Mrsić: Mjera 1600 kuna polučila je uspjeh

Naslovnica Forum Komentari članaka Mrsić: Mjera 1600 kuna polučila je uspjeh

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Slažemo se sa gosp. Mrsićem. U početku mnogo muke i nejasnoća, popravaka
zahtjeva, dopuna dodataka, izračuni na štetu zaposlenih….a na kraju, pokazalo se kao prilično dobro zamišljen poticaj i šansa za mnoge djelatnike
čak i dobro obrazovane…koji žele raditi, steći licence i jednostavno se
pripremiti što prije za karijeru …..

Nama poslodavcima, izvrsna prilika da za malo novaca zaposlimo kvalitetne ljude…..

Sad krenite u poticaje struka- deficitarnih zanimanja.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da polucila.Ovo je najbolja mjera/izum od ukidanja robovlasnickog drustva. Steta samo sta su bili ovako galantni sa cilih 200 eura misecno. Drzim da je to za Rvate puno i da bi naknadu trebalo postepeno smanjivat recimo tromjesecno za barem 250 kuna pa bi tako zaposlili jos vise robova,a tada bi ova mjera polucila jos vise uspjeha. Sto bi se iznos naknade vise priblizavao nuli mjera bi bila sve uspjesnija i uspjesnija jer u konacnici bi mozda 400 tisuca nezaposlenih Hrvata bilo zaposleno,a koliko zaradjuju nije bitno. Bitno je da se radi i da nema nezaposlenih jer rad oslobadja.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Nama poslodavcima, izvrsna prilika da za malo novaca zaposlimo kvalitetne ljude…..

da, takvima kao ti je to super, umjesto da platite kvalitetnom radniku poštenu plaću, date mu takvu crkavicu s kojom se ne može prehraniti niti mjesec dana, o režijama da ne govorimo..ne dao Bog da čovjek još ima i obitelj!
sad mi je jasno zašto svuda hvališ milanovićevu vladu-džepovi su ti sve puniji na račun ovih jadnika koji rade za sitniš [emo_palacd]

Ovo je super mjera za poslodavce jer za nula kuna dobiju školovane ljude koji će za njih raditi punih godinu dana, a ako je riječ o obrtničkim i komorskim zanimanjima čak i do tri godine. Pušiona za mlade školovane ljude! Bravo Mrsiću 🙁

Dajte Miami ne pričajte gluparije. Zašto bi netko dobro obrazovan trebao biti zadovoljan s malom plaćom?? Zato što to Vama odgovara?? Koje Vi gluposti pričate da čovjek ne povjeruje. Naravno da Vama odgovara jer mislite samo na sebe. Trebalo bi Vas zaposliti na godinu dana pod istim uvjetima pa onda pitati. Svašta stvarno..

SDP Vlada ispravlja lopovluk prijašnje Vlade. Da nisu uveli ovu mjeru – situacija bi bila još teža. Dvije stvari koje su pozitivna posljedica
uvođenja mjere:

1. Zapošljavanje mladih koji primaju a/ nagradu od poslodavca minimum 1000,00 kuna – dakle, mjesečni primitak je 1600,00 od HZZ +1000,00 od poslodavca , naravno – na crno./ nije bi bitno/ ali, je postalo pravilo
i svaki korektan poslodavac će “natjerati ” primitak na minimalac, jer
mu taj radnik nešto znači i pošteno radi za njega.

1a/ Djelatnik je ovih dana primio obrazac zahtjeva za povratak putnih troškova u visini mjesečne autobusne karte. To je, takodjer o.k.

2. Da bi poslodavac mogao primiti pripravnika sa HZZ-a mora 100% platiti
sve poreze i doprinose. Automatski je postignuta financijska disciplina
poreznog plaćanja. Izračunala sam / prekasno/ da svi novci koje smo morali
platiti na 100 % točne datume- da bi dobili takvog pripravnka- su zapravo
trošak poreza i doprinosa za njegovo zapošljavanje , ušteđeno na
KAMATAMA…..odnosno, to što nas je porezna prisilila, da platimo obaveze prije, uštedila nam je -kamate- koje smo plaćali- a sad ih trošimo na NOVO
ZAPOŠLJAVANJE… višestruka korist -svima!

