Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čujte a kam idemo poslije
mega sell-offu ovih dana…

pusa svima baš VOLIM ovu stranicu oporava burze kod doktora (neću navest za koju
vrst bolesti)

no sada bez šale jer ja sam vjernik i vjerujem u svoje dionice

Vidim da ovdje sve pršti od optimizma.

Evo jedan članak apropo cijena nafte i njezinog utjecaja na tržišta.

Vaš link ….

[emo_namigusa]

Da fakat zanimljivo kako analitičari fakat ovako amaterski navlače na crnilo, pa pročitalo bi ih i dijetu u vrtiću. [emo_smijeh]

Ali zanimljivo kako uvijek ne zaborave pripomenuti da iako prijeti bankrot države i realnog gospodarstva je bankarski sustav stabilan i visoko kapitaliziran, najbolji u svijetu reklo bi se.

Šta bankari fakat misle da ako, ne daj Bože, dođe do sloma i defaulta, banke u Hrvatskoj neće propasti, oni neće završiti bez posla s ulaznicom za pučku kuhinju.

Ajmo malo pustiti analitičare, idemo bacati pozitivu. [emo_smijesak]

Dakle, dug po USD obveznicama je kvalitetno hedgiran, rata po CHF kreditima sigurno neće biti veća (vidjeti ćemo hoće li biti manja), pa tu nema puno materijala za katastofičarenja, reklo bi se idemo dalje.

Zanimljivo će biti promatrati manje vidljive pozitivne efekte pada eura/kune u odnosu na USD, CHF:
* veliko povećanje prihoda pomoraca (a i drugih) koji primaju plaću u USD (nekoliko desetaka tisuća ljudi)
* veliko povećanje prihoda umirovljenika koji primaju mirovinu u CHF (nekoliko desetaka tisuća ljudi)
* očekivanih 20% rasta broja Amera u turizmu.

Ukupno povećenje konkurentnosti EU gospodarstva (a samim time na naš izvoz/turizam) u odnosu na druge nadam se da nije potrebno spominjati [emo_smijesak]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Vidim da ovdje sve pršti od optimizma.

Evo jedan članak apropo cijena nafte i njezinog utjecaja na tržišta.

Vaš link ….

[emo_namigusa]

Kakva smeća se neće iskopati od tzv. ” analiza ” , ne kaže se uzalud da je biti analitičar najtužnije zanimanje na svijetu.

Inaće nikada mi nije jasan profil ljudi koji stalno sipaju crnjake , što li oni rade na tržištu kapitala ako im je sve crno?

Može biti :

a) cash pozicija, prerana prodaja pozicija pa se nadaju povratku po jeftinijim cijenama

b) vlastiti financijski gubitak , po onoj staroj, ako je moja krava crkla, neka crkne i susjedova

c) trkeljanja i vlastita ne educiranost

Ja sam bulish i na naše i na zapadna tržišta.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve manje dijelim vaš optimizam.
Nafta ide na 30 usd. Money velocity rekordno nisko. Valute nestabilne. Deflacija prijeti na sve strane. Para ima ali svi su ustrašeni. Svjetska ekonomija je gledano u usd u zadnjih šest mjeseci izgubila 4.000 mrld usd gdp-a.
Nije dobro, nije nije.
https://pbs.twimg.com/media/B74q3AMCEAE3DIT.png:large

Još ako dolar nastavi rasti, biti će plača epskih proporcija.

If I go there will be trouble, an' if I stay it will be double, so you got to let me know, should I stay or should I go

Draghi nam zednima nudi casu vode sa slamkom.50 mld mjesečno mi tako izgleda.nis od rasta burze,sutra opt mrcvarenje


Boeim se protiv trenda? Trend vam je da je Crobex ispod supporta,ispod 200 i 50 dnevnog prosjeka, dakle u downtrendu. Eto, to vam je trend. Kad već pričate o trendu

kolega u kojem smo trendu?iznad smo 200 i 50 dnevnog prosjeka koliko vidim?
jučerašnji kratkotrajni proboj 1800 je to najavio.
bez obira što smo danas bili i na -0,6 po vrlo malom volumenu trgovanja vidjelo se da imaoci dionica u slučaju pada cijena ne žele prodavati.
bilo bi mudro početi vaditi cash iz čarapa jer kao što vidimo neki su počeli
i već naplačuju onima koji se nedaju nagovoriti.
u pravu ste da će na kraju jednog dana doći smak svijeta ali do tada svi mi imamo priliku uživati u puno sretnih trenutaka.
uostalom šta nam drugo preostaje kao pametan izbor?
život je prekratak da bismo ga još skračivali,zacrnjivali…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Sutra je veliki dan, nakon što su i Ameri i Japanci išli osigurati svoj oporavak na račun drugih putem printanja a.k.a. “quantitative easing-a”, došao je red i na Europu.

