MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

firma nema nominalu jer nije zakonom proipisano da ima,a s obzirom da je bilo spajanje anite i jadranturista ,nema ni potrebe za nominalom jer ništa ne znači kad su oni ionako preko 75% vlasnici.

i dalje stojim da pripremaju akviziciju u turističkom sektoru a s obzirom na sve oko istt to mi je najizglednija opcija.

problem kod mais je kredit od 900m kn koje je adris dao mais,i koji se može pretvoriti u kapital pa ne možemo ni govoriti o tome da idu na istiskivanje jer im nije potrebno.
moja procjena je da će ponuditi po njima fer knjigovodstvenu cijenu ,ja svoj ostatak još neću prodavati.
bio sam na bidu i skupljao po 40 pa sam onda dijelom izašao na godišnjoj najvećoj cijeni od 66 kn prije dva tjedna jer nisam znao da idu sa ponudom. sada
ovo se samo znalo u uskom krugu adrisovaca i neko od njih je insajderski trgovao.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Temeljni kapital: 1.164.040.520,48 HRK
* umnožak izdane količine i nominalne vrijednosti vrijednosnih papira prema podacima Središnjeg klirinško depozitarnog društva d.d.

Broj uvrštenih 10.944.339

1.164.040.520,48/10.944.339 = 106,360

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@blackstone

Hmmm, činjenica je da se tih 900 mil može pretvoriti u Kapital i na taj način doć do istiskivanja malih dioničara. No, onda Adris ostaje bez tih 900 mil. Možda se stvar da napraviti i jeftinije ? Ne kažem, već samo razmišljam.

Moguće je da idu u akviziciju, ali i dalje ostaje upitno zašto su uopće dali ponudu ?

BV 87

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

@blackstone

zaposlenici koji su kupovali po 100 DEM (nekad nominala) vrlo dobro znaju kolika je vrijednost i neće prodavati ispod nje.

kako si to zamislio da kredit pretvore u kapital, kojim to mehanizmom?

Ideje naše benzin Vaš!


Hmmm, činjenica je da se tih 900 mil može pretvoriti u Kapital

Kako je to činjenica?

Ideje naše benzin Vaš!


zaposlenici koji su kupovali po 100 DEM (nekad nominala) vrlo dobro znaju kolika je vrijednost i neće prodavati ispod nje.

nitko nije plaćao po 100 DEM, na osnovnu cijenu išli su ogromni popusti kao i za sve ostale firme koje su privizirane

@mmarkovic

Otkud tebi da su zaboslenici kupovali po 100 DM ?

Inače dug se može pretvoriti u kapital jednostavnom odlukom na skupštini.
Time taj dug nestaje, a za isti se izdaju dionice, kojima Adris postaje vlasnik. Automatski Adrisu raste udio u Maistri.

Koliko se sjećam kad su 2009. pripojili Rovinjturist Maistri, tada su u zamjeni dionica vrednovali Maistru po nekih 75 kuna (ako netko zna točnu cijenu neka posta, meni se sad ne da tražiti). Tako da će vjarojatno i ova ponuda ići po sličnoj cijeni.

Pardon, tada su vrednovali dionice Maistre po 83 kuna, kao što piše u ovom dokumentu:

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/4YLWE9zzEyq8opfqvmzqHA==.pdf

debt /equity je vrlo jednostavan postupak i kako imaju preko 75% glasova mogu ga uvijek provesti.pa čak ni ne moraju cijeli iznos nego samo koliko im odgovara kako bi im maistra iz poslovanja vraćala kredit.s druge strane čini mi se da je ova ponuda (vidjet ćemo cijenu) i je išla zbog obzira prema radnicima koji imaju još jedan postotak dionica.jer činjenica je da je adris socijalno okrenuta kompanija prema svojim radnicima i lokalnoj zajednici u rovinju.inače bi proveli dokapitaliazaciju i istiskivanje nakon toga.

inače je problem da se maistra mogla toliko zadužiti a da nije pa makar i formalno pitala skupštinu,to je jedna od apsurdnosti našeg zakona o t.društvima koji ni malo ne štiti male dioničare.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity



zaposlenici koji su kupovali po 100 DEM (nekad nominala) vrlo dobro znaju kolika je vrijednost i neće prodavati ispod nje.

nitko nije plaćao po 100 DEM, na osnovnu cijenu išli su ogromni popusti kao i za sve ostale firme koje su privizirane
[/quote]

Točno, 20% + 1% za svaku godinu radnog staža

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close