MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čudi me kad su već ušli u bosnu zašto nisu otvarali u Zenici i Banja Luci!
teći i peti grad po broju stanovnika!
Fižuliću ako čitaš preporuka, nećete pogriješiti!

dan je pametniji od noći

Šta mislite hoće li neradna nedjelja (ako do nje dođe, a kako stvari stoje vjerojatno hoće) i koliko utjecati na poslovanje Magme, s obzirom da je puno Magminih trgovina upravo u velikim trgovačkim centrima koji onda ne bi smjeli raditi nedjeljom? A 52 su nedjelje u godini, to je 52 dana. Nije to malo…

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

Evidentan buy signal na MGMA.
Bravo onome tko mi je maznuo jucer 43 komada po 288 ispred nosa.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Koliko tebi prema DCF analizi vrijedi MAGMA?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

po prospektu u kojeg jos u potpunosti ne vjerujem da ce se ostvariti oko 300 kn.
Zato i RBA kupuje.
Sa WACC-om od 10 % to je godisnje 10% rasta, ok i perpetuity se mijenja pa onda mozda 10-15% rasta.
To je politika mirovinaca.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kako računaš WACC?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

[color=blue]Fundamentalna analiza[/color]


Evidentan buy signal na MGMA.
Bravo onome tko mi je maznuo jucer 43 komada po 288 ispred nosa.

Blueman lipo je ovo vidit da si ti napisa…….

RBA sve cisti.
da li je to zbog javne ponude, nije jer mirovinski cisti.
Neznam, od IPO-a su dosta napravili. POgotovo zadnji kvartal.
Prije mjesec dva sam mslio da ovo ne vrijedi te pare, realno oko 260, no zaista su dosta napravili u zadnjem kvartalu.
E sad da li ce imati EBITDA 100 mil. kao u prospektu, pa vidjet cemo.
Ako da onda vrijedi tih 300-310 kn.
Vrlo jednostavno, onda samo WACC za 2008 + malo veca vrijednost iz perpetuitya i to je target za 2008.
Naravno ako ostvare.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Očita je expanzija MAGMa-e , širenje , osvajanje novih tržišta , a svakako i povećanje dobiti……. Nikako nemam osjećaj mic po mic pa trgovina , ipak kod njih to ide malo brže.[thumbsup]

Samo moja pretpostavka , ne mora biti točna , ovaj nalog od 1157 kom. po 307 na prodaji biće progutan pred kraj trgovanja…….[proud]


Samo moja pretpostavka , ne mora biti točna , ovaj nalog od 1157 kom. po 307 na prodaji biće progutan pred kraj trgovanja…….[proud]

jest i to je točno, prestani kupovati više![thumbsup][rolleyes][wink]

dan je pametniji od noći

New Report

Close