LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A zasto bi netko prodavao nesto sto je tek nedavno kupio i sto jos poslovno ni operativno nije poslozeno do kraja? Koji je tu rezon i kakvu je moguce postici cijenu?

Sto je tamo toliko vrijedno da eventualni kupac LRH HC nije mogao i sam kupiti i u Cavtatu i u Portorozu nedavno? Pa Portoroz je pun hotela na prodaju i druge imovine. Mislim da se kod podjele ne radi uopce o prodaji bilo cega nego o interesnoj i poslovnoj podjeli Opatije od ostatka investicija i buducih investicija. Imperial je stavljen na prodaju jer nije isplativ, a pretpostavljam iziskuje velika ulaganja. Vjerojatno je pala procjena da ga treba prodati i novac iskoristiti za druga ulaganja u smjestajne kapacitete u Opatiji.

Jel se to upravo postavilo pitanje zašto Grad Opatija i susjedne Općine nisu kupile Cavtat i Portorož? [emo_smijeh]

Nisam za prodaju, jer vidim jos dosta potencijala u turistickom segmentu. Primjerice najava nizeg pdva, no oni su ipak uzeli konzultante i vec je jedna ponuda dosla. Mozda je to sve probni balon. Vidim da ostoja voli imati sve pripremljeno za glavni cin, pa tako ni ovo ne prepusta slucaju. Zasto u trenutku prodaje ne uzeti koji milijuncek vise ako tvrtku podjelimo.

Imlerial je stavljen na prodaju kada se kupac pojavio. Prije toga su bile druge opcije o kojima je dalibor pisao. Na bih ulazio u to dali je to dobro ili ne, vjerujem da uprava zna svoj posao i ako ce novac uloziti po pe 5-7 ja sam za.

@ matejt

hvala na smjernicama, uopće se nisam sjetio sagledati priču kroz LRH FI

Prema istome ispada da kada plan bude proveden da bi na imovinu koja se prenosi na LRH HC (prema planu sa datumom 31.12.2014.) trebalo još dodati cca 13 mln kn goodwilla, cca 15 mln kn zemljišta i cca 140 mln kn objekata, te bi se također i prelio dug ukupnog iznosa cca 155 mln kn sve vezano uz Portorož koji je pripojen u 2015. – ovo je ako se prijenos provede copy paste odnosno plastično otprilike što su platili to se dalje seli na novo društvo.

Ako gledamo samo kao vlasnici dionica imamo dva nova društva umjesto jednog, a navedenom transakcijom je omogućena lakša prodaja. Barem se meni tako čini.

Sada druga stvar je ukoliko se to radi za Opatiju da oni čim prije dođu barem do nekog dijela novaca, jer mandat je kratak, a ako sadašnja vlast ne dođe do love doći će sljedeća (ma i ako ista dođe pitanje je da li će biti isti ljudi),…

No za nas je u tom trenutku vjerojatno važnije sljedeće:
– trenutnom raspodjelom SNHO će preuzeti 59,1% vlasništva nad LRH HC
– NL stječe 23,89% vlasništva nad LRH CV
Zaključak potencijalne transakcije – Ostoja i ekipa upravljaju sa preko 82,99% (direktno) i više ih nitko ništa ne pita (što obzirom na dosadašnji razvoj sa cijenom dionice i nije loše). Opatija dobiva sredstva (pred izbore), a bez da su prepustili vlasništvo nad Opatijom.

Ako bi se ovakva transakcija odvila pitanje je po kojoj cijeni bi išla prodaja prema Opatiji (nadam se ne novodefinirana nominala) i kakva je obveza prema ostalim dioničarima te dali obveza uopće i posoji, a ako postoji po kojoj cijeni bi ista bila?

Trenutni portfelj ATPL, RIVP, VPIK, ARNT, LRH, ..., a nekada nažalost INGR, DLKV, THNK...

Ma gledaj, ako ste svoje ulaganje i kasnije vrednovanje temeljeli na rastu poslovanja i akvizicijama, po mojem sudu dogadja se scenarij koji ne ide na ruku svim dionicarima. Ocito se na LRH Opatiju nece nista akvizirati u buducnosti vec ce se ista baviti ulaganjima na lokalnom terenu. LRH Cavtat ce izgleda ostat Ostojino turisticko investicijsko vozilo, ali je prave pitanje da li ce biti i vase?


Jel se to upravo postavilo pitanje zašto Grad Opatija i susjedne Općine nisu kupile Cavtat i Portorož? [emo_smijeh]

Ako si aludirao na problem davanje obvezujuce javne ponude, tu problema nema.
hr krivosduje bi i to proglasilo izvornim stjecanjem a na strasburu bi cinovnik koji je direktno na placi vlade rh, a cija uloga je “proucavanje”, “razvrstavanje” predmeta sucima PRIJE SAMOG ODLUCIVANJA SUCA, odbacicio po svojoj prosudbi tuzbu bez obrazlozenja.

meni osobno se ta vlasnička pretumbavanja nimalo ne dopadaju. u vrijeme dok je okrupnjavanje nešto kao maspok, oni prodaju neaktivnu imovinu i cijepaju firmu. tu se nešto gadno iza brda valja.

Nitko ne komentira članak iz JL?
Izgleda kao puno nagađanja ali pisao ga je netko jako blizak informacijama.
Kao što sam rekao većinski “izlazi u susret” Opatiji
Olakšava raskusuravanje među suvlasnicima SNHO
Pojednostavljuje prodaju u dijelovima koja je u perspektivi

Nemoj misliti na m2!

Današnji?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Dobro je randopph rekao da se nešto iza brda valja. Ode nam zadnji saveznik. Za sitan bakšiš sa strane pred izbore. Nikakvih ponuda za preuzimanje kod prodaje ovdje neće biti. Sretno, držite se.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/R9jYDM7axZubP19Tibq7BQ==.pdf

Krediti za kupovinu hcvt ostaju na lrh, cime se lrh hc daje krila za nove akvizicije. Vjerujem da ce snho od opatije otkupiti paket. Opatija ce dobit lovu, a lrh mozda i saveznika u gradu. Ne bi me cudilo da nikne kat na hotelu palace belevue.

Nemojte se kolege ljutiti, al meni je i ovo jedan plus za SNHO u onom pitanju “SNHO ili LRH”…. Naravno, samo moje skromno mišljenje…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Da, je, ali nećete se ni vi opernatiti.

Pa mi se intenzivno pernatimo još od kad je dionica bila 900 kn. Ne trebaju nam pare u preuzimanju nego u zdravom poslovanju a čemu svjedočimo. A ako se potrefi preuzimanje, super a i to ne bih htio još koju godinu

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Dalibor, da li je vama jasno na što se misli u članku kada kaže “da će podjela omogućiti općinama da odvojeno raspolažu svojim vlasništvom u obje tvrtke”?

Da li to znači da bi trenutnih 25% koje drži Nova Liburnija bilo razdvojeno na više manjih paketa, tj. na sve vlasnike zasebno?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close