Oporavak burze

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Oporavak burze

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://pages.stern.nyu.edu/~adamodar/
ovo ti je trenutno najveci (zivuci) autoritet na podrucju procjena kompanija,

Sto se tice ulaganja postoji top – down approach koji kaze
Prvo Drzava, onda industrija, onda firma

pogledaj koje godine je graham pisao, i to je jedino sto sam ja rekao,

sto se tice P/e 14 to je samo jedan pokazatelj i ne moze se striktno gledati,
cak da se radi i o redovnom poslovanju i P/E od 14 moze biti precijenjeno

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


BTW, glavni razlog zadržavanja (dijela) dobiti jest održavanje likvidnosti društva.

…iliti reinvestiranje…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


sto se tice P/e 14 to je samo jedan pokazatelj i ne moze se striktno gledati, cak da se radi i o redovnom poslovanju i P/E od 14 moze biti precijenjeno

Slažem se. Zato se ja nadam debelim diskontima uskoro.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

vipy:

sto se tice P/e 14 to je samo jedan pokazatelj i ne moze se striktno gledati, cak da se radi i o redovnom poslovanju i P/E od 14 moze biti precijenjeno

Slažem se. Zato se ja nadam debelim diskontima uskoro.


hebiga, za neke ces se nacekati da dodju na p/e 14 u dogledno vrijeme, ili da ih pokusas zdrukati [shocked]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


hebiga, za neke ces se nacekati da dodju na p/e 14 u dogledno vrijeme, ili da ih pokusas zdrukati [shocked]

Ne drukam. Čekam. Vidjeti ćemo već danas hoće li nam gospodin tržište donijeti kakvog diskonta.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=74df303c-80c2-420c-868c-59872fa45680

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ac5f644a-1b81-407b-9fb6-f18a5dd6e1cf&ref=lastadd

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Vidjevši jutros kako su aziske burze u crvenom ,zaključio sam da nas danas čeka još jedan veliki minus…..[cry]

na 4300 sve prodajem...

Ove dvojre vijesti gore spadaju pod korekciju [bye]

Oporavak neto imovine mirovinskih fondova (14.03.2008)

Neto imovina domaćih mirovinskih fondova krajem veljače u odnosu na kraj siječnja porasla je za 1,20 posto odnosno za 25 …Opširnije
Neto imovina domaćih mirovinskih fondova krajem veljače u odnosu na kraj siječnja porasla je za 1,20 posto odnosno za 256,33 milijuna kuna na 21,63 milijardu kuna, pokazuju podaci Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga. Porast imovine mirovinskih fondova predstavlja oporavak u odnosu na prethodni mjesec jer je ona tada (krajem siječnja) u odnosu na kraj prošle godine ostvarila pad od gotovo 445 milijuna kuna.

Oporavak je zabilježila imovina svih triju vrsta fondova. Tako je imovina obveznih mirovinskih fondova porasla na 20,83 milijarde kuna, otvoreni dobrovoljni zabilježili su porast na 682,04 milijuna kuna, dok je imovina zatvorenih dobrovoljnih fondova porasla na 117,84 milijuna kuna. Broj članova mirovinskih fondova porastao je sa 1,52 na 1,53 milijuna uz porast broja članova svih triju vrsta mirovinskih fondova.

U strukturi ulaganja obveznih mirovinskih fondova i dalje je vidljiv pad ulaganja u domaće otvorene investicijske fondove – sa 1,74 na 1,21 milijardu kuna.

dakle, mirovinci i dalje izvlaće lovu iz oif-ova…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Vidjevši jutros kako su aziske burze u crvenom ,zaključio sam da nas danas čeka još jedan veliki minus…..[cry]

A kad su azijske burze, USA I EU nedavno bili u zelenome, onda nisi zaključio da smo i mi trebali biti u zelenome, iako smo suprotno njima završili u crvenome? [lol]

Ignore: KressoM, delux


kamenac: Crobex je na kraju veljače u zadnjih pola godine izgubio 11,09 posto na vrijednosti. Imovina dioničkih fondova uložena u domaće dionice smanjila se samo 9,80 posto, a mješovitih fondova 10,82 posto, što je manji iznos od gubitka vrijednosti dionica u sastavu Crobexa. Tijekom istog razdoblja imovina obveznih mirovinskih fondova uložena u domaće dionice povećala se za značajnih 2,03 milijarde kuna.
Jako puno netočnosti kolega, jako puno, od imovine investicijskih fondova pa nadalje. Ne znam odakle vam ta analiza ali prilično je netočna. Od početka godine crobex je potonuo 24%, u mjesecu veljači imovina OIFa u dioničkim i balanced fondovima za preko 2 milijarde kuna. OMF-ovi su povećali udio u dionicama u veljači za svega 33 milijuna kuna ( dakle simbolično ). Prepisali ste članak od nekoga tko baš i nije ažuran sa podatcima. [bye]

kolega medo štedo,
kad već komentirate tekst i ispravljate ‘netočnosti’,
najprije ga pažljivo pročitajte
[cool]

hate red

Conan:

Vidjevši jutros kako su aziske burze u crvenom ,zaključio sam da nas danas čeka još jedan veliki minus…..[cry] ”

A kad su azijske burze, USA I EU nedavno bili u zelenome, onda nisi zaključio da smo i mi trebali biti u zelenome, iako smo suprotno njima završili u crvenome? [lol]

Ja samo znam da kada se ostali crvene i me se crvenimo a kad se ostali zelene mi i dalje se crvenimo….

Mogo bi se ćak i kladiti s tobom…?[wink]

na 4300 sve prodajem...

New Report

Close