LVCV (Lavčević d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LVCV (Lavčević d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Na temelju članka 277. stavka 2. Zakona o trgovačkim društvima i članka 27. Statuta društva LAVČEVIĆ d.d., Split (dalje u tekstu: Društvo), Uprava Društva saziva
GLAVNU SKUPŠTINU
društva LAVČEVIĆ d.d., Split, koja će se održati 27. listopada 2017. godine (petak), u 13 sati u sjedištu Društva, na adresi Bihaćka 2, Split.
I. Dnevni red:
1. Otvaranje Glavne skupštine i utvrđivanje popisa sudionika na Glavnoj skupštini
2. Godišnje izvješće Uprave Društva o tijeku poslova i stanju Društva
3. Godišnje izvješće Nadzornog odbora o obavljenom nadzoru vođenja poslova Društva
4. Godišnje izvješće revizora Društva o obavljenoj reviziji
5. Godišnja nekonsolidirana financijska izvješća
6. Godišnja konsolidirana financijska izvješća
7. Donošenje odluke o uporabi dobiti ostvarene u 2016. godini
8. Donošenje odluke o davanju razrješnice Upravi Društva
9. Donošenje odluke o davanju razrješnice Nadzornom odboru Društva
10. Donošenje odluke o imenovanju revizora Društva za 2017. godinu.

II. Uprava Društva i Nadzorni odbor Društva predlažu Glavnoj skupštini, donošenje sljedećih odluka:
Točka 2. dnevnog reda:
Prihvaća se godišnje izvješće za 2016. Uprave Društva o tijeku poslova i stanju Društva.
Točka 3. dnevnog reda:
Prihvaća se godišnje izvješće za 2016. Nadzornog odbora Društva o obavljenom nadzoru vođenja poslova Društva.
Točka 4. dnevnog reda:
Prihvaća se izvješće revizora Društva o obavljenoj reviziji za 2016. godinu.
Točka 5. dnevnog reda:
Usvajaju se godišnja nekonsolidirana financijska izvješća Društva za 2016. godinu u tekstu i s podacima kako su ih utvrdili Uprava i Nadzorni odbor.
Točka 6. dnevnog reda:
Usvajaju se godišnja konsolidirana financijska izvješća Društva za 2016. godinu. u tekstu i s podacima kako su ih utvrdili Uprava i Nadzorni odbor Društva.
Točka 7. dnevnog reda:
I. Utvrđuje se da je Društvo u poslovnoj godini koja je završila s 31. prosinca 2016. ostvarilo neto-dobit u iznosu od 3.373.152,70 kn. Ukupna neto-dobit Društva ostvarena u 2016. godini u iznosu od 3.373.152,70 kn raspoređuje se kako slijedi:
1. Dio neto-dobiti u iznosu od 3.209.815,00 kuna upotrijebit će se za isplatu dividende dioničarima, u iznosu od 7,00 kn (sedam kuna) po dionici.
2. Dio neto-dobiti u iznosu od 163.337,70 kuna raspoređuje se u ostale pričuve.
II. Dividenda iz točke I.1. ove odluke isplatiti će se svim dioničarima imateljima dionica upisanim na njihovim računima nematerijaliziranih vrijednosnih papira u depozitoriju Središnjega klirinškog depozitarnog društva (SKDD) na dan održavanja Skupštine (record date). Tražbina za isplatu dividende dospijeva tridesetog dana računajući od dana održavanja Skupštine (payment date).
III. Ova odluka stupa na snagu danom donošenja.
Točka 8. dnevnog reda:
Daje se razrješnica Upravi Društva za vođenje poslova Društva u 2016. godini.
Točka 9. dnevnog reda:
Daje se razrješnica članovima Nadzornog odbora za nadziranje vođenja poslova Društva u 2016. godini.
Točka 10. dnevnog reda:
1. Revizorom Društva za 2017. godinu imenuje se BDO Croatia d.o.o., Zagreb.
2. Ovlašćuje se uprava Društva na sklapanje ugovora o obavljanju revizije s imenovanim revizorom.
III. Pozivaju se dioničari Društva da sudjeluju u radu Glavne skupštine Društva. Na Glavnoj skupštini imaju pravo sudjelovati i glasovati dioničari koji budu upisani kao vlasnici dionica Društva u depozitoriju vrijednosnih papira kod Središnjega klirinškog depozitarnog društva d.d., Zagreb, sedmog dana prije dana održavanja Glavne skupštine tj. na dan 20. 10. 2017. i koji najkasnije trećeg dana prije dana održavanja skupštine (do/uključivo 24. 10. 2017.) prijave Upravi Društva svoju namjeru sudjelovanja u radu Skupštine.
IV. Prijave za sudjelovanje na Glavnoj skupštini Društva, dostavljaju se pravnoj službi Društva, na adresu Bihaćka 2, 21000 Split. U tu svrhu, preporuča se koristiti obrazac prijave, koji je dostupan, na inter……

