LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bojim se da nam slijedi jači pad LRH sutra i idućih dana, nada u ponudu Opatije držala nas je visoko, a sad će ponuda ići po tromjesečnom prosjeku (1600-1700 kn), ako nagodbe uopće bude [embarass]
još kad se sjetim da su neki pokrenuli tužbe i skupo platili za to, a sad će se svi sudski postupci obustaviti i eto velikih troškova za nesretnike koji su tužili- svatko će platiti svoje troškove. nedajbože da je bilo nekih vještačenja ili slično jer će troškovi biti ogromni [embarass]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica

sutra pušing gotovo je ma nama je bitnije za koliko vlada daje caa 59% za
koliki dug jer to je cijena koju ostoja mora preuzeti a ona nesmije biti ispod 3000

Sve je moguće a dok taj zakon stupi na snagu mogu ovi veći što su unutra nabiti prosijek bar do nominale. Nominala je minimum da rak rake hebe.
Ko nam dade državu pa da sami sebi zakone smišljamo taj nam je tešku kajlu uvalio…

who dares, wins


Sve je moguće a dok taj zakon stupi na snagu mogu ovi veći što su unutra nabiti prosijek bar do nominale. Nominala je minimum da rak rake hebe.
Ko nam dade državu pa da sami sebi zakone smišljamo taj nam je tešku kajlu uvalio…

najbolja šansa da zaradimo bila je ova da će opatija dati ponudu po 5800, to sad pada u vodu…
ostaje nam nada još ostoja, ali sad sam više nego smnjičav i prema tome, jer kako će sad zakonom obrisati obvezu opatije da dade javnu ponudu, bojim se da će sada tako izbrisati i obvezu države da nadoknadi ostoji i SNHO dug jer ostoja ima imdž ratnog profitera [embarass]
ostaje nam samo čekati privatizaciju LRH za par godina i biti strpljiv još koju godinu [embarass]

moji postovi nisu investicijski sasvjeti niti prijedlog za kupnju ili prodaju dionica


bojim se da nam slijedi jači pad LRH sutra i idućih dana, nada u ponudu Opatije držala nas je visoko, a sad će ponuda ići po tromjesečnom prosjeku (1600-1700 kn), ako nagodbe uopće bude [embarass]
još kad se sjetim da su neki pokrenuli tužbe i skupo platili za to, a sad će se svi sudski postupci obustaviti i eto velikih troškova za nesretnike koji su tužili- svatko će platiti svoje troškove. nedajbože da je bilo nekih vještačenja ili slično jer će troškovi biti ogromni [embarass]

Ne vjerujem da je ovdije itko računao na ponudu Opatije!! To je bilo nerealno, oni su izjavili više puta da je to nemoguće. Moglo se pokušati jedino tužbom. Cijena nije sad otišla gore zbog ponude Opatije, pa to je stara stvar nego zbog mogućeg dogovora SN holding – LRH. Zašto spominjete prosijek?? Cijena mora biti ona po kojoj SN holding dobije dionice od HFP-a. Najlošija računica što sam ju ovdje vidio je 480 mil za 59 posto što bi ispalo nešto manje od 2800. E sad tih 480 mil sam proćitao ovdje na formu tražio sam gdje bi mogao naći potraživanja SN holdinga od države ali budući da oni svoja izvješća baš i ne objavljuju nisam ništa konkretno našao. Znam samo iz zadnjih tekstova da se potražuje preko 1,2 milijarde. Ako odbijemo kamatu od 2007 bilo bi to oko 900 mil, pa taj porez koji se spominje od 160 mil, ostaje 740.. E to je već cijena oko 4200.. U savakom slučaju ne vidim razloga da bi se išlo po prosijeku

šta je vama ljudi , šta zapomažete , pa nije ništa dogovoreno otkud vam da će uopće biti ovo prihvaćeno

Ma kakvi. Ta mogućnost sa Opatijom je tak i tak bila nerealna fikcija. Ovo je bio plan br.1. Ostoji većina
Opatiji 25% i ponuda malima samo je sad pitanje po koliko. Meni je to jasno od samog početka i tipujem da je svaka ponuda ispod nominale uvredljiva. Tko ni onda ne želi prodati može čekati do kud god hoće. Sudnji dan i squez su mu krajnji rok.

who dares, wins


šta je vama ljudi , šta zapomažete , pa nije ništa dogovoreno otkud vam da će uopće biti ovo prihvaćeno

Stari trikovi. Želi se jeftinije kupiti i onda nova informacija dijametralno suprotna ovoj i tako u krug..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


šta je vama ljudi , šta zapomažete , pa nije ništa dogovoreno otkud vam da će uopće biti ovo prihvaćeno

Da. to je samo sdp-ov prijedlog i ako ga kradeze prihvati biti će rijetki izuzetak ili su svi zajedno u dilu što mi zvuči logično. Svejedno sadašnja cijena je smiješna i to svi znamo. A isto je važno pošto će se računati taj dio koji država daje Ostoji. Ja to dokučiti ne mogu.

who dares, wins

Ne vjerujem da adezeovci sebi mogu priuštiti prodaju državne imovine po takvim cijenama, lrh po 1600, to je političko samoubojstvo, a i blagajna je prazna

Radi se o predlogu sdp-a koji je pravno dvojben zbog odredbe o retroaktivnom djelovanju.
No,ovo bi se pitanje moralo rješavati onda pred Ustavnim sudom ako se Zakon izmjeni na
predloženi način.Bojim se da bi to prilično dugo trajalo.
Ako je ova izmjena rezultat kompromisa sdp-hdz to definitivno nije dobro za dioničare LRH.
Također,ako se sklopi nagodba sa SNH-om obveza preuzimanja će ovisiti o cijeni dionice utvrđenoj
nagodbom,a ta može biti puno manja od očekivane.
Naime, nagodba je uvijek kompromis i za očekivati je da će se i Ostoja odreći dijela potraživanja,a
da ga s druge strane Država neće previše opteretiti cijenom preuzimanja.
Pozdrav


Ne vjerujem da adezeovci sebi mogu priuštiti prodaju državne imovine po takvim cijenama, lrh po 1600, to je političko samoubojstvo, a i blagajna je prazna

Ma da po toj cijeni bi mu trebali dati cijelu LRH i još bi mu ostali dužni. Blagajna je prazna sa tim i bez toga, politički su pokojni samo ih još ovi klijentelisti drže na vlasti.

who dares, wins

New Report

Close