LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

čak je i cena dogovora dosta logična – da je niža, ostoja bi mogao, da proda dionice opatiji – odluke hanfe…

Čista navlakuša sa malim prometom , obveza bi bila sa tromjesečnim prosjekom , oko 1500 kn.


Ovo je za LRH jako loša vijest. Očekivala se privatizacija, a to znači da je propala. Umjesto bogatih stranih ulagača dobit ćemo domaće kokošare. Pvi korak bit će objava javne ponude po prosječnoj cijeni na burzi, a to je 1500 kn, a nakon toga Ostoja je sa 59% neprikosnoveni gazda. Užas [cry]

ZAŠTO LOŠA.IZNIMNO DOBRA VJEST(no ništa nije zaključeno niti je dogovor još postignut))KADA BI SE
REALIZIRALA.CUJENA PREUZIMANJA NEBI MOGLA BITI MANJA OD CJENE PO KOJOJ JE SNHO DOBIO
DIONICE.IZRAČUNAJTE DUG DRŽAVE PODJELJENO SA 59% DIONICA.VELIKA CIFRA,ZAR NE???
OSIM TOGA OSTAJE OBVEZA OPATIJE i dr. za preuzimanje po rješenju HANFE.
ZAR MISLITE DA BI DRŽAVA OSTOJU DOVELA NAGODBOM U POVOLJNIJI POLOŽAJ OD LOKALNE SAMOUPRAVE???
DOBRO ZA DIONIČARE LRH.

opa, prošlo 100 komada… skoro pa smo u blokadi 🙂

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


Čista navlakuša sa malim prometom , obveza bi bila sa tromjesečnim prosjekom , oko 1500 kn.

kad pređeš 25 posto, cena je po zakonu ili koju si platio ili tromjesečni prosek – ona koja je veča. to je nekako i logično, ako zakon ima smisla, zar ne.
možda poznavanje zakona ne bi bilo loše prije vređanja sa navlakušom…

inače izvinite na mom hrvatskom – slovenski mi ide bolje..:))

ide vlakić?

Pazite da nebi bilo ko sa IGH i Tehnikom.Oprez!

Trgovina jest da je malo čudna ali se isplati i pričekati da se to još malo raspetlja. Ako se ona 1,2 milijarde podjele sa 59% dionica nikako se ne može doći do prosjeka zadnjih 3 mjeseca. Firma vrijedi dosta a tko ne riskira taj niti ne profitira.

who dares, wins



Čista navlakuša sa malim prometom , obveza bi bila sa tromjesečnim prosjekom , oko 1500 kn.

kad pređeš 25 posto, cena je po zakonu ili koju si platio ili tromjesečni prosek – ona koja je veča. to je nekako i logično, ako zakon ima smisla, zar ne.
možda poznavanje zakona ne bi bilo loše prije vređanja sa navlakušom…

inače izvinite na mom hrvatskom – slovenski mi ide bolje..:))
[/quote]

Kolega nisi ti LRH pa da te ja vrijeđam , a što se tiče jezika , nemoj se ispričavat , nego radije piši na slovenskom nego na srpskom , kojega još zoveš hrvatskim. Mi smo ti Hrvati poligloti , svih razumijemo.


Trgovina jest da je malo čudna ali se isplati i pričekati da se to još malo raspetlja. Ako se ona 1,2 milijarde podjele sa 59% dionica nikako se ne može doći do prosjeka zadnjih 3 mjeseca. Firma vrijedi dosta a tko ne riskira taj niti ne profitira.

meni se lično čini dosta elegantno rešenje: ostoja daje ponudu za preuzimanje, opatije je spašena, a cena je dosta dobra za sve strane. i država skida dug, koji je več priznala. niti nije tako zapetljano – samo kompromis i to dobar po mom uverenju.

Presudno je kakav će dogovor biti postignut, kao i kod grada Opatije mora se vidjeti kada nastupa obaveza preuzimanja. u 8.2005 kada su dionice prenesene SN holding cijena je bila oko blizu 3000 kn, isto tako po starom i novom Zakonu:

Ponuđena cijena ne može biti niža od najviše cijene po kojoj je ponuditelj, ili osoba koja s njime zajednički djeluje, stekao dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana objavljivanja ponude za preuzimanje

To će reći ako se ovaj dogovor bude smatrao stijecanjem što pravno je cijena stijecanja je tih 5850 kn, pa i ako to bude poništavanje vraćanja dionica iz 2005 onda je kao i kod Opatije ponuda trebala biti u 2005 pa bi to značilo i cijena po kojoj je tada stekao, a to je opet 5850 kn.

Po toj cijeni pod pretpostavkom da Opatija tj Nova Liburnija neće svoje dionice prodati cijena 15ak % dionica na tržištu je oko 268 mil kuna tj 36 mil EUR




Čista navlakuša sa malim prometom , obveza bi bila sa tromjesečnim prosjekom , oko 1500 kn.

kad pređeš 25 posto, cena je po zakonu ili koju si platio ili tromjesečni prosek – ona koja je veča. to je nekako i logično, ako zakon ima smisla, zar ne.
možda poznavanje zakona ne bi bilo loše prije vređanja sa navlakušom…

inače izvinite na mom hrvatskom – slovenski mi ide bolje..:))
[/quote]

Kolega nisi ti LRH pa da te ja vrijeđam , a što se tiče jezika , nemoj se ispričavat , nego radije piši na slovenskom nego na srpskom , kojega još zoveš hrvatskim. Mi smo ti Hrvati poligloti , svih razumijemo.
[/quote]

če ni bilo namenjeno meni – moja napaka.

New Report

Close