MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bodule, ovdje sam uložio oko 30000 kuna. u ostale dionice znatno više. meni ovo nije automat klub nego ozbiljno ulaganje i na burzi sam već 10 i više godina. popušio sam na nekim dionicama veliki novac jer je jedna firma otišla u stečaj. to je rizik u kojeg sam svjesno ušao i eto. no, u biti glavnina mojih ulaganja je vrlo konzervativna.

...povijest se ponavlja...

Da, istina je da današnji ulagači nemaju pojma o ulaganju i neće zaraditi nikada toliko koliko se zaradilo do 2007 i 2008 jer su znali povući se, dići cijenu i zaraditi kao što sada rade ameri.

Možda se jednog dana i taj trend mrcvaljenja promjeni?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

THE THIRD INDUSTRIAL REVOLUTION!
3D printing is revolutionizing manufacturing, enabling new products, and impacting business processes. Inside 3D Printing Conference & Expo, has gained a reputation for producing high quality seminars and wide-ranging exhibitions worldwide. And now another dimension has been added – Maker Summit & Pavilion. Under one roof all levels of 3D Printing interest are covered whether an attendee is interested in the future of bioprinting to making custom jewelry. Also new at Inside 3D Printing is a workshop day (April 2nd). Inside 3D Printing brings together the 3D printing universe and prepares you to take advantage of “The Third Industrial Revolution”. Don’t miss out! Partake in workshops, seminars for every interest level, and networking to explore business opportunities, policy consideration, and the latest 3D printers and services.


Da, istina je da današnji ulagači nemaju pojma o ulaganju i neće zaraditi nikada toliko koliko se zaradilo do 2007 i 2008 jer su znali povući se, dići cijenu i zaraditi kao što sada rade ameri.

Možda se jednog dana i taj trend mrcvaljenja promjeni?

tipičan primjer neki dan. gledao sam svoju miljenicu JDTC jadran čarape – nema naloga na kupnji već 2 mjeseca. odjednom se pojavi nalog koji bi poklopio onaj prvi na prodaji (oko 40 kuna -svega par komada), a onda nam ostaju samo nalozi od 200 i kusur kuna naviše sve do 1000 kuna. Što se događa u zadnjim minutama? Neki burekdžija stavlja nalog lipu ispod najnižeg bida da uvali svojih 10tak dionica po 40 kuna…ej, 10 komada po 40 kuna. koliko je to? 400 usranih kuna…čovjek se zbilja obogatio…jednostavno, ljudi su toliko neuki i nestrpljivi. pa magma je već mogla biti na 10 kuna da imamo iole normalne ulagače. ali ne, oni lupaju po bid-u kao ludi čim cijena ode lipu dolje…tako se nećete obogatiti vjerujte mi. mi smo onda 2006-7 imali rastove od 200-300% tjedno uz veliku likvidnost jer smo znali kad se treba povući nalog, a kada treba lupati po bidu. sada toga nema. zato mrcvarenje traje već godinama na zse.

...povijest se ponavlja...

3D PRINTING EVENTS
CO-PRODUCED BY 3DPRINTINGINDUSTRY.COM
Germany | March 10-11, 2014 | Berlin
New York | April 2-4, 2014 | New York City
Brazil | April 16-17, 2014 | Sao Paulo
South Korea | June 11-13, 2014 | Seoul
Australia | July 9-10, 2014 | Melbourne
China | August 26-27, 2014 | Hong Kong
Japan | September 18-19, 2014 | Tokyo
California | Oct. 21-23, 2014 | Santa Clara
Singapore | Jan. 26-27, 2015
Email us for more information.

Britanski vojni zrakoplov letio s dijelovima iz 3D printera
od business.hr, jučer u 18:16
Britanski vojni zrakoplov Tornado s metalnim komponentama napravljenim pomoću 3D printera prošlog je mjeseca obavio uspješan probni let, priopćila je u nedjelju britanska vojna industrija BAE Systems. Pročitaj cijeli članak


Da, istina je da današnji ulagači nemaju pojma o ulaganju i neće zaraditi nikada toliko koliko se zaradilo do 2007 i 2008 jer su znali povući se, dići cijenu i zaraditi kao što sada rade ameri.

Možda se jednog dana i taj trend mrcvaljenja promjeni?

To su minula vremena,ako magma krene u jutro preko 3 kn ,onda se povlačite na 4-5 kn sa askom.
bez nagovora na kupnju ili prodaju.



Da, istina je da današnji ulagači nemaju pojma o ulaganju i neće zaraditi nikada toliko koliko se zaradilo do 2007 i 2008 jer su znali povući se, dići cijenu i zaraditi kao što sada rade ameri.

Možda se jednog dana i taj trend mrcvaljenja promjeni?

To su minula vremena,ako magma krene u jutro preko 3 kn ,onda se povlačite na 4-5 kn sa askom.
bez nagovora na kupnju ili prodaju.
[/quote]

a ako krene prema 1? [emo_naivan]

@krt
Neka krene , može se povoljno kupiti i čekati novi val,iako bih prije rekao da će u jutro po asku do 3 kn.
bez nagovora na kupnju ili prodaju.

neizvjesnost će trajati sve do dana ročišta. kad PSN bude sklopljena na sudu, bit ćemo bolje informirani. Nema smisla nagađati kamo će cijena. vidjet ćemo već sutra…

...povijest se ponavlja...

