MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E, a sada čista matematika:
Koliki promet i zaradu Magma mora imati da opravda ovu cijenu!?
Svaki Hrvat bi trebao kupiti dudicu, slagati lego kocke i gurati autiće po dnevnom boravku, usput kupiti unaprijed i sanjke ako bi dogodine bilo snjega![smiley13]
Čini mi s eda smo počeli HEPI LAIN![smiley2]
Mi volimo srljati u MAZOHIZAM![smiley13]


E, a sada čista matematika: Koliki promet i zaradu Magma mora imati da opravda ovu cijenu!? Svaki Hrvat bi trebao kupiti dudicu, slagati lego kocke i gurati autiće po dnevnom boravku, usput kupiti unaprijed i sanjke ako bi dogodine bilo snjega![smiley13] Čini mi s eda smo počeli HEPI LAIN![smiley2] Mi volimo srljati u MAZOHIZAM![smiley13]

Kolega, izvolite odgovor.

Vaš link

Čobankoviću, svaka čast! [smiley11]

La vita e bella!


Ovo mi je prva dionica koju sam kupio i ne mislim je prodavati barem dvi, tri godine. Mislim da bi cijena mogla neko vrijeme padati, ali da će do kraja slijedeće godine sigurno dosta porasti. Radim u trgovini i moj zaključak je da nema bolje zarade od trgovina.

Fakat.

Stvarno ćeš omastit brk sa ovih 43 dionice.
Osim ako si još šta ubo, što se iz tvog posta ne da zaključiti.

Isplati li se držati dionice Magme?

http://www.kapital-plus.net/index.php?Vijesti&prikaz=vijest&id=1275

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.


mark1 ne voli EIG.. nemojte ga provocirati[smiley2]

Super 24 nije da nevolim EIG ,eto pogodilo se da je spomenut , ali bilo je sasvim bezveznih usporedbi sa nekim drugim dionicama . Hvala na komentaru . Pozdrav .[smiley2]


Nebi bilo zgoreg vidjeti tko je to kupovao dionice…i za koje fondove..da se nebi desilo da se desi financijski inzinjering…tj. da ljudi daju novac u fondove…a ekipa iz fondova kupuje za taj novac po nevjerovtnim cijenama dionice od kumova, rodaka, ljubavnica…i tu ti je zarada…a tko ce na kraju popusiti …oni koji uloze u fondove koji kupuju dionice po fiktivnim cijenama. Komentar na jutarnji.hr…. Svasta ali zanimljivo dosta…

Kladim se u što god hoćeš da kupuju mirovinci. Svaki mjesec od mirovinske reforme na ovamo 100 milja kuna svježeg casha. Pa treba im svaka dionica iz prve kotacije. A govorimo samo o obveznim, a gdje su dobrovoljni mirovinci. Svaki IPO prva kotacija za sada siguran pogodak. Ne vjerujem da se baš dionički previše krcaju.
A igre i igrice koje igraju mirovince sa obveznim i dobrovoljnim fondovima bolje ne komentirati.
Pogledaj samo najjjači mirovinski fond (svatko tko zna koji je znati će o ćemu pričam), neću o imenu da ne ispada da drukam protiv nekoga, koji ima kao obvezni jedan od najslabijih prinosa, a dobrovoljni mu (jedan od dva dobrovoljna, onaj rizičniji) ima daleko najbolji prinos od dobrovoljnih. Tko tu koga? Prebacuju iz jednog u drugi, da privuču ulagače u dobrovoljni. Menageri pokupe super bonuse i svi sretni i zadovoljni. Za jedan do dva posto slabiji prinos u obveznom, pa tko to prati i koga briga.

