Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vjerujem da bace oko ali da donose neke odluke na temeju ovoga šta se tu piše
bilo bi to previše malo

vjeko šta je ovo iznad dozvoljeno


Čitao sam negdje da fond menageri dosta čitaju ove portale! Pročitajte ovo: JEDITE GOVNA I PRESTANITE ZAJEBAVATI LJUDE I IGRATI SE SA LJUDSKIM SUDBINAMA![cool]

ti to napisam kolega pred marendu![lol]

dan je pametniji od noći

Evo,opet se Soros javlja,želi da mu fondovi još spuste cijene, pogotovo ove strateške dionice a znamo koje su to.Zanimaju ga jako i turističke jer je skužio da ga Stojić-ki tu najviše mulja jer mu prezentira P/E za turizam a SOROS računa po sobama.Da Stojić nešto zna nebi prodavao Franck na P/B 0,7..P/E12

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT


nema razloga više za sumnju da idemo dalje prema dnu, samo što neki to ne žele priznati jer nisu dorasli situaciji u kojoj jest, tj., tko vas je tjerao da se bavite nečim što apsolutno ne poznajete. nisam pristaša teorije urote oko toga da se skidaju organizirano cjene za strance već je notorna stvar da smo još uvjek precjenjeni, i da su stranci svojim izlaskom pridonijeli tako brzom padu .

Dajte nabrojite par precijenjenih likvidnih dionica,i gdje im je po Vama realna cijena?

Bit ce zanimljivo usporediti Vasu genijalnost kad se ova igra zavrsi [lol] [lol] [lol]

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Uskoro ću napisati koje dionice SOROSA zanimaju,ostale mogu u škart.

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

doodd:

nema razloga više za sumnju da idemo dalje prema dnu, samo što neki to ne žele priznati jer nisu dorasli situaciji u kojoj jest, tj., tko vas je tjerao da se bavite nečim što apsolutno ne poznajete. nisam pristaša teorije urote oko toga da se skidaju organizirano cjene za strance već je notorna stvar da smo još uvjek precjenjeni, i da su stranci svojim izlaskom pridonijeli tako brzom padu .

Dajte nabrojite par precijenjenih likvidnih dionica,i gdje im je po Vama realna cijena?

Bit ce zanimljivo usporediti Vasu genijalnost kad se ova igra zavrsi [lol] [lol] [lol]


malo odi unatrag po temaam tamo imaš postova i postova

doodd:

nema razloga više za sumnju da idemo dalje prema dnu, samo što neki to ne žele priznati jer nisu dorasli situaciji u kojoj jest, tj., tko vas je tjerao da se bavite nečim što apsolutno ne poznajete. nisam pristaša teorije urote oko toga da se skidaju organizirano cjene za strance već je notorna stvar da smo još uvjek precjenjeni, i da su stranci svojim izlaskom pridonijeli tako brzom padu .

Dajte nabrojite par precijenjenih likvidnih dionica,i gdje im je po Vama realna cijena?

Bit ce zanimljivo usporediti Vasu genijalnost kad se ova igra zavrsi [lol] [lol] [lol]


Da on nešto zna, marljivo bi čekao i ne bi izletavao, ovako se nada nastavku pada i dodaje ulja na vatru….ne zna on ni sam na kojoj razini bi uletio, a žao mu je što nije uletio prije dvije godine i postao up up up do te mjere da moderatori otvore topic dudi up up up na kojem svi mogu samo gledati ili ak bas zele – slati pozitivne smajliće.Ne pada mu napamet da kad jednom padnu na njegovu razinu-on bi htio sutra prekosutra, ja na sudnji dan, da će doći neki novi dudi i drukati na dole……

fundamentalist


” malo odi unatrag po temaam tamo imaš postova i postova

Na svakoj ste strani i pisali da Crobex pada na 3000 pa Vas to nije sprijecilo da i danas posaljete 5 takvih istih poruka [thumbsup].

Jedan genijalac koji pise iz poruke u poruku da padamo sad se stisnuo [thumbsup]

Lako je napisat Crobex pada na 3000,precijenjen je …..itd,itd.

Recite koje su to precijenjene dionice u Crobexu i kolika im je realna vrijednost?

Vidim da ne stedite tipkovnicu kad treba stalno isto lupetet po njoj.,tako da neznam zasto je sada nastao problem [thumbsup][lol] [lol] [lol]

PBZ INVESTOR - nikad vise!

Svaka kuna koju je mali ulagač koji aktivo trguje sačuvao u ovoj bear marketu vrijedi zlata i ona je podloga za oporavak. Mislim da ni ovi koji su kasno ušli nisu u prevelikim gubicima zbog popusta po kojim su dobili INU i HT.

Tko je onda najviše izgubio ?

Po meni odvjetnici, mesari, pekari, bogati liječnici, javni bilježnici, gazde kafića, otočani i Istrani što su rasprodali djedovinu… Manje, više svi oni koji su stekli velike količine kapitala u proteklih 15 godina te ih dodatno oplodili na rastu cijena nekretnina u 2000-tim. Kako im je bilo malo htjeli su se i na burzi malo podebljati jer su vidili da nekretnine usporavaju i onda su uletili masovno u proljeće 2007 i za vrijeme HT euforije.

