Mostova zanovijetanja dovode u pitanje poreznu reformu 2017.

Naslovnica Forum Komentari članaka Mostova zanovijetanja dovode u pitanje poreznu reformu 2017.

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Večernji:

““komunisti” iz Mosta , iz marginalne provincijske skupine koja je osvojila manje od 10 % glasova , a drže se kao najznačajniji politički čimbenik u zemlji.

gradonačelnici iz zabiti koje imaju nekoliko stotina stanovnika …

možete li zamisliti da netko sjedne za upravljač zrakoplova a do jučer mu je jedino prijevozno sredstvo bilo magare ”

http://www.vecernji.hr/premium/za-hrvatsku-je-spas-sto-prije-rijesiti-se-mostovih-komunista-1080097 [vecernji.hr]

.

Ne treba to nazivati zanovijetanjima. Što više kritike to bolji zakon. Ako se neki zakon donese na brzinu pokaže se potreba da se mijenje već poslije nekoliko mjeseci.

Da nije tih mostovaca Karamarko bi jos bio premijer na placi od Mola!

Kaže novinar novi porezni zakon je pripremalo 30-ak makroekonikista, pa koji porezni zakon do sad nisu pripremali ekonomisti, pa smo tu gdje jesmo!

Ova novinarka me toliko izbacila iz takta da moram napisati i ovo; hotelska soba 4 zvjezdice u Madjarskoj se prodaje po 200k €, a u Hrvatskoj po 65k. Burzovni indexi u svijetu su na vrhuncima, hrvatsko trziste kapitala na povujesnim minimumima a u isto vrijeme Hrvati imaju 190 mlrd kuna ustedjevine. Draga novinarko pitajte se zadto je to tako?

Napad na Most se nastavlja, Božo Petrov je ropotarnicu povijesti poslao Jamba(nadam se uskoro i u zatvor), Karamarka, Milanovića, Mesića, Kalmetu, Josipu Rimac, Stipu Mesića, Radimira Čačića, Jadranku Kosor, Ivu Josipovića…. a bit će i još, sad je na red došao i Vrdoljak, Jakovina i taj treći ešalon klošara.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

isto kao i legalizacija, ova tzv. porezna reforma je obična pljačka i prevara građana Hr, stvaranje magle da na mala vrata uvede porez na nekretnine!

-kakva je to “reforma” koja je teška tek 2 milijarde kuna ili samo 1,6% od 125 milijardi kuna, koliko nam političari naplaćuju troškove svoje Hrvatske?

-kakva je to reforma kojom se “porez na dobit”, kojega zbog fiskalne, administrativne prereguliranosti te raznih institucionalnih represija , u najvećem dijelu poslovnih mikro i malih privrednih subjekata, skoro uopće nema?

-kakva je to reforma kojom se smanjuje porez na dohodak koji uopće neće imati utjecaja na najveći dio zaposlenih sa primanjima 4-7k kn ?

-kakva je to reforma kada, radi povećanja ponude ugostiteljsko-turističkog sektora, isti potakneš na zadiživanje te otvaranje i opremanje novih kapaciteta radi veće bolje turističke ponude i nakon samo 3 god. primjene podigneš porez za skoro 100% kao zbog manje porezne opterečenisti stranaca u turističkoj Hrvatskoj zanemarujući pri tome da sezona, osim što je koncetrirana tek u priobalnom dijelu, traje samo 60 od 360dana u godini?

….

ovo uopće nije reforma nego je sve to prevara radi uvođenje poreza na nekretnine koji će, eto, samo zamijeniti postojeću komunalnu naknadu ali prešučujući da “naknada” i “porez” ne spadaju u istu pravnu kategoriju, da je naknada namjenski regulirana i lokalno ograničena dok je porez oblik prisilnog davanja koji nameće država, koji nije namjenski usmjeren i kojega svaka “vlast” , zavisno od “javnih” potreba za osobnim novcem Hr građana, može mijenjati kako god im je volja (eklarantan primjer upravo ugostitelji kojima je pdv spušten na 12%, pa ubrzo dignut na 13% da bi nakon 3god. bio povečan za 100% na 25%)