Cijena dionice je abnormalno narasla i pitanje je da li može više izdržati ovaj pritisak. To se moglo osjetiti zadnjih nekoliko sati trgovanja u petak kada je nestalo onih investitora koji su bili spremni kupovati po bilo kojoj cijeni. Mislim da će se likvidnost održati, ali nisam siguran za cijenu. Barem do ročišta i nekih kvalitetnijih informacija. Magma je prošli tjedan bila na meti dnevnih špekulacija i day tradinga, a takvog novca prije ili kasnije uvijek nestane…

Biti ce zanimljivo pratiti Magmu. Firma koja ce na lizing uzeti 20 3D printera, poceti gotovo od nule sa tehnologijom s kojom nema bas nikakvog iskustva. Kazu treba im 9 milijuna kuna pocetnog kapitala…mislim da su vrlo optimisticni.

Vrlo hrabro je stavljati onakve brojke u plan PSN. Plan izgleda kao da ga je pisao H.C. Andersen. 😀

Cijena će prilično očito prema gore dalje , ali i zbog toga što je sadašnjim kupcima u glavi samo dvoje – a) Nekad je bila 230 kuna b) Sad je 2 kune a mogla bi preživjeti . Tako gledajući 2 kune jednostavno zvuči neodoljivo jeftino.
Ono što oni nemaju u vidu jest slijedeće :

1. MAGMA sada ima svega 9 miliona kuna imovine u bilanci , ako je i tome za vjerovati
2. Dugotrajna imovina namijenjena prodaji koja se vodi kao kratkotrajna jest točno to – imovina koja ide ča, da se pokrije dio duga
3. MAGMA-R-A već sada ima 6 800 000 dionica . Dakle na ovoj cijeni je Market Cap oko 14 miliona kuna. Mnogo za do kosti ogoljelu kompaniju koja ne radi praktički nikakav prihod više. Po tome svatko od nas može osnovati d.d. ovdje, podijeliti ga na 100 000 dionica po 10 kn za početak, unijeti stanove pod hipotekama u bilance, kupiti 10ak 3D printera, napraviti prometa pola milje i napucati cijenu na burzi . Pa bolje nego riskirati sa Magmom.
4. MAGMA veze nema sa 3D printanjem. Da išta znaju o tome a onda bi barem znali da ta tehnologija nije od jučer nego postoji već godinama, pa H&M štanca dio asortimana tako samo o tome se ne priča baš previše, ne bi bio neki marketing. O kineskim drangulijama da ne pričamo. Nakit , biža, sve je to 3 D. Ne bi me čudilo i da paradajz iz dućana uskoro bude sprintan. Znam, zvuči smiješno al to se zaista i dešava.
5. TURBO LIMAČ je jedini brand koji bi mogao oživjeti MAGMU a on je nepovratno izgubljen. Lijepi dućani, finjak, kvalitetna roba, odličan koncept, samo u krizi je pala prodaja skupih igračaka
6. 3D igračke kod nas nema šanse da konkuriraju. Ako im i krene pa svatko može kupiti 3D printere (Pro printerima 3D je pala cijena više od 20 puta u posljednjih nekoliko godina) i počet štancati igračke. Potrebna je vizija, koncept, nacrti, skroz novi kadrovi koji poznaju rad u programima za slanje na 3D printanje .. to mi zvuči kao ono dodje pet puta propali Saab ili Jaguar pa kažu “Budućnost vidimo u izradi malih gradskih automobila i glisera” .. I onda slože kopiju Corse , odnosno Jaguar kopiju Fieste, stave gore svoju značku, na Fiestu malog jaguara izrađenog u 3D printeru, nabiju cifru 60 % i opet propadnu.
7. Gdje su ti 3D printeri .. ? Zašto se sada, odmah već ne radi s njima ?
Nego , budemo, budućnost.. novi zamah ..

Zašto neće propasti ?
Zato što su banke tu uvaljane preko glave. Nema smisla poslati ju u likvidaciju bez daljnje agonije i nekih pokušaja.

Oni će sigurno pretvoriti dio tih potraživanja u nove dionice, možda i 10 miliona po 10 kuna. Možda i više..
Medjutim BV je jedno , nominala nešto sasvim drugo.
Ovdje bi stvarna vrijednost po dionici mogla biti 2 kuna max ako se otpišu baš sva dugovanja. A to se neće desiti, dio će ostati.
Jedino da im bankari omoguće da tu imovinu koja se proda, djelomično ulože u masu tih printera malo jačih i plotera pa krenu štancati kao Kinezi.
Onda bi se isplatilo ulaganje.
Ali ovako bolje čekati 15.1. i jednu kunu 🙂

“Ipak, među najvećim dobitnicama danas je dionica Magme, čija je cijena skočila 90 posto, na 133 kune” [emo_smijeh][emo_smijeh]

Izvor : Poslovni, peti članak odozgo, 19.6. , pre pre jako , da 133 kune .. [emo_plazi]

Ma trpaj onda po 2 , ide to na pet do kraja tjedna ako prebaci trojku. A trojku ne može prebaciti ako ćemo gledati fundamente umjesto da odradimo šljaku ovdje ..
Ajmo, svako uloži 10 000 i do podne smo na 3 od tih 133 !


zašto obmanjuješ ljude? u sudskom registru postoji magma dd, a ta ista magma dd je prošla predstečajnu nagodbu koja se potpisuje 23.1. 2014.g. to su činjenice,
slazem se magma je prošla psn i ako se nevaram ide upis dionica po 10 kuna
[/quote]
Kakve su ovo gluposti ?? Pa MAGMA nije prošla PSN nego ju tek očekuje. Uvijek se može desiti i stečaj kao na DIOKI-ju. Kakve malverzacije, poslije kad ekipa ne bude imala kome prodati vruće kestenje hoćete li vi plaćati 10 kuna ?!

New Report

Close