Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim dijoničar i von braun u isto vrijeme prešli u keš to mi je jaki buy signal hehe.


” Stvarno si dijoničar kad si danas izašao![lol]

Ne danas. U četvrtak sam puko, prodao sve do zadnje dionice( zadnji HT u petak). Ali navika da škicnem kaj se događa, ostala. Na burzu se ne vračam ni mrtav. Neki sam dan napisao da se primam motike [smiley]. Investiram u poljoprivredno zemljište.

Ovih dana se ne krcaju budale. Vidjet ćeš za par dana dok dignu natrag sve za 50% gore. Baš da vidim da li ćeš pisati.

Kolega,

NHF, ali u svakom zlu neko dobro. Ovakvi kao vi se više neće vraćati na burzu: smatram da je i to dobitak ako uzmemo u obzir stanje na burzi. Samo kako reći mami i tati da se dio love popušio na burzi???

Sretno sa poljoprivredom


tenkista: ” ” Stvarno si dijoničar kad si danas izašao![lol] ” Ne danas. U četvrtak sam puko, prodao sve do zadnje dionice( zadnji HT u petak). Ali navika da škicnem kaj se događa, ostala. Na burzu se ne vračam ni mrtav. Neki sam dan napisao da se primam motike [smiley]. Investiram u poljoprivredno zemljište.


Vidim dijoničar i von braun u isto vrijeme prešli u keš to mi je jaki buy signal hehe.

Kolega Von Braun mi je kolega i znam da je prodao prošli tjedan kad je Crobex bio na 4200 i kad su cijene nekih dionica bile do 20% više od današnjih.
Žao mi je što i ja nisam tako, jer ipak MACD graf je govorio dobro.
Pozdrav Von.

[color=blue][/color]

evo kako komšije doživljavaju krizu na wall streetu i ZSE-u[cool]

BEOGRAD – Prve predizborne ankete koje nagoveštaju pobedu demokratskih snaga snažno podigli oba indeksa. BELEX15 tako je povećao vrednost snažnih 4,23 odsto dok je BELEXline porastao 2,13%.
Provala optimizma početkom sedmice na Beogradskoj burzi može se povezati s prvim procenama analitičara kako demokratski blok ipak ima prednost nakon formiranja koalicije DSS-a i G17 plus, te kako se na parlamentarnim izborima u maju može očekivati pobeda proevropskih snaga. BELEX15 tako je povećao vrednost snažnih 4,23 odsto dok je BELEXline porastao 2,13%.

SARAJEVO – U sastavu SASX-10 koji je skočio 4,97%, jedini emitent koji je dan završio u minusu je Fabrika duhana Sarajevo sa padom kursa od 0,33%.
Rast cijena dionica, koji je započeo u petak, nastavljen je i danas, pa su indeksi ponovo u plusu.

hate red


evo kako komšije doživljavaju krizu na wall streetu i ZSE-u[cool] BEOGRAD – Prve predizborne ankete koje nagoveštaju pobedu demokratskih snaga snažno podigli oba indeksa. BELEX15 tako je povećao vrednost snažnih 4,23 odsto dok je BELEXline porastao 2,13%. Provala optimizma početkom sedmice na Beogradskoj burzi može se povezati s prvim procenama analitičara kako demokratski blok ipak ima prednost nakon formiranja koalicije DSS-a i G17 plus, te kako se na parlamentarnim izborima u maju može očekivati pobeda proevropskih snaga. BELEX15 tako je povećao vrednost snažnih 4,23 odsto dok je BELEXline porastao 2,13%. SARAJEVO – U sastavu SASX-10 koji je skočio 4,97%, jedini emitent koji je dan završio u minusu je Fabrika duhana Sarajevo sa padom kursa od 0,33%. Rast cijena dionica, koji je započeo u petak, nastavljen je i danas, pa su indeksi ponovo u plusu.

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

tenkista:

” Stvarno si dijoničar kad si danas izašao![lol]

Ne danas. U četvrtak sam puko, prodao sve do zadnje dionice( zadnji HT u petak). Ali navika da škicnem kaj se događa, ostala. Na burzu se ne vračam ni mrtav. Neki sam dan napisao da se primam motike [smiley]. Investiram u poljoprivredno zemljište.

ne mogu reći da nije pametno. cijene poljoprivrednog zemljišta kod nas su smijurija i kad uđemo u EU kroz 5 godina će vrlo vjerojatno i 10 puta narasti. ja ću ipak pričekati da se oporavi burza pa ću onda u potragu.