Analiza: Magmu prodala petina građana koji su sudjelovali u IPO-u

business.hr 07.08.2007 11:49

Dobro odrađen jučerašnji posao je Magmi i danas, barem u jutarnjem trgovanju, jamčio ekskluzivnost na domaćem tržištu kapitala. Iako je otvaranje burze pokazalo karte kupnje i prodaje iz kojih se moglo iščitati kako je kupnja dva puta jača od prodaje, nisu se uspjeli izmaterijalizirati pozitivni pritisci na cijenu.
Vezane vijestiZSE danas: Najveći promet Magmom

Štoviše, nakon početnog vrludanja oko jučerašnje letvice koje je cijnu bacalo u plus ili minus ovisno o količinskom zahvatu pojedinih kupovnih naloga, cijena Magme je u nekoliko transakcija dotakla i najnižu dnevnu granicu od 323 kune. Ipak, stanje se popravilo i Magma je završila sa svega 2,04 posto minusa, na 332,10 kuna.

No, iako se Magma nakon jučerašnje predstave crveni, ne možemo reći da je itko u ovom IPO-u ostao kratkih rukava. Vlasnici su dobili dokapitalizaciju i istovremeno prodali dio uloga, građani su dobili priliku za brzu zaradu od nekih 4.000 kuna, a fondovi još jedno izdanje u visokoj kotaciji na koje mogu dodatno disperzirati portfelj i time stabilizirati prinose.

Ako pogledamo promet, u dan i pol je protrgovano sa oko 121.000 dionica, pa ako, prilično opravdano, računamo da velika većina od tog broja otpada na prodaju paketa dobivenih u IPO-u, možemo zaključiti da je negdje oko petine građana do sada izašlo iz dionica Magme.
Ovaj broj može značiti da je velik dio građana već dobio što je tražio od IPO-a Magme (oko 40 posto prinosa) ili pak da građani vidjevši trenutne snage na tržištu ne vjeruju u daljnji rast cijene dionica koji bi opravdao odluku držanja dobivenog paketa.

hate red


Super 24 nije da nevolim EIG ,eto pogodilo se da je spomenut , ali bilo je sasvim bezveznih usporedbi sa nekim drugim dionicama . Hvala na komentaru . Pozdrav .[smiley2]

Usporedba se odnosila na sve češću tezu da Magma mora rast jer je ogroman promet i neko čisti na ovim razinama. Uopće nije bitno koje su još dionice spomenute i dali su iz slične branše kao Magma, jer je to tehničko pitanje.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


blueman: ” .financijski inzinjering…tj. da ljudi daju novac u fondove…a ekipa iz fondova kupuje za taj novac po nevjerovtnim cijenama dionice od kumova, rodaka, ljubavnica…i tu ti je zarada…a tko ce na kraju popusiti …oni koji uloze u fondove koji kupuju dionice po fiktivnim cijenama. Komentar na jutarnji.hr…. Svasta ali zanimljivo dosta… ” strašan si !! kak ti se samo da [smiley2]

Principe, da si procitao post do kraja skuzio si da sam to skinuo iz jutarnji.hr a da to nisam ja pisao.
Koji si ti k….n.
Prvo procitaj pa se onda javi…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


ono što je najgore u cijeloj priči je to da je super24 potpuno u pravu. tako se radi već godinama, ali nitko tu ne može ništa. jedino se postavlja pitanje: kome će sve to za par godina fondovi prodati? stranim fondovima? jedni drugima? hoće li baš sve hrvatske tvrtke na burzi biti toliko dobre i zanimljive strancima koji dolaze ovamo već 10 godina ali nikako da stignu. sve je ovo jedna lijepa priča. ovo pišem neovisno o magmi iako se i nje može ticati.

To sam vec spominjao neko vrijeme.
Dok nasi fondovi kupuju, strani (Hypo jedan dio) ide van..
Neznam, sto ako Fizulic oglasi da prodaje MAGMU recimo Benettonu ili nekome, bezveze govorim.
Nema sanse da dobije ove pare…
Kada dodju ta vremena onda ce biti gadno ako se nesto u glavama ljudi ne promijeni.
Da je kojim slucajem Lura bila na 1 kotaciji fondovi bi lupali na 1000-1200 a dobio je max. sto je mogao traziti od 750KN po dionici (mislim da je 1.0 sales).
I sta ce biti onda???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

mvusak, 08.08.2007. u 09:28
Ako nije moguće ovo što super24 veli onda ovisiš o nama
mvusak, 08.08.2007. u 09:28

Hvala Zeko. Nisam nasao na zse pa pretpostavljam da nema….
Nego… kad napises 5 najboljih ponuda onda je to u tom trenutku kad vadis podatke?


