MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da je kojim slucajem Lura bila na 1 kotaciji fondovi bi lupali na 1000-1200 a dobio je max. sto je mogao traziti od 750KN po dionici (mislim da je 1.0 sales). I sta ce biti onda???

onda će se i dalje lupati za 1000-1200 možda i više jer je napokon ‘pravi’ menađment došao koji zna što hoće kada su već i platili 750… [smiley2][smiley2][smiley2]

sve će otići u ponor tek kada mirovinci poćnu isplačivati mirovine.. onda će i oni morati prodavati

nema mi druge nego se zae..ti

Tocno tako Caymane.
Jer sto i da njima MAGMA padne na 200; s obzirom na velicinu portfelja to im nebi znacilo mozda 0.1-0.2% down koliko ih mogu obveznice rusiti..
Cak dolazim do zakljucka (trebao bih pogledati) da preko 1.kotacije drze portfelj u malome plusu jer nemogu toliko manipulirati obveznicama koliko mogu opravdati EV/EBITDA od 24X trenutno na Magmi.

Samo sto se sredstva u fondu nonstop povecavaju a time i njihov fee koji je fiksan na imovinu.
Zato ne vidim razloga zasto moraju toliko pumpati nerealno neke deionice kada ce im fee i tako rasti iz godine u godinu i da ne ulazu u nista.
Jer mislim da i kad uzmes fee i odbijes koliko daju za custudy, place, IT i najam prostora opet su u plusu pa i da drze sve u depozitima..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ali fee je veći što je portfelj veći tj. što više ljudi uplaćuju kod njih – a uplaćivati će ako su najbolji i imaju najbolje prinose [smiley2]

nema mi druge nego se zae..ti

http://www.jutarnji.hr/trziste kapitala/
Ko je magmio, magmio je?
Glas naroda tako nekako..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ali fee je veći što je portfelj veći tj. što više ljudi uplaćuju kod njih – a uplaćivati će ako su najbolji i imaju najbolje prinose [smiley2]

Upravo sam to htio napisat. Uplate u fondove su bile daleko veće u travnju nego u lipnju. Svi vole kupovati na vrhu
[smiley2]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Ali fee je veći što je portfelj veći tj. što više ljudi uplaćuju kod njih – a uplaćivati će ako su najbolji i imaju najbolje prinose [smiley2]

Za mirovince to ne vrijedi (obvezne) pa cak i kod investicijskih.
Uplacivat ce zato jer ce im teta u banci reci da ima garant 30% prinosa (vjeruj, to rade).
50% Hrvata radi preko ZABE; pa makar Global u zadnjih par godina bio jako los fond (sada su se sredili), ipak je bio najveci koji je ulagao kominirao u dionice i u obveznice.
AZ nije najveci jer je najbolji nego zato sto ljudi rade preko ZABE i ne kuze nista nego idu linijom manjeg otpora.
Samo zato.
Nikakav tu prinos ne igra nista jer nije proslo niti par godina od reforme tako da se nemozes za to niti drzati.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Elvar: ” Ali fee je veći što je portfelj veći tj. što više ljudi uplaćuju kod njih – a uplaćivati će ako su najbolji i imaju najbolje prinose [smiley2] ” Upravo sam to htio napisat. Uplate u fondove su bile daleko veće u travnju nego u lipnju. Svi vole kupovati na vrhu [smiley2]

Za investicijske to znaci, zamirovinske koji pumpaju 1 kotaciju ne, jer nitko ne gleda prinos nego velicinu fonda. A zasto je AZ fond najveci??
Zato sto je pola od Zabe a pola od Allianza. Zato i nema vise od 4 fonda-4 banke.