Dečki, ako ne kužite ekonomiju – idite na more,gledati u pučinu plavog
i lijepog mora i uzmite si u ruke Početnicu za poslodavce u RH- da nešto
naučite!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Tako je Miami, glavno da imaš sve jeftiniju radnu snagu, a sve punije džepove [emo_smijeh]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Koji Vam je vrag svima…???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja bi jos u Ustav uveo da poslodavac ima pravo bicevati ovo roblje sto radi za 1600 kuna.Drzim da bi na taj nacinrobovi povecali produktivnost,a time bi podredno rastao i BDP.Nikome nije glava pala s ramena od malo batina. Robovlasnik bi bio jos sitiji,a svi robovi na broju,a i drzava bi profitirala.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@miami

U hrvatskoj bi samo jedna mjera spasila ekonomiju – manji porezi i manje birokrata.

Ovo sve ostalo je zavaravanje.

Pa nema posla u Hrvatskoj ne zbog visokih plaća nego poreza. Oni smanje plaću i povise porez.

Kažem, genijalci.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

objavite sve, tko se i gdje zaposlio, da lakše shvatimo taj vaš uspjeh, koja ste mjesta popunili i čijom djecom, ja znam da se inspektorska solidno popunjavaju radi odlaska u mirovine, uskoro će mjesta u državnim službama biti nasljedna bojim se



@miami

U hrvatskoj bi samo jedna mjera spasila ekonomiju – manji porezi i manje birokrata.

Tu si u krivu. Jedina mjera za spas ekonomije je celicna disciplina pri naplati poreza, kakvu pokusava uvesti ova Vlada. Logicna posljedica toga je ciscenje gospodarstva od kriminalaca i kasnije smanjenje poreznih stopa.

Ogroman dio poreza i doprinosa se ne naplati a dobar dio stanovnistva, posebno u zaostalim dijelovima dalmacije i slavonije uopce ne razumije koji je smisao placanja poreza. Koliko god da se postavi porezna stopa, oni ga nece placati jer ce im sve biti previse.

Tako je. Naplata poreza, ali bez izuzetaka.
Kao na primjer i Cacicev Coning.

Linic je dobar poreznik (haraclija), ali samo to.

O gospodarstvu, nema pojma. Niti jedan pozitivan potez.

A 1600 kuna pocetnicima, visokoobrazovanim ljudima, je sramota drustva.
Kad nema posla, nista im nece ni pomoci ovakvo upitno iskustvo.

Osobno bih se sramio platiti zenu ili covjeka sa fakultetom 1600 kuna.
Radje cu uzeti jednoga i platiti ga 5000kn, ako mi je potreban, nego za te novce uzeti 3 i osjecati se jadno jer se ta tri covjeka/zene osjecaju jadno i ponizeno.
Posebno kad je njihov kolega (najcesce nesposobniji).
zaposlen preko politicke veze u opcini, gradu, drzavi ili njihovim poduzecima i imaju place preko 5000 kuna.

@sduvnja1
“When you are content to be simply yourself and don’t compare or compete, everybody will respect you.”
Lao Tzu

Obrazovanje tj fakultet u ovoj zemlji mozes macku o rep objesit. 99% ljudi koji zavrse fakultete nisu sposobni ni ovce cuvat a kamoli da rade nesto odgovornije. Najbolji, najsposobniji i najkreativniji ljudi koje poznajem nisu zavrsili fakultete kao ni Tesla, Einstein, Jobs, Gates itd. Osobno, radije bih uzeo 1 covjeka bez fakulteta koji ima potrebne ljudske osobine nego 3 covjeka cak i da imaju po dva zavrsena fakulteta (i zena je covjek).

Ova mjera je kao stvorena za nase drustvo, za nekreativne, neodgovorne i nemastovite ljude koji znaju samo bubetat isprazne podatke, da ih se oduci od losih navika koje su stekli na fakultetu i steknu barem nekakvo iskustvo.

New Report

Close