MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije, nego je to daj sto das i to mozda ako nema kostura u ormaru..
Prije 6 mj istu lovu je istresao i Goranko, a sad za toliko daje pola firme

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock



Jel netko može objasniti zašto je cijena MGMA na burzi viša od 10 kuna? Ako će NAJBOLJI ponuđač platiti 10 kuna po dionici i to MOŽDA, to znači da dionica vrijedi najviše 10 kuna.

Zato sto najbolji ponudac ne kupuje ne burzi. Znam da to nije fer ali to je zato sto ste mali i ne mozete biti najbolji ponudac. Kad postanete veliki i necete kupovati na burzi nego izravnom pogodbom tada se javite. Za to vrijeme evo jedan link za vas

http://tv.disney.go.com/playhouse/index.html

Lp
[/quote]

Zar nije do sada uvijek bilo obrnuto? Onaj tko je preuzimao kontrolu nad kompanijom plaćao je iznad cijene na burzi. Pliva se trgovala po 400 kuna, a preuzeta je po 800? Ne vrijedi uvijek isti omjer, ali po tome Magma vrijedi od 5 do 7 kuna.




Jel netko može objasniti zašto je cijena MGMA na burzi viša od 10 kuna? Ako će NAJBOLJI ponuđač platiti 10 kuna po dionici i to MOŽDA, to znači da dionica vrijedi najviše 10 kuna.

Zato sto najbolji ponudac ne kupuje ne burzi. Znam da to nije fer ali to je zato sto ste mali i ne mozete biti najbolji ponudac. Kad postanete veliki i necete kupovati na burzi nego izravnom pogodbom tada se javite. Za to vrijeme evo jedan link za vas

http://tv.disney.go.com/playhouse/index.html

Lp
[/quote]

Zar nije do sada uvijek bilo obrnuto? Onaj tko je preuzimao kontrolu nad kompanijom plaćao je iznad cijene na burzi. Pliva se trgovala po 400 kuna, a preuzeta je po 800? Ne vrijedi uvijek isti omjer, ali po tome Magma vrijedi od 5 do 7 kuna.
[/quote]
ja ću dati 3, samo nek dođe

ponavljam još jednom pitanje?

kako fižulić misli izglasati dokap ako nema pravo glasa na skupštini?

čini mi se da je danas netko uprosječivao cijenu na niže.možda rmf ili takvi lumeni.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

ljepo su nam mirovinci nakrcali i ovoga….po koliko su kupovali >300 kn?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ja i mirovinci po 305 , best buy


ja i mirovinci po 305 , best buy

Zato imaš takov nick ?

obožavam strvine-posebno ovce

jer sam kupovao mgma po 305


jer sam kupovao mgma po 305

Nije to ništa strašno uz malo truda i strpljenja još uvijek se ta lova može vratiti!

Kako? Tužba ?
Nitko ne komentira mogućnost privatne tužbe trgovačkom sudu, možda zato jer svi u konspiraciji tuže Fižuliće?

Kolega, pa znate u kakvoj drzavi zivimo…
Nemojmo biti veci Pape od samog Pape.
Da ga tuzimo i dobijemo parnicu sto onda? Nisam tolika pravna strucnjakinja, ali ne znam koliko moze odgovarati vlastitim imovinom imovinom. Pa to je smjesno kao sto Kerviel mora vratiti 5 milijardi eura, hahaha. Bude na 60 rata otplatio.
Vi ne shvacate da je i Magma i Fizulici zavrsena prica. Dolaze Poljaci u prostor prodavat svoju robu. Bas njih bruga za spasavanje magme i Goranka. Zanima ih trziste i prostor za njihov brand. Trebaju samo vjerovnici pokusat naplati nesto sto se da. Vidim tu smo se raspametili svi na ovih 68 mil kuna. Pa magma ima preko 100 mil kratkorocnih obveza u dospjecu vjerojatno. Do kraja godine ovi rade due diligence. Znaci nema love za zadnji kvartal. Nema love, nema robe. Nema robe – nema prodaje.
Nema prodaje ima gubitka, vidim oko 30 mil kuna mjesecno… Do kraja godine je to -250. Plus -117 od lani…. Da im netko pokloni 100 miliona eura ne bi poslovali pozitivno naredne dvije godine.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Kako? Tužba ?
Nitko ne komentira mogućnost privatne tužbe trgovačkom sudu, možda zato jer svi u konspiraciji tuže Fižuliće?

Vec sam prije rekao da je najbolje malim dionicarima udruziti se i zajednickom tuzbom probati ishoditit za sebe najbolje. Magma ima oko 4 200 dioncara od toga je najvise malih koji su kupovali na IPO. Dovoljno je 20 da vas se skupi i vec se moze nesto pokrenuti. A da ne pricam da se skupi 200 ljudi. Angazirate dobrog odvjetnika koji se razumije u materiju. Dogovorite se s da ce dobiti postotak onoga sto uspije srediti. A ima puno odvjetnika koji ce to htjeti preuzeti. Prvo jer ce biti stalno u medijima a time se samoreklamiraju i cijena im raste. Drugo jer je zakon nedorecen i ima puno prostora za tumacenja prava i zakona. Trece da uspije bilo kakvu nagodbu sa Fizulicem u korist malih dionicara tom odvjetnickom uredu se otvaraju vrata za puno vece i ozbiljnije sporove kojih ima na burzi, znaci puno njih ce prihvatiti takav spor. Cetvrto samom akcijom pokrenuti ce se i dionica i uci ce vise ulagaca u nju jer je likvidnost katastrofalna. Peto kupovati po 238 kuna i sada sjediti skrstenih ruku je zaista neozbiljno. Sesto natjerati Fizulica na ispunjavanje svojih obveza jer ste i vi suvlasnici Magme samo u manjem omjeru. Vas glas je jednakovrijedan kao i njegov cak i vrjedniji jer imate pravo glasa na skupstini a on bi trebao imati. Sedmo vecina sudionika na trzistu kapitala bi trebala biti uz vas jer ste u pravu i konacno bi se uvelo reda. Jer biti izlistan na burzi podrazumijeva neke obaveze. Mnogi to ne znaju. Osmo, bilo kojom akcijom za ostvarenje svojih prava je za sve male dionicare win-win situacija.

