ovo tim čudnije i moram se zapitati ima li on možda neke druge informacije oko buduće prodaje kompanije kad izlazi sada van po 2,7-2,8 kn?

On prodaje već dvije godine. Najprije je prodavao sa društva Elektromagic koje je bankrotiralo i koje je bilo suvlasnik H-1. Ja zaista ne znam zašto on prodaje no cini mi se da je taj čovjek bio nečija poluga u cijeloj toj prici oko H-1 Telekoma. Imao sam ga prilike slušati na prošlogodišnjoj skupštini, par njegovih pitanja, i uvjerio sam se da on vodi neke osobne ratove sa HT-om odnosno ekipom koja je preuzela H-1.

On i još neki su izgubili veliku lovu na h-1, ovo sto su dobili je beznačajno u odnosu na njihove gubitke. Jednom sam slusao jednog mladca kad je bilo pripajanje H-1 i Optime i on je sa takvim negodovanjem i srdzbom govorio o tome da mi je bilo jasno da su tu mnogo dublji razlozi od prodaje ili ne prodaje.


http://www.seebiz.eu/united-group-investira-700-milijuna-eura-u-jugoistocnoj-europi/ar-193698/

E vidiš, ovo je zanimljiva vijest koja pokazuje kojim se smjerom kreću vodeći igrači u telekom i content providing biznisu na jugoistoku Europe.

Biti će kako Zaba i HT odluče

prodava je curkovic i na rasponu 1.5–2 kn…a sad je 2.7 kn …znaci prodaja nema veze s tržisnom logikom…

On vjerojatno treba novce za daljnja ulaganja… koliko je samo uplaćeno do sada u društvo ADSCANNER

Anonimno, 14.05.2019. u 09:17
Zabilježbe
Redni broj zabilježbe: 1
– Odlukom skupštine društva o povećanju temeljnog kapitala od 12.06.2017. godine novi član društva GroundStone Capital d.o.o., Zagreb, Jurišićeva 9, OIB: 89274019596 obvezao se uplatiti prije upisa povećanja temeljnog kapitala dio uloga u novcu u iznosu od 700.000,00 kn, dok se preostali dio uloga u novcu u iznosu od 1.500.000,00 kn, obvezao uplatiti na poziv uprave najkasnije do 31.03.2018. godine.

Redni broj zabilježbe: 2
– Temeljem Odluke skupštine društva o povećanju temeljnog kapitala od 12. lipnja 2017. godine član društva GroundStone Capital d.o.o., Zagreb, Jurišićeva 9, OIB: 89274019596 uplatio je preostali dio uloga u novcu u iznosu od 1.500.000,00 kn i to iznos od 250.000,00 kn dana 5. listopada 2017., iznos od 250.000,00 kn 14. studenoga 2017., iznos od 200.000,00 kn dana 23. siječnja 2018. godine i iznos od 800.000,00 kn dana 28. veljače 2018. godine.

Redni broj zabilježbe: 3
– Odlukom skupštine društva o povećanju temeljnog kapitala od 05.07.2018. godine, član društva Kristian Uwe Ćurković (OIB 40180017400), Zagreb, Tratinska 33, obvezao se uplatiti prije upisa povećanja temeljnog kapitala dio uloga u novcu u iznosu od 300.000,00 kn, dok se preostali dio uloga u novcu u iznosu od 350.000,00 kn obvezao uplatiti na poziv uprave najkasnije do 15.09.2018. godine.

Redni broj zabilježbe: 4
– Temeljem Odluke skupštine društva o povećanju temeljnog kapitala od 05.07.2018. godine član društva KRISTIAN UWE ĆURKOVIĆ (OIB: 40180017400), ZAGREB, TRATINSKA 33 uplatio je preostali dio uloga u novcu u iznosu od 350.000,00 kuna dana 31.07.2018. godine.

Lik treba lovu, zato prodaje. A zanimljivo je čime se taj ADSCANNER zapravo bavi: https://adscanner.tv/

https://adscanner.tv/products.html

A kaj da Vam i kažem, previše sam i napisao.
Mogla bi prodaja i znatno ranije od krajnje predviđenih termina od strane AZTN-A.
Svatko neka sam donese odluku s obzirom na vrijednost kompanije, potencijale prilikom prodaja i prisutne rizike.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/MKeNrMdPr5BJsBywm0jjlA==.pdf

37 miliona kuna isplačeno iz redovnog poslovanja samo u Q1…tu se vidi sav potencijal OPTIME.

status quo dok se ne riješimo Z.Ć. tj. dok ne proda to što ima….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/MKeNrMdPr5BJsBywm0jjlA==.pdf

37 miliona kuna isplačeno iz redovnog poslovanja samo u Q1…tu se vidi sav potencijal OPTIME.


a kakav potencijal vidimo iz neisplaćenog odgođenog ?

….vrlo je jasno zašto su odgodili …zbog novih ulaganja…koja će sigurno donjeti puno veći financijski efekt u budućnosti…pa onda i veću korist svim imateljima dionica kao i svim vjerovnicima od kojih su neki i dioničari optime…

New Report

Close