da bi što bezbolnije i sa što manje otpora uveli još jedan reket kojime duboko zadiru u ograničavanje prava vlasništva i time osnovnih egzistencionalnih sloboda građana RH, nakon 91. kada su za pretvorbu društvene imovine, imovine svih građana tadašnje Hrvatske, iskoristili ratnu situaciju i u 25 godina je pokrali, uništili i doveli nas u ovaj jad, sada nam sapunjaju dasku i kroz celofanski paket sa mašnicom u vidu smanjenja poreza na dohodak i dobit, uvaljuju trojanca kojime napadaju i u konačnici, lošom ekonomskom situacijom, konstantnim povečanjem poreza do neplativosti te na kraju ovrhom, otimaju privatnu imovinu građana hrvatske stjecanu generacijama.

svi mi, bez izuzetaka, imamo ili ćemo imati neku nekretninu vlasništvu i ako sada dozvolimo da nam bolesno nezasitne ambicije birokracije i politike oduzmu to malo slobode uživanja vlastitog kreveta ili kauča u svome domu, onda stvarno nismo ništa intelektualno niti civilizacijski evoluirali od seljačke 1571. i povratak neke varijacije kmetvstva i vlastelinstva Franje Tahija ili više njih je neizbježan…

ja ničiji podanik nisam niti ću ikada biti a bogami niti moja djeca a kako sam se uključio u obranu domovine 91. tako ću sada i to bezkompromisno braniti slobodu svoga doma pa ćemo vidjeti gdje će me/nas to dovesti!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


ja ničiji podanik nisam niti ću ikada biti a bogami niti moja djeca a kako sam se uključio u obranu domovine 91. tako ću sada i to bezkompromisno braniti slobodu svoga doma pa ćemo vidjeti gdje će me/nas to dovesti!

***ja sam više puta spomenuo da sam svoju imovinu spreman braniti svim sredstvima, naročito nadrastičnijima po cijenu života jer je uvođenje poreza na imovinu uz ovakav mafijaški ovršni zakon, ustvari ukidanje privatnog vlasništva… zato su uvaljali briselskog levičara u hdz, jer sdp da takav zakon uvede nebi jedan živ ostao, pa se nadaju da to mogu uvaliti preko kao fol desnog hdz-a…ali zahebat će se, grdno

Alkoholom protiv droge, kriptovaluta, dionica i kladionica!

Tzv. porezna reforma nije reforma nego preslagivanje kojime se hoće dobiti drugačiji rezultat (čitaj: više novaca u proračun)! Nema reforme bez smanjenja rashoda, a tu je do sada, jedina konkretna mjera MOSTa za ograničavanje mase plaćana na 15% u proračunima lokalne uprave! Zato MOST samo naprijed protiv štetočina do boljitka!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

*DemiZon
moja obitelj je u čak vrijeme socijalističkog režima za koji danas govore da je bio nakaradan i zločinački, cijelo vrijeme bila u vlasništvu i to se poštivalo

a da nakaradnost bude još grotesnija, oni ljudi koji su pod prijetnjom gubitka stanarskog prava otkupili ili su još u otkupu svojih “društvenih” stanova, isti ovaj HDZ im je prvo prodao ono što je bilo praktički njihovo a sada im stišće reket na ono što su im prodali…pa fakat smo kreteni i to van kategorije, sjetimo se još sanacije banaka, prijevremenog umirovljenja radi zatvaranja tvrtki, ine, plive, infrastrukture HTa, 3x povečanja po km autoceste, tunela, sanadera…pa što je ovaj narod progutao nije niti čudo da se iseljavamo po svim kontinentima…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


isto kao i legalizacija, ova tzv. porezna reforma je obična pljačka i prevara građana Hr, stvaranje magle da na mala vrata uvede porez na nekretnine!

-kakva je to "reforma" koja je teška tek 2 milijarde kuna ili samo 1,6% od 125 milijardi kuna, koliko nam političari naplaćuju troškove svoje Hrvatske?

-kakva je to reforma kojom se "porez na dobit", kojega zbog fiskalne, administrativne prereguliranosti te raznih institucionalnih represija , u najvećem dijelu poslovnih mikro i malih privrednih subjekata, skoro uopće nema?