Jos jednom procitajte sto pise
http://www.poslovni.hr/vijesti/fizulicima-ostaje-obveza-javne-ponude-164034.aspx


@Antisa

Ne razumijem kako kolega Beevol moze vratiti svoje novce ako ste rekli da Magma ne vrijedi vise od 10 kuna a i to je upitno? Da bi povratio novce treba kupiti dionice uprosjeciti ulazak i pricekati da naraste u nekom postotku u odnosu na njegov prosjek prodati i izvuci lovu. Ali to nije moguce jer ste rekli da Magma nece rasti nego padati. Ili ste promjenili razmisljanje?

Strasilo od 3000 komada je nestalo a mali su ostali. To je ucinjeno da cijena dionice ne ode na realnih 50 kuna. Vidjet cemo daljni razvoj sitauacije. EMF sigurno ulazi, sad treba vidjeti na koji ce nacin restrukturirati firmu. U svakom slucaju povoljna situacija.

P.S. Kolega ili kolegice Ikea (odlucite se vec jednom sto ste) ovo sto ste napisali je cista insinuacija. Magma vise nece ostvariti nikakve gubitke jer ovo je vrijeme kada joj je najveci promet u godini. Love imaju za tekuce potrebe i nabavu robe. Ne vidim koja vam je svrha pisati neistine osim sto nizeg dokupa.

Lp

Ovu dionicu dokupljivat je jednako samoubojstvu .
Oce nece , oce nece .
Pojest govno ko sto sam ja na DKVS i idemo dalje a ne plakat i kukat .
Bilo bi ljepo da dignete tuzbu ali ne znam koliko koristi cete imati od toga .
Korumpirana je ova drzava i stiti samo velike igrace .

Ikea, 25.11.2010. u 13:32
P.S. Kolega ili kolegice Ikea (odlucite se vec jednom sto ste) ovo sto ste napisali je cista insinuacija. Magma vise nece ostvariti nikakve gubitke jer ovo je vrijeme kada joj je najveci promet u godini. Love imaju za tekuce potrebe i nabavu robe. Ne vidim koja vam je svrha pisati neistine osim sto nizeg dokupa.

A odkud Vi znate da pisem neistine? Imate neke povlastene informacije?
Morate malo vise obilaziti trgovine kolega [cool]
Pomislit cu jos da zaista vjerujete u ovo sto pisete.
Preporucila bih vam recimo VDTK malo. Ova MGMA je vec anksiozna.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Vec sam prije rekao da je najbolje malim dionicarima udruziti se i zajednickom tuzbom probati ishoditit za sebe najbolje. Magma ima oko 4 200 dioncara od toga je najvise malih koji su kupovali na IPO. Dovoljno je 20 da vas se skupi i vec se moze nesto pokrenuti. A da ne pricam da se skupi 200 ljudi. Angazirate dobrog odvjetnika koji se razumije u materiju. Dogovorite se s da ce dobiti postotak onoga sto uspije srediti. A ima puno odvjetnika koji ce to htjeti preuzeti. Prvo jer ce biti stalno u medijima a time se samoreklamiraju i cijena im raste. Drugo jer je zakon nedorecen i ima puno prostora za tumacenja prava i zakona. Trece da uspije bilo kakvu nagodbu sa Fizulicem u korist malih dionicara tom odvjetnickom uredu se otvaraju vrata za puno vece i ozbiljnije sporove kojih ima na burzi, znaci puno njih ce prihvatiti takav spor. Cetvrto samom akcijom pokrenuti ce se i dionica i uci ce vise ulagaca u nju jer je likvidnost katastrofalna. Peto kupovati po 238 kuna i sada sjediti skrstenih ruku je zaista neozbiljno. Sesto natjerati Fizulica na ispunjavanje svojih obveza jer ste i vi suvlasnici Magme samo u manjem omjeru. Vas glas je jednakovrijedan kao i njegov cak i vrjedniji jer imate pravo glasa na skupstini a on bi trebao imati. Sedmo vecina sudionika na trzistu kapitala bi trebala biti uz vas jer ste u pravu i konacno bi se uvelo reda. Jer biti izlistan na burzi podrazumijeva neke obaveze. Mnogi to ne znaju. Osmo, bilo kojom akcijom za ostvarenje svojih prava je za sve male dionicare win-win situacija.

Kolega Nikolaj
Fer stav!
Evo, pošto sam iz Splita, a nadležni sud je pretpostavljam T.S u Zagrebu, ukoliko netko iz Zagreba pokrene inicijativu i pronađe odvjetnika (za postotak,naravno) ja i još jedna osoba se priključujemo!
Pozzz

New Report

Close