Mrsić: Mjera 1600 kuna polučila je uspjeh

Naslovnica Forum Komentari članaka Mrsić: Mjera 1600 kuna polučila je uspjeh

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.


Obrazovanje tj fakultet u ovoj zemlji mozes macku o rep objesit. 99% ljudi koji zavrse fakultete nisu sposobni ni ovce cuvat a kamoli da rade nesto odgovornije.

ako si ti nesposoban sa završenim fakultetom, drugi sasvim sigurno nisu…vidi se da ti je idol onaj lik što je rekao “kila mozga 2 marke” [emo_palacd]


Da polucila.Ovo je najbolja mjera/izum od ukidanja robovlasnickog drustva. Steta samo sta su bili ovako galantni sa cilih 200 eura misecno. Drzim da je to za Rvate puno i da bi naknadu trebalo postepeno smanjivat recimo tromjesecno za barem 250 kuna pa bi tako zaposlili jos vise robova,a tada bi ova mjera polucila jos vise uspjeha. Sto bi se iznos naknade vise priblizavao nuli mjera bi bila sve uspjesnija i uspjesnija jer u konacnici bi mozda 400 tisuca nezaposlenih Hrvata bilo zaposleno,a koliko zaradjuju nije bitno. Bitno je da se radi i da nema nezaposlenih jer rad oslobadja.

Frankie je u pravu, ovo je katastrofa, sumrak drustva i dno dna. Jeste li vi svjesni da i za tih 1600 ima i po 100 za 1 mjesto, pa se daje po vezi? Uskoro ce ljudi biti zapsoleni kad su i nezaposleni.

Dobar dio ljudi samo ide natrag na burzu, jednom frendu su odmah rekli neka se ni ne nada ostati u firmi…dakle opet ide na pocetak. Iskustvo mu ne koristi jer NEMA RADNIH MJESTA. NEMA. Nije problem prakse, nego nema mjesta-nema.

domach je dole jasno rekao zasto ih nema. Dokle god ne krene rast ekonomije, ova mjera ce samo fiktivno smanjivati broj ljudi na burzi. S ovakvim porezima, na taj rast mozemo zaboraviti. Mi smo vec 5 godina u ultra depresiji, a klizimo prema bankrotu. Uopce ne vidim nikakav oporavak, realna nezaposlenost ce rasti jos prilicno dugo.




@miami

U hrvatskoj bi samo jedna mjera spasila ekonomiju – manji porezi i manje birokrata.

Tu si u krivu. Jedina mjera za spas ekonomije je celicna disciplina pri naplati poreza, kakvu pokusava uvesti ova Vlada. Logicna posljedica toga je ciscenje gospodarstva od kriminalaca i kasnije smanjenje poreznih stopa.

Ogroman dio poreza i doprinosa se ne naplati a dobar dio stanovnistva, posebno u zaostalim dijelovima dalmacije i slavonije uopce ne razumije koji je smisao placanja poreza. Koliko god da se postavi porezna stopa, oni ga nece placati jer ce im sve biti previse.
[/quote]

Ides krivim putem.

Tko je potrebniji kome? Poduzetnici Vladi ili ona njima? Tko će opstati bez koga? Poduzetnici su prije Vlasti jer ona od njih zivi, pa to ce reci svaki državnik svake razvijene države na svijetu koja gleda na ekonomiju kao na prvu istancu koja dozvljava osobni rast rkoz učenje i rast zajednice kroz obrazovane ljude.

Cijeli Texas ne razumije smisao plaćanja poreza a opet su the most business friendly state u USA i imaju 381 000 milijunaša i Houston je grad sa jednom od najviših stopa rasta populacije u USA.

Ja ne znam, oni ne razumiju ali im ekonomija raste.

Plaćanje poreza ja dobro i IRS je hunter za neplatitelje ali plaćati porez u Croatistanu gdje novac koji platim ide dirketno Vladi u djep da kupi aute i ide na more je re.tardirano.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ovcica
Naveli ste slucajeve koji su izuzeci i koji samo potvrdjuju pravilo.
Neobrazovano drustvo je siromasno drustvo.
Za odredjene poslove se slazem da obrazovanje nije odlucujuce ka na pr biznis i politika.
Tu su puno vaznije neke druge karakteristike.
Za biznis, urodjeni instikt i spremnost na rizik.
Za politica, osjecaj za pravednost, domoljubnost, komunikacijske vjestine, zaplotnjacke igre i sl.

Na ovih 1600 kuna treba gledati kao na neki oblik socijalne i psiholoske pomoci. Sta bi bilo da ti ljudi sjede kuci cijeli dan sa roditeljima? Ovako barem odu negdje i dozive nekakvu pozitivnu promjenu, manje su isfrustirani.

Medutim, svatko od njih se treba zapitati zbog cega se nasao u situaciji da mora raditi za 220 eura. Dijelom je za to krivo drustvo koje ne zeli transformaciju iz zaostalog komunistickog modela u konkurentnu ekonomiju. A dijelom su krivi i oni sami jer nisu uspjeli razviti znanja i vjestine koje se traze na trzistu. Postoje radna mjesta i izvan HR, tako da politicari ne mogu biti jedini krivac sto netko radi za 220 eura.

