Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajd da i to dočekamo

a je , dočekati ćemo tu vijest sa skokom Crobexa od 7% i drugi dan ćemo istoga gledati u minusu isto toliko…mislim super ne…..

na 4300 sve prodajem...

1.,

Pad? Ja ne vidim nikakav pad. Vidim uglavnom dobre vijesti: prodaja INE, pad cijena nafte, hrane… Ako se lova iz INE ne "ulupa" u burzu mislim da ćemo onda imati pad od kojeg bi se puno toga moglo zatresti. Sve bi se urušilo lančano, a to "odgovorni" znaju. Ja očekujem veselu i zanimljivu jesen/zimu.

Ja vidim samo jednu stvar koja bi mogla povući američke burze gore, a time pomoći i nama. Obama povećava razliku nad McCainom i velika količina casha će krenuti prema industrijama koje demokrati tradicionalno favoriziraju. Što se tiče paketa, to će imati pozitivnog utjecaja na financijski sektor i negativan na sve ostale. Pogotovo one koji žive od gradnje infrastrukture. Pad cijene nafte je posljedica očekivanja da će EU i kineska ekonomija znatno usporiti. Prodaja INA-e na 2800 će donjeti više lošeg nego nego dobrog hrvatskom tržištu kapitala. Ne treba zaboraviti da do kraja godine tržište treba apsobrirati dvije velike rasprodaje HT-ovih dionica.
U ovom trenutku vidim više negativnih nego pozitivnih stvari. Pretpostavljam da će US završiti 4Q u solidnom plusu, da li i koliko će to pomoći nama vidjet ćemo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

oporavka nema na vidiku…
samo valovi…
ht neće na kraju biti rasprodan…
hrvatska će možda ući u eu…tak da na to možete igrati
2009. je godina medeka…


1.,

Pad? Ja ne vidim nikakav pad. Vidim uglavnom dobre vijesti: prodaja INE, pad cijena nafte, hrane… Ako se lova iz INE ne "ulupa" u burzu mislim da ćemo onda imati pad od kojeg bi se puno toga moglo zatresti. Sve bi se urušilo lančano, a to "odgovorni" znaju. Ja očekujem veselu i zanimljivu jesen/zimu.

Ja vidim samo jednu stvar koja bi mogla povući američke burze gore, a time pomoći i nama. Obama povećava razliku nad McCainom i velika količina casha će krenuti prema industrijama koje demokrati tradicionalno favoriziraju. Što se tiče paketa, to će imati pozitivnog utjecaja na financijski sektor i negativan na sve ostale. Pogotovo one koji žive od gradnje infrastrukture. Pad cijene nafte je posljedica očekivanja da će EU i kineska ekonomija znatno usporiti. Prodaja INA-e na 2800 će donjeti više lošeg nego nego dobrog hrvatskom tržištu kapitala. Ne treba zaboraviti da do kraja godine tržište treba apsobrirati dvije velike rasprodaje HT-ovih dionica.
U ovom trenutku vidim više negativnih nego pozitivnih stvari. Pretpostavljam da će US završiti 4Q u solidnom plusu, da li i koliko će to pomoći nama vidjet ćemo.

[/quote]

Iako cijenim vaša mišljenja kolega Twixer s ovim oko INE se ne slažem. Prodaja INE omogučava , ipak malo više prostora OIF-ovima, a pogotovo OMF-ovima, a možda čak i BF-u. To znači da se bar što se tiče OMF-ova dobija još puno casha za klopanje Ht-a, što i je u biti prava dionica za OMF-ove, a cijena je i više nego povoljna, to isto tako vrijedi i za BF,naravno ako proda INU, jedino što nisam siguran da li se smiju ili žele još krcat Ht-om.

Surround all arround when it hits the ground

Sutra slijedi žestoko zelenilo u cijelom svijetu, a posljedično i na ZSE!! [thumbsup]
Dodamo li tome i skoru prodaju INE i milijarde keša koje će se sliti na ZSE, doista nam dolaze bolji dani. Sutra počinje jagma za HR dionicama dok su još na razini crobexa 3000 ( u stvari, već su i niže jer je INA ostala jako visoko zbog javne ponude). [thumbsup]

Plan za spas financijskog sektora pred usvajanjem

Predstavnici Kongresa i administracije američkog predsjednika Georgea W. Busha postigli su načelni dogovor o usvajanju plana za spašavanje bankarskog sektora.

Predsjednica Donjeg doma američkog Kongresa Nancy Pelosi izjavila je kako su pregovarači uspjeli usuglasiti razlike u svojim stajalištima te se postupak odobravanja paketa mjera za stabiliziranje tržišta može nastaviti, a glasanje o usvajanju tog plana u Senatu moglo bi uslijediti već sutra, prenosi Reuters. Ministar financija Henry Paulson je naglasio kako su zakonodavci na korak od postizanja sporazuma koji će omogućiti realizaciju plana. „Preostalo je još usuglasiti neke detalje, no smatram da su sve prepreke uspješno preskočene“, rekao je Paulson.

Republikanski i demokratski zastupnici u američkom Kongresu nakon dugotrajnih pregovora dogovorili su da će za spašavanje bankarskog sektora odmah izdvojiti 250 milijardi dolara, a kasnije bi za otkup nelikvidne imovine financijskih institucija moglo biti upotrebljeno još 450 milijardi dolara što znači da bi za rješavanje najveće gospodarske krize od Velike depresije američke vlasti moglo potrošiti 700 milijardi dolara, koliko je od Kongresa zatražio predsjednik Bush. (PD)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Sutra počinje kupovina dionica

Koji paradox sutra počinje kupovanje dionica a jedna Britanska,Belgijsko-Nizuzemska i Njemačka financijska kuća pred bankrotom.

I što je najsmješnije Anicrom najvjerojatnije si potpuno u pravu.

Kako bi rekla kolegica Ivana I love this game.

SAM PROTIV SVIH


Koji paradox sutra počinje kupovanje dionica a jedna Britanska,Belgijsko-Nizuzemska i Njemačka financijska kuća pred bankrotom.

I što je najsmješnije Anicrom najvjerojatnije si potpuno u pravu.

Kako bi rekla kolegica Ivana I love this game.


a kad sam ja reko da treba pazljivo pratiti sta kolegica Ivana kaze ljudi su mislili da se zekam
Pozdrav! kako bi rekla kolegica Ivana7
pofuk

Pofuče, jesi se kladio?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Sutra počinje kupovina dionica

Traba raditi ono što radi najmanji dio foruma.

najmanji dio foruma će kupovati jer većina forumaša više nema keša [wink]
po toj logici, treba se pridružiti manjini sutra u akciji…ja hoću [thumbsup]

New Report

Close