Principe, da si procitao post do kraja skuzio si da sam to skinuo iz jutarnji.hr a da to nisam ja pisao. Koji si ti k….n. Prvo procitaj pa se onda javi…

nemoraš se sad ograđivati !! [smiley1]
btw. baci link da pogledam to smeće od članka


Ovo mi je prva dionica koju sam kupio i ne mislim je prodavati barem dvi, tri godine. Mislim da bi cijena mogla neko vrijeme padati, ali da će do kraja slijedeće godine sigurno dosta porasti. Radim u trgovini i moj zaključak je da nema bolje zarade od trgovina.

Čestitam što si odlučio ući u svijet burze, nadam se da će ti se svidjeti, no kad bi burza bila ovako jednostavna i predvidiva, tada bi svijetom hodali sami milijunaši i miljarderi, a ipak nije tako. Dakle, moguće je što ti kažeš, ali isto tako je moguće da cijena padne na 200 kuna i niže i tamo se zadrži kojih godinu do 5….na burzi je sve moguće. na magmi neki pokazatelji upućuju na to da je bilo mudro uzeti na IPO-u, dok drugi do kojih osobno više držim govore da je trebalo to prepustiti neiskusnima da kupuju, a to što se tiče mirovinskih i ostalih fondova mi apsolutno ništa ne znači jer j…e se njima za tuđu lovu na kraju krajeva. Daj meni 500 milja tuđih kuna pa da vidiš kako ću kupovati uz naše divne zakone…


Hvala Zeko. Nisam nasao na zse pa pretpostavljam da nema…. Nego… kad napises 5 najboljih ponuda onda je to u tom trenutku kad vadis podatke?

otprilike. Ako pogledaš o na vrh vidjeti ćeš u koliko sati minuta i sekundi ti je bilo takvo stanje. Mislim da sam ja postao stanje na kojem je vrijeme iza 16:00. U tom slučaju to znači da je to stanje za taj dan na kraju trgovanja.

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy


fakat: ” Ovo mi je prva dionica koju sam kupio i ne mislim je prodavati barem dvi, tri godine. Mislim da bi cijena mogla neko vrijeme padati, ali da će do kraja slijedeće godine sigurno dosta porasti. Radim u trgovini i moj zaključak je da nema bolje zarade od trgovina. ” Čestitam što si odlučio ući u svijet burze, nadam se da će ti se svidjeti, no kad bi burza bila ovako jednostavna i predvidiva, tada bi svijetom hodali sami milijunaši i miljarderi, a ipak nije tako. Dakle, moguće je što ti kažeš, ali isto tako je moguće da cijena padne na 200 kuna i niže i tamo se zadrži kojih godinu do 5….na burzi je sve moguće. na magmi neki pokazatelji upućuju na to da je bilo mudro uzeti na IPO-u, dok drugi do kojih osobno više držim govore da je trebalo to prepustiti neiskusnima da kupuju, a to što se tiče mirovinskih i ostalih fondova mi apsolutno ništa ne znači jer j…e se njima za tuđu lovu na kraju krajeva. Daj meni 500 milja tuđih kuna pa da vidiš kako ću kupovati uz naše divne zakone…

daj meni i 50 milja pa me nećete više vidjeti na burzi [smiley2][smiley2]

Čuvajte se poduzaća na čijem su čelu SVETE KRAVE. SVETE KRAVE ne vole promjene: one vole da se posao odvija kako se uvijek odvijao i često su slijepe u krizi. T. E. Deal & A. A. Kennedy

New Report

Close