Ili kako bi komšije rekli “sad će ona malo da svira”. [emo_smijesak]

Pad i slom cijena nafte je izgleda slomio i najtvrdokornije Nijemce, tako da od sutra imamo europsku varijantu “debt jubilee”, odnosno oprosta duga.

Hrvatska će od pada cijena nafte i od očekivanog spuštanja kamatnih stopa imati takve koristi da se ne mogu prejako izraziti.

Mislim da je dovoljno da kažem…

Go Bulls !!!!!

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju


Sve manje dijelim vaš optimizam.
Nafta ide na 30 usd. Money velocity rekordno nisko. Valute nestabilne. Deflacija prijeti na sve strane. Para ima ali svi su ustrašeni. Svjetska ekonomija je gledano u usd u zadnjih šest mjeseci izgubila 4.000 mrld usd gdp-a.
Nije dobro, nije nije.
https://pbs.twimg.com/media/B74q3AMCEAE3DIT.png:large

Još ako dolar nastavi rasti, biti će plača epskih proporcija.

slažem se. indikativno je i da zlato sve više raste. danas kad objave mjere ECB-a moguć je zadnji kratkotrajan skok EU burzi, a potom….

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Vidim da ovdje sve pršti od optimizma.

Evo jedan članak apropo cijena nafte i njezinog utjecaja na tržišta.

Vaš link ….

[emo_namigusa]

Kakva smeća se neće iskopati od tzv. " analiza " , ne kaže se uzalud da je biti analitičar najtužnije zanimanje na svijetu.

Inaće nikada mi nije jasan profil ljudi koji stalno sipaju crnjake , što li oni rade na tržištu kapitala ako im je sve crno?

Može biti :

a) cash pozicija, prerana prodaja pozicija pa se nadaju povratku po jeftinijim cijenama

b) vlastiti financijski gubitak , po onoj staroj, ako je moja krava crkla, neka crkne i susjedova

c) trkeljanja i vlastita ne educiranost

Ja sam bulish i na naše i na zapadna tržišta.

lp
[/quote]

Gospon Plavi kaj ste tak nervozni?

Pa nisam Vam ja kriv kaj ste u dionicama.

Pa postao sam jedan članak sa stranice za naftu.
Ne vidim što je loše u tome da se vide i druga razmišljanja.

Što se tiče crnjaka, sjećam Vas se s Diokija.
Pa nemojte meni govoriti o crnjacima.

Uostalom, ako medvjed tu govori o rastu, onda ja kao ovan (rogonja) mogu govoriti o padu burze.

I ne, nije mi na kraj pameti bar još tri godine kupovati dionice.

Početi ću ih kupovati kad svi počnu pričati o slomu burze, padu burze i ostalim crnjacima.
uglavnom kada Medo otvori temu pad burze.

Inače meni se ovo štampanje novca ne sviđa.
To samo pokazuje da države i ekonomske institucije više ne znaju što da rade, pa će umjetno pokušati pokrenuti rast ekonomija.

Zato nam je i Franak porastao, jer Švicarci nisu vesla sisali.

Uostalom, bila je jedna država na ovim prostorima koja je voljela printati dinare, pa znamo kako je to završilo.

Kao što sam rekao, ja sam optimist.

Za desetak godina očekujem oporavak i naše burze.

Lp

Danas “povijesna” sjednica ECB-a: Spas za zemlje eurozone uz dodatno jačanje franka?

ne da mi se sve čitati jer nemam vremena to će nama realbear dati sve u par
rečenica

Očekivanja za hrvatsko gospodarstvo naglo pogoršana u siječnju

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close