Ali zaboravili su jednu stvar, svaka burza je kavez sa ajkulama. Pošteno su napokon platili porez, koji je dobrim dijelom završio u rukama pionira TK u Hrvatskoj (pogledajte samo kako ne pišu ljudi na mojnovac koji su ulazili prije 3-4) godine.

Dakle, burza će se oporaviti to je sigurno ali neće to biti ni brzo ni vertikalno gore jer se treba izvršiti novi krug akumulacije i oni koji će to raditi sigurno neće objaviti na velika zvona. Neizvjesnost oko svjetske financijske krize će sigurno produžiti taj period i stvari dodatno iskomplicirati.

Moja su predviđanja da nema pravog bull marketa do sredine 2009 (što ne znači da ne treba kupovati prije). Po meni Američka kriza je teška i duboka i trajat će 12-18 mjeseci, kod nas će se gospodarski rast spustiti na 2-3.5 % i Sanader će morati rasprodati najmanje INU prije lokalnih izbora ako misli ostati na vlasti i sačuvati koaliciju. Još ako ta lova bude potrošena na povećavanje konkurentnosti gospodarstva a ne socijalne transfere imat će se dobri temelji za zdravi rast i optimizam.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

in,

Evo,opet se Soros javlja,želi da mu fondovi još spuste cijene, pogotovo ove strateške dionice a znamo koje su to.Zanimaju ga jako i turističke jer je skužio da ga Stojić-ki tu najviše mulja jer mu prezentira P/E za turizam a SOROS računa po sobama.Da Stojić nešto zna nebi prodavao Franck na P/B 0,7..P/E12

izgleda da sam pogodio Stoječkog u živac…evo nam jeftino FRANcka…ole,ole,oleo.ajde tupane stavi da prodaješ na 1500kn

BIO SAM IN A SAD SAM INPUT

in,

in:

Evo,opet se Soros javlja,želi da mu fondovi još spuste cijene, pogotovo ove strateške dionice a znamo koje su to.Zanimaju ga jako i turističke jer je skužio da ga Stojić-ki tu najviše mulja jer mu prezentira P/E za turizam a SOROS računa po sobama.Da Stojić nešto zna nebi prodavao Franck na P/B 0,7..P/E12

izgleda da sam pogodio Stoječkog u živac…evo nam jeftino FRANcka…ole,ole,oleo.ajde tupane stavi da prodaješ na 1500kn


[smiley][smiley][smiley]

Što uopće očekuješ od plaćenika tipa Stojić?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Svaka kuna koju je mali ulagač koji aktivo trguje sačuvao u ovoj bear marketu vrijedi zlata i ona je podloga za oporavak. Mislim da ni ovi koji su kasno ušli nisu u prevelikim gubicima zbog popusta po kojim su dobili INU i HT.

Tko je onda najviše izgubio ?

Po meni odvjetnici, mesari, pekari, bogati liječnici, javni bilježnici, gazde kafića, otočani i Istrani što su rasprodali djedovinu… Manje, više svi oni koji su stekli velike količine kapitala u proteklih 15 godina te ih dodatno oplodili na rastu cijena nekretnina u 2000-tim. Kako im je bilo malo htjeli su se i na burzi malo podebljati jer su vidili da nekretnine usporavaju i onda su uletili masovno u proljeće 2007 i za vrijeme HT euforije.

Ali zaboravili su jednu stvar, svaka burza je kavez sa ajkulama. Pošteno su napokon platili porez, koji je dobrim dijelom završio u rukama pionira TK u Hrvatskoj (pogledajte samo kako ne pišu ljudi na mojnovac koji su ulazili prije 3-4) godine.

Dakle, burza će se oporaviti to je sigurno ali neće to biti ni brzo ni vertikalno gore jer se treba izvršiti novi krug akumulacije i oni koji će to raditi sigurno neće objaviti na velika zvona. Neizvjesnost oko svjetske financijske krize će sigurno produžiti taj period i stvari dodatno iskomplicirati.

Moja su predviđanja da nema pravog bull marketa do sredine 2009 (što ne znači da ne treba kupovati prije). Po meni Američka kriza je teška i duboka i trajat će 12-18 mjeseci, kod nas će se gospodarski rast spustiti na 2-3.5 % i Sanader će morati rasprodati najmanje INU prije lokalnih izbora ako misli ostati na vlasti i sačuvati koaliciju. Još ako ta lova bude potrošena na povećavanje konkurentnosti gospodarstva a ne socijalne transfere imat će se dobri temelji za zdravi rast i optimizam.


Da, ali da nije tih pekara,lekara,apotekara, koji odbijaju izaći sa gubitkom i drže dionice pa makar ih njihovi unuci unovčili – ne bi burza preživjela ovakve udare, ni kod nas ni vani. Smatram to najvećom nepravdom dioničarstva, a posebno kod isplate dividendi- smatramda bi se trebao razviti sustav isplaćivanja dividendi po senioritetu držanja istih. Svaka tvrtka priželjkuje dugoročne ulagače, svaka burza također,a čime ih se nagrađuje, jednako tako ne bi bilo loše kad bi se i provizije na kupnju/prodaju naplaćivale različito ovisno o vremenu držanja dionica, tu bi se špekulantizam skoro pa iskorijenio….

fundamentalist

New Report

Close