Ljudi ne trebaju imati iluzije da ce politicari (izabrani predstavnici drustva) napraviti neku promjenu koja ce znacajno promjeniti njihovu situaciju. Sve da politicari i zele to napraviti, ne bi mogli jer hrvatsko drustvo sve promjene odbija. Dakle jedino rijesenje je promjeniti sebe, steci nova znanja i vjestine. Naravno, puno lakse se promjeniti u nekom dinamicnom i promjenama otvorenijem okruzenju nego u zemlji koja klizi u proslost.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Svaka čast Mrsiću, previše im je dao. Trebao im je ponuditi 800 kn ali sumnjam da bi se i onda resetirali u svojim glavama.

Nismo se razumjeli. 1600,00 kuna +1000,00 kuna + prijevoz 350,00 kuna = dobivaju pripravnici sa SSS ./ farmaceutski tehničari sa HZZ-a/ Mr.pharm. koji su pripravnici s Ugovorima HZZO-a – dobivaju cca 7.000,00 kuna / 70% buduće plaće/.

A što bi mi poslodavci trebali napraviti kad dođu SSS djeca ili ljudi s iskustvom i vele: raditi ćemo za licencu za stručni-, samo nam platite poreze i doprinose,raditi ćemo badava….pa, normalno- da se to ne smije , i nikome ne pada na pamet da zluopotrebljava tuđu nevolju…svaki drugi dan stižu takve pismene ili usmene molbe. NIsmo krivi mi- nego glupo ŠKOLSTVO koje naopako obrazuje kadrove….!
One koje trebamo -nema- a onih kojih je previše i dalje obrazuju
i upisuju previše…Nitko nikoga ne sluša!

Što bi Vi napravili u takvim situacijama, da Vam dođu djeca ili mladi s roditeljima, ili odrasli koji nemaju posla ….? Gdje da ih sve zaposlimo?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@domaci
S tim svojim fantazijama mozda mozes impresionirati frenkiea i slicnu ekipu, ali mene ne mozes.

@sduvnja
Naveo sam stvarne primjere, iz stvarnog svijeta. Nas obrazovni sustav koji je na nivou sredine 20.og stoljeca, u danasnje vrijeme moze proizvoditi samo debile. Cast izuzecima koji su napredni i dovoljno svjesni u godinama dok se skoluju ali vecina ljudi kad zavrse skolovanje nisu sposobni razmisljati svojom glavom, i na tome mogu zahvaliti torturi koju su dozivjeli tokom skolovanja.

“It must be remembered that the purpose of education is not to fill the minds of students with facts…it is to teach them to think.”

S obzirom da dobar dio naseg gospodarstva funkcionira s krive strane zakona, i s motivima koji su pogubni za cjelokupno drustvo, poslodavcima i ne odgovara da im zaposlenici razmisljaju. Za razlike od ranijih fantazija, ja ti mogu navesti i vise nego dovoljno primjera iz STVARNOG zivota koji ce potvrditi sve ono o cemu govorim.


@Twixer

[emo_palacg]

Evo na primjer:
Tedesci, zavrsena srednja skola, pa je imao kompleks i zavrsio nekakav menadzmment
Kerum, isto srednja skola, ali nema kompleks
Ali to su biznismeni i tu skola nije najosnovnija, inace bi bi dr ekonomije bili najveci biznismeni, a nisu.

Ali za prosperitet drustva morate imati i lijecnike, inzenjeri i ….
To bez visokog obrazovanja ne ide.

A da je nas obrazovni sustav los to stoji i slazem se sa Vama.
Ali los je cijeli, od osnovne skole pa nadalje. Pa je logicno bolje imati kakvog takvog lijecnika nego kakvog takvog tehnicara i da obavlja posao lijecnika.

Inace, ne moze se izdvojiti samo jedan segment drustva i za njega izdvojeno reci da je los, a ne gledati cijelo drustvo u cijelini.

Po meni najveci problem Hrvatske, a koji se dalje prenosi na sve segmente drustva, je visoka politicka korumpiranost iz kojega proizlaze sva zla.

Znam, kajav narod, takva i politicka struktura.
Ali dok to ne pukne, pa ili narod se promijeni i posljedicno promijeni politicare, ili politicari promijene sebe pa posljedicno narod, mi cemo se nacekati.


Po meni najveci problem Hrvatske, a koji se dalje prenosi na sve segmente drustva, je visoka politicka korumpiranost iz kojega proizlaze sva zla.

Osnovni problem Hrvatske je u tome sto drustvo nemoze shvatiti da su najveca vrijednost Hrvatske ljudi. Kada to shvati onda ce imati bolji obrazovni sustav, nize poreze i postati konkurentna ekonomija. Gradit ce sustav koji omogucava covjeku da sto bolje razvije svoje potencijale, a ne sustav koji ga ogranicava.

