MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa šta je ovo danas na Abacus, ne mogu ni otvorit stranicu za ulogirat se, katastrofa.[smiley9]

Fondovi drze cijenu na 335.
Neka, mozda oni znaju nesto vise.
Ja kada gledam prospekt ne vrijedi te pare..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Da ali je zanimljivo da prosječna cijena ne pada ispod 350 kn. Zanimljivo…

A jel ima netko od forumaša da je danas kupio? Ili čekaju razvoj situacije pa će se ispovijedati kasnije?

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


luka2807: ” sjećate li se prvog dana trgovanja inom…max 2500 kuna, zadnja 2100….današnja cijena 2900….ovo će do kraja tjedna biti 350-370 a možda i 400….morate uzeti u obzir da je ovo IPO i da postoje strukture koje NE smiju dopustiti da ovo ne uspije…sadašnja cijena od 330 kuna po meni nije dobra za prodati, a vi kako hoćete ” Svasta bih ti izgovorio ali necu. Gosn Skegro, vi pak drzite Quaestus pa nesto dovraga kao znate. Zasto ovo fundamentalno po tebi vrijedi 400 KN. JA sam pokazao da ne vrijedi niti po DCF-u niti po multiplama; po nicemu zasad. DOLAZIM NA IDEJU DA SE SONUJE NOVI FORUM GDJE SE PUSTAJU SAMO POSTOVI NAKON POLOZENOG ISPITA OSNOVA FINANCIJA…

vrlo bih rado s tobom u jedan okršaj o znanju iz financija, ali ne samo salonskih traderskih fora i nabrajanja indikatora nego nešto ala CFA ispit pa kud koji mili moji…a ti, ako tražiš fundente u bilo kojoj dionici na ZSE i ako nisi do sada shavtio da ovdje funkcioniraju neki drugi principi onda ti nikakav CFA neće pomoći..rest my case


Čestitke svima koji su kupovali po 238 na dobroj zaradi Čestitke onima koji su kupovali po 360 jer upravo prolaze dobru školu

Bravo!!!
Iako mozda ima neka fora pa se fundamenti iskristaliziraju kroz par dana kao kod INGR-A gdje nitko nezna tko pije a tko placa tj. kakvi su fundamenti nakon dokapitalizacije..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

vrijedi-nevrijedi nije bitno, fondovi se krcaju, znači da neće puno ispod[smiley2]

Čekam HEP....

Blueaman, što je tu čudno? Što kažeš na Luku Rijeka s P/E 1000 ili više pa je cijena skočila?
(Ne da mi se niti računati u takvom slučaju…) Pokazatelji očito nisu toliko bitni u ovakvim slučajevima. Ponekad borba za (vlasničku) prevlast.


Čestitke svima koji su kupovali po 238 na dobroj zaradi
Čestitke onima koji su kupovali po 360 jer upravo prolaze dobru školu

A cestitke nama koji smo prodali po 350-360? [smiley2][smiley2]

skype - ivek1234


luka2807: ” sjećate li se prvog dana trgovanja inom…max 2500 kuna, zadnja 2100….današnja cijena 2900….ovo će do kraja tjedna biti 350-370 a možda i 400….morate uzeti u obzir da je ovo IPO i da postoje strukture koje NE smiju dopustiti da ovo ne uspije…sadašnja cijena od 330 kuna po meni nije dobra za prodati, a vi kako hoćete ”

koje strukture pobogu?? pa ne može se to s Inom uspoređivati, nema države u Magmi… P.S. bravo svima koji su upisali i zaradili, po meni je to sada jako skupo

pogledaj tko vodi ovaj IPO…i tko je radio DCF/peers analizu…pametnome dosta


Fondovi drze cijenu na 335. Neka, mozda oni znaju nesto vise. Ja kada gledam prospekt ne vrijedi te pare..

Sto mislis, tko vise zna, ovi s foruma ili ovi sto profesionalno ulazu? Biti ce zanimljivo vidjeti tko je kupovao danas, mali ili veliki?

BTW, nemam dionice magme niti ne dajem nikakav komentar na trenutnu cijenu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


fondovi drze cijenu na 335. Neka, mozda oni znaju nesto vise. Ja kada gledam prospekt ne vrijedi te pare..

Možda ne vrijedi danas, ali za godinu dana vrijediti će ona više od današnje cijene…


Čestitke svima koji su kupovali po 238 na dobroj zaradi Čestitke onima koji su kupovali po 360 jer upravo prolaze dobru školu

Svi smo mi to prošli jednom… I to je dobro,koliko god glupo zvučalo,ali to je najbolja škola…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Blueaman, što je tu čudno? Što kažeš na Luku Rijeka s P/E 1000 ili više pa je cijena skočila?
(Ne da mi se niti računati u takvom slučaju…) Pokazatelji očito nisu toliko bitni u ovakvim slučajevima. Ponekad borba za (vlasničku) prevlast.

il luka ploče di što su bolje vijesti i događaji to je kupnja slabija i interes manji! [smiley2]


Conan O’B: ” Čestitke svima koji su kupovali po 238 na dobroj zaradi Čestitke onima koji su kupovali po 360 jer upravo prolaze dobru školu ” Bravo!!! Iako mozda ima neka fora pa se fundamenti iskristaliziraju kroz par dana kao kod INGR-A gdje nitko nezna tko pije a tko placa tj. kakvi su fundamenti nakon dokapitalizacije..

Da, al to spada u domenu rekla-kazala. Kupujem na temelju onog što vidim, a to što vidim ne opravdava ovu cijenu. Ako se želim napamet kockat odem u Branimir centar na rulet. Ne na burzu.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close