MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

22 mil eura za 50% turbo limaca.
veoma mnogo brate, veoma mnogo.

Novo Društvo je vjerojatno prebacivanje RH Turbolimaca u novu firmu i prodaja 50%

cena mnogo paprena

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pa nisi Srbi sad bedasti pa daju duplo vise od Poljaka. Rjesavaju se problematicne matice.
Ako je Poljacima Grupa = 18mil€, a Grupa = dd+doo, ovi su za pola doo platili 22, odnda je jasno valjda suvlanicima koliko im sada vrijedi dd.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

napokon magma ide na 400kn

Neznam što reći,dionica koja ne vrijedi 10kn drži visoku cijenu,istovremeno dionice nekih kvalitetnih tvrtki kao Franck su dugo na ledu.Ovo više slići na kladionicu nego na burzu.

obožavam strvine-posebno ovce

Ispao fotije u pravu kad prica o cenama akcija u dinarima.

Krepat ma ne molat.

Da li netko zna hoće li turbo limač prodavati original zvezdine dresove ili će prvi kontigent Goranko povući iz svoje kineske manufakture?

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ako Srbi preuzimaju vlasništvo nad tvrtkama kćerima Magme, dali to znači da se one neće više konsolidirati u izvješću MGMA-R-A?
Prema ovome Magma će dobiti 160 mil kn za pokriti dugove ali više neće imati Turbo limač, čime će se baviti?

Ako ima netko pametan pa da mi objasni ovaj kupus i što ovo znači za Magmu?


Da li netko zna hoće li turbo limač prodavati original zvezdine dresove ili će prvi kontigent Goranko povući iz svoje kineske manufakture?

Vi iz PTKM bas volite gnojiti, vidim.

Krepat ma ne molat.

160 milja kuna ide za robu vjerojatno i kamate, i mozda malo dugova.
cijena je jako jako dobra (mislim oko 1 sales sto je u trenutno situaciji za trading dosta dobro)
ostat ce mu pola prodaje + pola prodaje koju ima turbo limac
Posto nema kontrolu nad TL, vjerojanto ce konsolidarati samo udio u firmi (ovih 49%) + udio u dobiti/gubitku

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


160 milja kuna ide za robu vjerojatno i kamate, i mozda malo dugova.
cijena je jako jako dobra (mislim oko 1 sales sto je u trenutno situaciji za trading dosta dobro)
ostat ce mu pola prodaje + pola prodaje koju ima turbo limac
Posto nema kontrolu nad TL, vjerojanto ce konsolidarati samo udio u firmi (ovih 49%) + udio u dobiti/gubitku


Jel ko zna jel ovi iz Srbije preuzimaju i dugove koje ima Magma ili neki dio od njih

Pretpostavljam da ne jer bi to zbnacilo da kupuju preko 1X sales a to zaista nije realno.
nemam pojma, ovo je smao moja pretpostavka

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ako Srbi preuzimaju vlasništvo nad tvrtkama kćerima Magme, dali to znači da se one neće više konsolidirati u izvješću MGMA-R-A?
Prema ovome Magma će dobiti 160 mil kn za pokriti dugove ali više neće imati Turbo limač, čime će se baviti?

Ako ima netko pametan pa da mi objasni ovaj kupus i što ovo znači za Magmu?


koliko vidim prodaju se divizije ,pozicije,ugovori,lokacije,rasprodaja skromnom riječju,dali će se to odraziti na buduće poslovanje ,da sasvim sigurno,ovo je klasična povlakuša sa tržišta koje ne donose željene rezultate,samo me jedna stvar zanima kada će krenuti i sa drugim tržištima ,i koliko će tu prikazati gubitaka.
Iako mislim da su dosta prekasno krenuli u ovaj razvoj situacije,gledajući druge firme -kompanije koje su to radile prije godinu-dvje.

Dogovor sa principalima i čvrst ugovor je presudan za njihovu budućnost.
Iako toga ne vidim ovdje…


Nije, nego je to daj sto das i to mozda ako nema kostura u ormaru..
Prije 6 mj istu lovu je istresao i Goranko, a sad za toliko daje pola firme


Zanci Poljaci su svasta nasli u knjigama kad su dali jos manju ponudu od 10kn.
Dobro pita Antisa cime ce se sada baviti? Ovih 160 mil ode za dugove dobavljacima, limac je prodao, ostaje mu neprofitabilan sport, tekstil. Dao bi on pola Magma odmah za 10 kuna kad su nudli, al ocito da matica d.d. skriva duboku jamu. Ovako su to spretno izbjegli, s lovom ce platiti dobavljace da ne ode sve na ovrhu, a banke/investitori…. Znamo te pusko dok si pistolj bila…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

http://www.poslovni.hr/vijesti/fizulica-sa-182-mil-kn-spasava-bivsi-sef-droge-kolinske—167704.aspx

Neodoljiva ponuda
Podsjetimo, umjesto o poslovanju Magma u je listopadu investitore obavijestila da pregovara s potencijalnim ulagačima te da će objava izvješća ovisiti o rezultatu pregovora. Iako se u početku kao izgledan kandidat spominjao fond CRG ‘private equity’, u studenom je zeleno svjetlo za eskluzivan ‘due diligence’ dobila NFI Empik Fashion grupa, pandan Magme u Poljskoj. NFI je za 68 milijuna kuna trebao preuzeti većinskih 50,9 posto Magme d.d. Kako neslužbeno doznajemo, nakon uvida u knjige Poljaci su nastupili tvrdo i drastično snizili ponudu čime su izgubili eksluzivni uvid u knjige. Dotad anonimni investitor, srpska grupacija NCA, u usporedbi s poljskom dala je ponudu koju je teško odbiti: tri puta više novca za kontrolu samo biznisa s dječjim igračkama. Magma tim ‘dealom’ ne gubi identitet, a dosadašnji većinski vlasnici Biserka i Goranko Fižulić na čelu ostaju i dalje.

Pametnome dosta

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Ovim dokapom je Magma spašena od stečaja, ali isto kao i kod Badela još uvijek nije rješen temeljni problem koji je i doveo do ove situacije a to je poslovanje.

Inače vezano uz dokap, sve mi se nekako čini da je ovdje riječ o pranju love, 160 ili 180 mil kn je previše za dio Turbolimača.

New Report

Close