-kakva je to reforma kojom se smanjuje porez na dohodak koji uopće neće imati utjecaja na najveći dio zaposlenih sa primanjima 4-7k kn ?

-kakva je to reforma kada, radi povećanja ponude ugostiteljsko-turističkog sektora, isti potakneš na zadiživanje te otvaranje i opremanje novih kapaciteta radi veće bolje turističke ponude i nakon samo 3 god. primjene podigneš porez za skoro 100% kao zbog manje porezne opterečenisti stranaca u turističkoj Hrvatskoj zanemarujući pri tome da sezona, osim što je koncetrirana tek u priobalnom dijelu, traje samo 60 od 360dana u godini?

….

ovo uopće nije reforma nego je sve to prevara radi uvođenje poreza na nekretnine koji će, eto, samo zamijeniti postojeću komunalnu naknadu ali prešučujući da "naknada" i "porez" ne spadaju u istu pravnu kategoriju, da je naknada namjenski regulirana i lokalno ograničena dok je porez oblik prisilnog davanja koji nameće država, koji nije namjenski usmjeren i kojega svaka "vlast" , zavisno od "javnih" potreba za osobnim novcem Hr građana, može mijenjati kako god im je volja (eklarantan primjer upravo ugostitelji kojima je pdv spušten na 12%, pa ubrzo dignut na 13% da bi nakon 3god. bio povečan za 100% na 25%)

da bi što bezbolnije i sa što manje otpora uveli još jedan reket kojime duboko zadiru u ograničavanje prava vlasništva i time osnovnih egzistencionalnih sloboda građana RH, nakon 91. kada su za pretvorbu društvene imovine, imovine svih građana tadašnje Hrvatske, iskoristili ratnu situaciju i u 25 godina je pokrali, uništili i doveli nas u ovaj jad, sada nam sapunjaju dasku i kroz celofanski paket sa mašnicom u vidu smanjenja poreza na dohodak i dobit, uvaljuju trojanca kojime napadaju i u konačnici, lošom ekonomskom situacijom, konstantnim povečanjem poreza do neplativosti te na kraju ovrhom, otimaju privatnu imovinu građana hrvatske stjecanu generacijama.

svi mi, bez izuzetaka, imamo ili ćemo imati neku nekretninu vlasništvu i ako sada dozvolimo da nam bolesno nezasitne ambicije birokracije i politike oduzmu to malo slobode uživanja vlastitog kreveta ili kauča u svome domu, onda stvarno nismo ništa intelektualno niti civilizacijski evoluirali od seljačke 1571. i povratak neke varijacije kmetvstva i vlastelinstva Franje Tahija ili više njih je neizbježan…

ja ničiji podanik nisam niti ću ikada biti a bogami niti moja djeca a kako sam se uključio u obranu domovine 91. tako ću sada i to bezkompromisno braniti slobodu svoga doma pa ćemo vidjeti gdje će me/nas to dovesti!


odlicno napisano. uvodjenje poreza na imovinu jedina je i najveca porezna reforma koju vec citavo desetljece planiraju uvesti.. dobro primjeceno da toga nije bilo ni u komunistickom sustavu, a sad kao u kapitalizmu je to “primjereno”. jos nam prodaju price kako je to u “nasem interesu”

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Napad na Most se nastavlja, Božo Petrov je ropotarnicu povijesti poslao Jamba(nadam se uskoro i u zatvor), Karamarka, Milanovića, Mesića, Kalmetu, Josipu Rimac, Stipu Mesića, Radimira Čačića, Jadranku Kosor, Ivu Josipovića…. a bit će i još, sad je na red došao i Vrdoljak, Jakovina i taj treći ešalon klošara.

I onog sitnog provalnika iz HSS-a koji provaljuje u aute ne bi li se dočepao kazetofona. 😀

Vaš link …[/url]
Zulja na sve strane…

free flow information

Vice-mucavac Šošić se vadi na euro pravnu stecevinu … Jakovčević ga grize samo tako….Tema dana…
HNB + 150 mil kn ….FINA placa
Poceli reketariti bez presedana hahaha

free flow information

New Report

Close