LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Jedini” problem je što ne znamo koji su uvjeti da bi prodaja bila izvršena. U slučaju da su samo odobrenja AZTN-a i HANFA-e onda nema problema..

Naravno da im Ostoja nije valjao kad je došao. Kako se tu kralo nevjerojatno je da je još išta i ostalo. Spržili su “samo” pola imovine. Sve u Opatiji je nekad bila LRH i ne vjerujem da je jedna jedina stvar plaćena koliko je vrijedila.

Nemoj misliti na m2!


Naravno da im Ostoja nije valjao kad je došao. Kako se tu kralo nevjerojatno je da je još išta i ostalo. Spržili su "samo" pola imovine. Sve u Opatiji je nekad bila LRH i ne vjerujem da je jedna jedina stvar plaćena koliko je vrijedila.

Je li ono i Dujmić ćapio jednu vilu za sebe….,😋


“Jedini” problem je što ne znamo koji su uvjeti da bi prodaja bila izvršena. U slučaju da su samo odobrenja AZTN-a i HANFA-e onda nema problema..

Mislio sam da smo to apsolvirali: Odobrenje AZTN-a jedini je uvjet za prodaju većinskog paketa LRH Gitoneu

I kao što se vidi u tekstu novinarka je razgovarala sa nekim neiminovanim ali vrlo upućenim izvorom. Neki podatke mogli su znati samo osobe iz kruga kupca i prodavatelja. U tekstu piše: “Navodno glavni i jedini uvjet za to je odobrenje Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN),”

To naravno nije baš sasvim točno jer svaki ugovor u sebi sadrži niz uvjeta i radnji koje strane međusobno moraju ispuniti. No ovaj uvjet je bio odlučni da bi se ugovor realizirao. Razgvarao sam sa stručnjacima za tu problematiku. Kažu mi da je ako postoji ikakva dilema pametnije ići na AZTN jer čak i ako nema koncentracije, a ti nisi išao na prijavu i utvrđivanje ti si u prekršaju. A kazne su drastične idu i do 2% ukupnog prihoda.

Ono što je za na bitno. Što god da su kupac ugovorili kada su objavili nastanak obveze objave ponude za preuzimanje ona se uvjetovati može samo odlukom AZTNa, a ne nekim drugim uvjetima. Da je AZTN zabranio koncentraciju onda ne bi morali objaviti ponudu. Sada bezuvjetno moraju.

Znam da smo svi nestrpljivi ali kad odete na stranice Hanfe i pogledate koliko se čeka od nastanka obaveze do objave vidjet ćete da smo još uvijek u tajmingu.

Siguran sam da je Ostoja nestrpljiviji od nas. Lova je tu, na računu, vidi ju, a ne može do nje 🙂

Jedino što on zna koliko će novaca dobiti, a mi još ne.
Ali zato mi možemo maštati da su nijemci platili sobu 150.000 eur 🙂

Nemoj misliti na m2!

Trenutna cijena dionice od 5000 znači 19 x EBITDA. Nisam baš popratio cijelu situaciju, ali… Jel’ realno očekivat ovu cijenu ili višu, i zašto?


Trenutna cijena dionice od 5000 znači 19 x EBITDA. Nisam baš popratio cijelu situaciju, ali… Jel' realno očekivat ovu cijenu ili višu, i zašto?
pa prelistaj malo zadnjih par stranica

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Trenutna cijena dionice od 5000 znači 19 x EBITDA. Nisam baš popratio cijelu situaciju, ali… Jel' realno očekivat ovu cijenu ili višu, i zašto?

Kako bi bilo realno? Pa i sami kažete da je na ovoj cijeni 19! Sve iznad 2.000 kn je rizična kupnja.

Ne piše nam se dobro sve izglednije je cijena oko 5500 a sve dionice bilježe gore min10%

Neće hanfa u petak valjda sjednicu cijelih 10 dana


Ne piše nam se dobro sve izglednije je cijena oko 5500 a sve dionice bilježe gore min10%

Mos si misliti. Ja se kladim da nije niti 5 tisuća kuna.

kakva je ova ranojutarnja pucnjava?
Jel to opet mali kupuju?

Nije da je nešto bitno,ali krene lijepo čišćenje na 5.300, ali netko par sekundi iza brzo proda na 5.100. Uvijek mi je to fascinantno.

Dujmić je vilu kupio za male nofce, sjećam se dobro, prodao je jako dobro zaradio par miliona eura…

Kamelija, simbol Opatije!

@serviser
Mislim da je razlika između kupnje i prodaje bils 10x.
Ali nemoj tako, to je njegova žena imala. Sjećam se,kada su ga pitali,nije znao za koliko je prodano😀


Nije da je nešto bitno,ali krene lijepo čišćenje na 5.300, ali netko par sekundi iza brzo proda na 5.100. Uvijek mi je to fascinantno.

Pogledajte malo detaljnije samu transakciju i timeline.

U komadu od 5150-5300 (92 kom.) u 09:57:56…..a onda 5 kom po bidu na 5100 (09:58:19).

Kladim se da je to odigrao isti igrač.
Spustanje s 2 komada u zelji da se opet naslaze ask do 5300 koji kasnije moze počistiti opet u komadu.

New Report

Close