I zato ne vidim smisla da pumpaju cijene nerealno jer zasad jos ne dobivaju klijente preko prinosa vec preko imena.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


fakat: ” Ovo mi je prva dionica koju sam kupio i ne mislim je prodavati barem dvi, tri godine. Mislim da bi cijena mogla neko vrijeme padati, ali da će do kraja slijedeće godine sigurno dosta porasti. Radim u trgovini i moj zaključak je da nema bolje zarade od trgovina. ” Čestitam što si odlučio ući u svijet burze, nadam se da će ti se svidjeti, no kad bi burza bila ovako jednostavna i predvidiva, tada bi svijetom hodali sami milijunaši i miljarderi, a ipak nije tako. Dakle, moguće je što ti kažeš, ali isto tako je moguće da cijena padne na 200 kuna i niže i tamo se zadrži kojih godinu do 5….na burzi je sve moguće. na magmi neki pokazatelji upućuju na to da je bilo mudro uzeti na IPO-u, dok drugi do kojih osobno više držim govore da je trebalo to prepustiti neiskusnima da kupuju, a to što se tiče mirovinskih i ostalih fondova mi apsolutno ništa ne znači jer j…e se njima za tuđu lovu na kraju krajeva. Daj meni 500 milja tuđih kuna pa da vidiš kako ću kupovati uz naše divne zakone…

Tko bi mogao prodavati po 200?

Moderatori? Zašto ne radi quotanje?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

blueman…

cijela ekipa iz recimo Siemensa je zbog nekih razlika u prinosima ili promijenila već ili razmišlja o promjeni obaveznog mirovinskog fonda bez obzira na gore navedeno…

slažem se s time što si rekao ali ako neki fond se reklamira udarno kao prošlogodišnji pobjednik ili tako nešto onda i određeni broj kumica s placa će kada joj teta u Zabi objasni kako je AZ najbolji ona reći ali ja sam čula da je taj i taj bolji… pa ako ništa sigurno djeluje na neke

nema mi druge nego se zae..ti

2 dana i prošla popularnost magme kao što sam i pisao. za još 2 dana tema ide na 5. stranicu. O cijeni i prometu da ne govorim.

Fondovima velikih banaka je glavni adut u prikupljanju love ogroman prodajni kanal poslovnica.
Malim fondovima je jedini adut prinos. Ipak sa sve većom transparentnošću i medijskim praćenjem tržišta, polako i velike banke sve teže privlače klijente u fondove koji su ispodprosječni

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Zato i nevolim fondovsku ekipu zbog muljanja na sve strane.
Mi imamo najbolji prinos prosle godine.
Mi imamo najvise clanova.
Mi imamo najbolji prinos u zadnje 3 mjeseca.
Mi imamo najvise uplata u zadnjih 2 mjesca, 4 dana i 3 minute.

Ok, ajmo sad na MAGMU.
Cak vidim priliku za daytradeanje (polaminute tradenaje) na MAGMI sto sigurno netko od vas radi pa tko voli..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Conan O’B:

Elvar: ” Ali fee je veći što je portfelj veći tj. što više ljudi uplaćuju kod njih – a uplaćivati će ako su najbolji i imaju najbolje prinose [smiley2] ” Upravo sam to htio napisat. Uplate u fondove su bile daleko veće u travnju nego u lipnju. Svi vole kupovati na vrhu [smiley2]

Za investicijske to znaci, zamirovinske koji pumpaju 1 kotaciju ne, jer nitko ne gleda prinos nego velicinu fonda. A zasto je AZ fond najveci??
Zato sto je pola od Zabe a pola od Allianza. Zato i nema vise od 4 fonda-4 banke.

I zato ne vidim smisla da pumpaju cijene nerealno jer zasad jos ne dobivaju klijente preko prinosa vec preko imena.

Pitam se samo kad će ulagaći u te mastodonte shvatiti da ih varaju s prinosom.

Ni ta vremena nisu daleko. A što onda????

A i ova cijena je povoljna za izlaz. Što prije to shvatite to bolje za vas. Pa interes se hladi na očigled. Za deset dana će ova tema pasti na treću stranu.

BLOG UČITELJA: HTTP://KAROJE.BLOGER.HR

tenkista: 2 dana i prošla popularnost magme kao što sam i pisao. za još 2 dana tema ide na 5. stranicu. O cijeni i prometu da ne govorim.

nepopravljiv si. istina je da će se hlađenje nastavit jer se ja spremam u dokup. i mislim da treba još pričekat.
sve ostalo su naklapanja [smiley7]

hate red

New Report

Close