Dali ko zna, šta je sa dividendom? Hvala na odgovoru

biti će krajem 11.mjeseca

Danas isplaćena dividenda.

[color=blue][/color]

ova godina uspješna,prodalo se zemljište,love ima-nadam se još boljoj dividendi.
hvala lvcv.

..i meni sjelo..hvala lvcv,,čitam jedan članak u kojem gosp.berket kaže da je za 100 000m2 adriavinila dao,platio više nego su lvcv i moralić platili 2002god..a oni su platili 5mil eura..dakle to je min..40 mil kuna..nije loše..


..i meni sjelo..hvala lvcv,,čitam jedan članak u kojem gosp.berket kaže da je za 100 000m2 adriavinila dao,platio više nego su lvcv i moralić platili 2002god..a oni su platili 5mil eura..dakle to je min..40 mil kuna..nije loše..


FLIPS, to ti je dobro, samo mislim, da bi bilo bolje, da se gleda koliko posla i dobit su ostvarili u lavu sa aktivnog posla. Ustvarjanje dobit samo sa prodajo nekretnine (u stilu kupi poceni i prodaj dražje) nije prava vrednost poslovanja kompanije. No, to je samo moje skromno mišlenje.
O ovoj kompaniji i matici MMTZ se ne priča ništa (nekad si čuo o novih poslova, načrtih za prihodnost, pozicioniranja kompanije na tržištu građevinske branže u HR i inozemstvu,…kako stoji situacija u Libiji gdje su bili nekad prisotni itd.) nakon izlazka iz ZG burze. Sve otišlo u potpuno tajno.

…Ukupna vrijednost investicije iznosila je 8,5 milijuna kuna…
…Smještajna građevina na HVU izvodni Lavčević za 47.356.520,89 kn as PDV-om…
…, na kojoj će se izgraditi 232 stana u četiri korpusa, prema informaciji koju smo dobili iz Odjela za
provedbu dokumenata Grada Zadra…
…Investicija centra veličine 4400 metara kvadratnih je vrijedna preko 30 milijuna kuna…
eto za prvih 6/2017

Nakon višemjesečnog pripetavanja između nekolicine zainteresiranih kupaca, Montcogim plinara dobila je ovaj tjedan novog vlasnika. Kako doznajemo iz dobro obaviještenih izvora, transakcija je zaključena u ponedjeljak 15. siječnja 2018, a tu plinaru od trojice vlasnika – Montmontaže, tvrtke Plin iz Pule, koju kontroliraju talijanski vlasnici i splitskog Lavčevića – kupio je njemački RWE.

nakom 10 godina mi je zanimivo vidjeti moje pisanje (dne 28.4.2008 12:07) o prognozi tzv. strateškom partneru u Montcogim plinaro ili prodajo kompanije inozemskim tvrtkama poput RWE…sve se izpunilo a obširnije je na strani 60 bloga MMTZ….možete vidjeti

http://www.poslovni.hr/forum/tema/mmtz-montmontaza-dd-1340?page=60 [poslovni.hr]

