MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma u dubrovniku zagusenje pa mi iPAQ malo steka na UMTSu ali nesekera me ionako imam apartman na bracu, ha ha ha

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Počeli su i mali kupovati. Vjerojatno oni koji su fino zaradili 1. dan. No htio bih ukazati na jednu činjenicu onima kojima kupovanje dionica nije kladionica. Naime iz polugodišnjeg konsolidiranog izvješća i prospekta može se iščitati:

Prodaja (mil. Kn) Neto dobit(mil. Kn)
½ godišnje izvješće 330,0 11.1
Plan 2007 (prospekt) 935,7 58.6

Dok je prodaja nešto podbacila ali će najvjerojatnije završiti po planu s obzirom na otvaranje novih prostora, dobit je značajno podbacila, a teško da će se oporaviti upravo zbog troškova otvaranja novih prostora. Ne samo da se pogoršava P/E omjer nego će biti mnogo manje goriva za daljnji budući razvoj, pogotovo ako dobit ne bude slijedila plan sljedećih godina.
Svi se vi u svojim komentarima uglavnom fokusirate samo na prodaju. No potražnja je ovdje važnija. Fondovi će se još „igrati“ s Magmom, dok ne dođe novi igrač Atlantic grupa koja je atraktivnija od Magme. A poslije ponuda spade uglavnom na dokup malih koja će biti mnogo slabija od prodaje paketića s IPO-a.

Ili na gore 🙂


310 kn kratkog uzleta i to je to, sada se može nastaviti drukanjem na dolje…[smiley2]

stvarno taj vip je u banani kupujem t-ht, neci ce zasiurno tvrditi da ne vredi ni nominalu 100 kn a to je druga prica nesretnih ulagaca kojih I ovdje ima napretek….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


ma u dubrovniku zagusenje pa mi iPAQ malo steka na UMTSu ali nesekera me ionako imam apartman na bracu, ha ha ha

Biće kiša ka i u Splitu pa se svi zakačili za kompjutere i gledaju burzu.

stvarno taj vip je u banani kupujem t-ht, neci ce zasiurno tvrditi da ne vredi ni nominalu 100 kn a to je druga prica nesretnih ulagaca kojih I ovdje ima napretek….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Počeli su i mali kupovati. Vjerojatno oni koji su fino zaradili 1. dan. No htio bih ukazati na jednu činjenicu onima kojima kupovanje dionica nije kladionica. Naime iz polugodišnjeg konsolidiranog izvješća i prospekta može se iščitati:

Prodaja (mil. Kn) Neto dobit(mil. Kn)
½ godišnje izvješće 330,0 11.1
Plan 2007 (prospekt) 935,7 58.6

Dok je prodaja nešto podbacila ali će najvjerojatnije završiti po planu s obzirom na otvaranje novih prostora, dobit je značajno podbacila, a teško da će se oporaviti upravo zbog troškova otvaranja novih prostora.

Ma mislim da oni imaju jaki sezonski utjecaj, 1q im je gubitak. 3q i 4q su bolji. 4q bi trebao biti udaran za njih (bozic i nova godina).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ajoj ne zaradio 500 ojrica ali zao mi sta forumasi nisu dokuupili… drukam za 300 jer ja ionak zadelavam a Conaan barbarin nije dokupil, takva vam je burza kolega niste znali….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

deimos: Ma mislim da oni imaju jaki sezonski utjecaj, 1q im je gubitak. 3q i 4q su bolji. 4q bi trebao biti udaran za njih (bozic i nova godina).

prokleto si u pravu, deimos.
osobno uoči božića u turbo limaču u zg svake godine ostavim tri do četiri tisuće kuna: pod bor svojim klincima, kumčadi, rodbini, bratiću od ljubavnice, kćerkici od direiktorice…
[smiley14]
o rođendanima ‘dječjeg vrtića’ da ne govorimo, a većina tih praznika za moj novčanik pada od kolovoza do studenoga[smiley14]
pa, rekoh, kad sam već tako ozbilja poslovni partner goranku i biserki, idem kupit malo dionica[smiley10]

hate red

Vrača se Magma na razine gdje se najviše protrgovalo

Deimos.

Vidi se iz fin. izvještaja sezonski karakter ( ne moraju se brojati mušterije u prodavaonicama). No ove godine su imali u 1q minus ali prošle ne. Prodaja raste po planu ali ne i profit jer je vidljiv porast toškova više nego porast prodaje. Sigurno će se bilansa popraviti do kraja godine ali da dosegnu planirani profit iz prospekta, s obzirom na povišene troškove, morat će znaćajnije premašiti planiranu prodaju, a to mi se ne čini izvjesnim. Još jednom, ne ostvarenje planiranog profita u ovoj i sljedećim godinama moglo bi imati znaćajnije posljedice na budući planirani optimističan rast.

posejdone, stari kite, odoh ja u dokup, ovdje vrag bere šalu…
[smiley7]

hate red

uh bice jako puno radosnih a Conan o’b a ima I nesretnih. Conan barbarin mi bio najdrazi film a sad sre me totalno razocarali, da ipak trzimo onih 10 po 300 da vam nije uzaludan trud…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Evo, sad će vam Conan – nakon što vas je navukao na kupnju – početi prodavati…al’ vas šiša…ne mogu vjerovati… [smiley1]

P.S. Samo što vam on ne raspolaže s 43 komada nego sa “malo” značajnijom svotom kojom može značajnije utjecati, inače mu se ovo non-stop pisanje i praćenje ne bi isplatilo…logično, zar ne?

Kao što sam i govorio TA i K/P su ukazivali na rast kad smo bili na 305. Sada smo na 315 a upravo se na prodaji pojavio nalog od 1,200 komada. Kokice u ruke i da vidimo jeli netko spreman dati 379,000 kn za nešto što realno vrijedi 300,000 kn? tn nn tn nn tn nn tn nn

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close