Dok god budete vjerovali da najveca vrijednost zemlje resursi (voda, more, sume, obradivo zemljiste, i nafta koju Josipovic samo sto nije otkrio) u fokusu ce biti oni koji upravljaju tim resursima. Dakle, politicari. I zemlja ce propadati.

Sta ce vam uopce kvalitetni fakulteti ako vi vjerujete da cete sutra dobro zivjeti od prodaje vode i nafte? Cemu se zamarati sa knjigom ako ce vam politicari omoguciti da sutra zivite fantasticno bez rada?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Tu si u krivu. Jedina mjera za spas ekonomije je celicna disciplina pri naplati poreza, kakvu pokusava uvesti ova Vlada. Logicna posljedica toga je ciscenje gospodarstva od kriminalaca i kasnije smanjenje poreznih stopa.

A kako onda drzava selektivno pristupa naplati dugova.Npr nekima ne otpisuje nista i salje ih u stecaj,a nekima otpisuje sakom i kapom(dalekovod) koliko god treba.Bez obzira sto je na dalekovodu pocinjena jedna od najvecih pljacki u novijoj Hrvatskoj povijesti ne vidim da je drzavi u interesu da lopine zavrse iza resetaka ili to ima veze sta je jedan od zasluznih za stanje brat pomocnika ministra “znanja”.A ovo je po tebi jedina mjera za spas ekonomije i gle cuda Linic pao na svojoj mjeri.Sto je sa Diokijem i pajdasom mu Jezicem???Vidis li poveznicu???
Inace za tvoju informaciju mene je jako tesko impresionirat. U ovom momentu bi mi mozda bilo interesantno gledat te kako pleses sambu na stolu mada drzim da me ne bi impresioniralo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


…@Twixer
[emo_palacg]

I ne razumijem zasto Twixeru sad titras jaja kad on pise sve suprotno od onoga sto ti podrzavas.Po Twixeru su bogatstvo ljudi,a ne nafta,suma,voda…,a definitivno ne politicari cijom ce represivnom poreznom politikom ekonomija i gospodarstvo dozivjeti novi linicevski procvat.
A sad nastavno na Twixerov post koliko je neke tikve tesko promjenit gotovo nemoguce,ali to je rezultat kad na svim pozicijama imas ambiciozne ,a glupe i nema gore kombinacije od toga. 2008. su me kontaktirali iz splitskog skvera da imaju ponudu za gradnju drill shipa i da su napucali ponudu na 270 milja dolara(jasno sirotinji koja je u zivotu vidila eventualno 35 milja preplacenih za Jadroplovove karampane se 270 milja dolara cini ko dobitak na lotu) na sto sam im ja poslao ugovor od steninog drill maxa sklopljen 2 tjedna prije u Koreji za cijenu od 940 milja i napomenuo da oni jedan takav projekt ne mogu izvest jer nisu ni tehnicki ni logisticki potkovani za tako nesto izvest tj nemaju ni znanje ni alata ni mogucnosti i da mi se cini da bi takav jedan projekt odveo ne samo skver u stecaj vec bi potopio i drzavu koja bi vjerojatno dala garancije za takvo nesto. Onda su oni pitali ima li sanse da se pronadju ljudi,organizira nesti i ipak ode u jedan takav projekt bla,bla,bla i kad sam rekao sve je moguce i sve se moze kupit samo treba platit pa kad sam im odgovorio na upit da je osobno moja cijena soma erla/dan netto odgovor je bio da jesam li normalan da toliko nema ni Sanader.Jasno zahvalio sam im se i savjetovao da zaposle dr Ivu Sanadera Cacu jer ocito je on tada bio supermen kao sto je danas Linic.
Da ne duzim previse od projekta nista,skver sa tadasnjih 3700 radnika dosao na danasnjih nula sa mogucnoscu da se mozda zaposli nekakvih 1500 radnika sa kolikom buducnoscu ja ne znam.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

@Twixer
Slazem se i u osnovi razmisljamo slicno.
Postoji jedna izreka (ne znam bas cija) koja kaze:
Ne postoji tako bogata zemlja koju losa politika ne moze dovesti do gladi.
Primjera u svijetu imate koliko god hocete.

Ah, ta famozna Mrsićeva mjera zapošljavanja za tričavih 1600 kuna trebala bi barem omogućiti mladim i školovanim ljudima kakvo takvo radno iskustvo, da ih netko nečemu nauči itd,no prema priči člana moje obitelji,koji je imao sreću i “uspio” se zaposliti po tom Mrsićevom modelu u jednom komunalnom društvu,ispada da si im došao kao neko smetalo,privjesak s kojim ne znaju što bi, iako iz ugovora proizlazi obveza tvrtke da ti dodijeli mentora koji bi te nečemu morao učiti.Jasno, nitko za to nema vremena, ali zato si dobar kao kurir, a sada kada je vrijeme godišnjih, e, sad se pokazalo da si potreban, jer su te i uzeli zato da bi njima bilo lakše napraviti raspored za godišnje odmore.A netko se mora javiti i na telefon, dok babuskare sunčaju debele ritine. Toliko o radnom iskustvu mladih s fakultetom za 1600 kn

New Report

Close