GdF pregovara o kupnji udjela u Montcogim plinari
Ako se postigne dogovor, bit će to ulazak francuskog plinskog diva na mala vrata u Hrvatsku…
Meni osobno to nije ništa novo.
Na nekom drugom forumu sam več napisao (u studenu 2007), da če ovi vrtki nujno potreban strateški partner na području distribucije plina i električne energije (tada sam omenil RWE i slične tvrtke). Kad je ministrica Matulović Dropulić otišla vidjeti kako rade poslove oko plinifikacije bila je zadovoljna, samo je skritizirala područje izgradnje distribucije plina u samom gradu (gdje ima velike probleme ravno Montcogim plinara – ljepo se to vidi na primjeru grada Karlovac).
Nekad je sam premijer najavio da će se od Županija tražiti da provedu natječaje za dodjelu koncesija za distribuciju plina (i tu je ravno najbolje prozicionirana Montcogim plinara)………na strain 60 ovoga foruma MMTZ ima još puno toga.

..kolega jan,ako moze vasa procijena koliko je keša sijelo na račun lvcv-a ovom prodajom montcogim plin..ako je sto ce s tim novcem lvcv isplatit ga kroz dividendu ili spičk.at na gluposti..

Imaj na umu, da je GdF (u igri za nakup su bile još neke druge komapije) želio kupiti ovo kompanijo prije par godina za negdje 20 MioEUR (danas negdje oko 140 mioHRK). Ako su sada prodali kompanijo manje od toga zneska pa si može svaki razlagato po svoje. Imaj na umu još temeljnji kapital društva Montcogim Plinara koji je bio 58.475.200 HRK. Udjeli u Montcogim-u bili su MM (39,1%), LVCV (24.9%) a ostalo Afin (36%)…ostalo možeš kalkulirati sam.
Kamo če iti novac……uh, to se bojim, da budemo vidjeli slični scenarij kao nekad kod MM gdje je 2007-2008 prodao Pomgrad austrijskem Strabagu. Meni su interesantni godišnji izvještaji matice MM od godine 2007 do 2012. U 2007 imali su u tzv. trezoru oko 313 mioHRK, a 2010 rekordnih 435mioHRK. Onda 2011 godine se to razpolovilo na 218 mioHRK…meni nič- tebi nič (gledaj natančno izvješče 2011 i onda 2012).

Imaj na umu, da je GdF (u igri za nakup su bile još neke druge komapije) želio kupiti ovo kompanijo prije par godina za negdje 20 MioEUR (danas negdje oko 140 mioHRK). Ako su sada prodali kompanijo manje od toga zneska pa si može svaki razlagato po svoje. Imaj na umu još temeljnji kapital društva Montcogim Plinara koji je bio 58.475.200 HRK. Udjeli u Montcogim-u bili su MM (39,1%), LVCV (24.9%) a ostalo Afin (36%)…ostalo možeš kalkulirati sam.
Kamo če iti novac……uh, to se bojim, da budemo vidjeli slični scenarij kao nekad kod MM gdje je 2007-2008 prodao Pomgrad austrijskem Strabagu. Meni su interesantni godišnji izvještaji matice MM od godine 2007 do 2012. U 2007 imali su u tzv. trezoru oko 313 mioHRK, a 2010 rekordnih 435mioHRK. Onda 2011 godine se to razpolovilo na 218 mioHRK…meni nič- tebi nič (gledaj natančno izvješče 2011 i onda 2012).

Tko gradi neboder na krizanju Ilice i Sv. Duha??
Preduzece Lavcevic iz Splita.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagreb/tko-gradi-neboder-od-15-katova-na-krizanju-ilice-i-svetog-duha-i-zasto-izgleda-kao-stilizirana-granata-ima-15-katova-restoran-spa-i-teretanu/7258764/

A šta?
Ako te nitko neće, uzet će te Lavčevića poduzeće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close