BTW vidim da u regiji burze skaču na svaki dobar signal a kod nas se očito i na hladno puše. tko ovo izdrži bit će lijepo nagrađen.


Dijoničar: ” tenkista: ” ” Stvarno si dijoničar kad si danas izašao![lol] ” Ne danas. U četvrtak sam puko, prodao sve do zadnje dionice( zadnji HT u petak). Ali navika da škicnem kaj se događa, ostala. Na burzu se ne vračam ni mrtav. Neki sam dan napisao da se primam motike [smiley]. Investiram u poljoprivredno zemljište. ” ne mogu reći da nije pametno. cijene poljoprivrednog zemljišta kod nas su smijurija i kad uđemo u EU kroz 5 godina će vrlo vjerojatno i 10 puta narasti. ja ću ipak pričekati da se oporavi burza pa ću onda u potragu. BTW vidim da u regiji burze skaču na svaki dobar signal a kod nas se očito i na hladno puše. tko ovo izdrži bit će lijepo nagrađen.

ajd ti tamo prodaj 1 mil eur…
u HR (jos) uvijek mogu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

jel mi moze netko reci kako znate kad zazvoni margin call? jel se to unaprijed zna? nemam margin i ne planiram ga imat pa nemam pojma o tome kad te zovu da vratis lovu

TheStyx
korisnik od: 16.10.2007.
lokacija:
broj poruka: 269

jel mi moze netko reci kako znate kad zazvoni margin call? jel se to unaprijed zna? nemam margin i ne planiram ga imat pa nemam pojma o tome kad te zovu da vratis lovu

Ako ga nemaš onda si jedan od sretnika nemoj ga ni dizati ako hoćeš mirno spavati.[smiley]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

evo što vele moćni o našem tržištu i kakve mi veze imamo s prekomorskom krizom:

Barclays Global Investor pokrenuo je novi fond za svoje institucionalne investitore posvećen isključivo “graničnim” tržištima svijeta, među kojima se nalazi i Hrvatska. Hrvatska je jedna od 16 država svijeta koje su zadovoljile stroge kriterije BGI-a, koji traži sigurnost na tržištima koja manje koreliraju njihovim tradicionalnim tržištima, piše Ad-hoc-news.
BGI Frontier Markets Fund koji BGI neće ponuditi javnosti, već je namijenjen isključivo biranim umirovljeničkim i državnim investicijskim fondovima, pratit će nedavno uveden MSCI Frontier Markets Index, koji inače uključuje 19 tržišta.
BGI se ipak odlučio za samo 16 tržišta koja prema njihovoj ocjeni nemaju restrikcije za strane investicije, monetarnih restrikcija ili limitiranu likvidnost. Relativno konzervativna ulagačka politika isključuje tržišta koja su ostvarila povrat kapitala veći od 25 posto.
Fond će ulagati na tržištima Hrvatske, Slovenije, Rumunjske, Bugarske, Estonije, UAE, Kuvajta, Katara, Omana, Bahreina, Kazahstana, Ukrajine, Tunisa, Mauricijusa, Vijetnama i Šri Lanke.

Prema analizi BGI-a, ta tržišta u posljednjih su sedam godina pokazala korelaciju manju od 0,3 posto s tržištem SAD-a i zbog toga su zanimljiva ulagačima za uravnoteženje njihovih portfolija. Šesnaest tržišta predstavlja četiri posto svjetskog BDP-a, s prosječnim rastom 5,5 posto posljednjih pet godina, što je više i od tradicionalnih tržišta u razvoju koja bilježe 4,25 posto i više od SAD-a koji ima 2,75 posto rast BDP-a.
BGI je trenutačno najveća investicijska kuća što se tiče vrijednosti imovine koju ima u indeksnim fondovima. BGI ima više od 2900 institucionalnih klijenata i upravlja imovinom vrijednom više od 2 bilijuna dolara.

hate red

New Report

Close