LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LPLH (Lošinjska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako pogledaš transakcije, danas je prodana samo jedna (1) dionica po toj cijeni. Znači da netko…..
ne smijem biti prost. Quo vadis je u pravu, rađe ću pustiti da mi ta dionica čeka slijedeću dividendu.
Ovogodišnja mi je baš dobro došla. [smiley]

marcello


Kriza. Strah da LPLH nece biti prva na listi za odstrel s obzirom da ima flotu starih brodova

(ne znam jel to uopce utemeljeno, ali vjerojatno tako razmisljaju sudionici TK).

LPLH u usporedbi s ATPL, JDPL, ULPL i dalje ima najmanji pad za zadnjih 6, 3, pa i za 1 mjesec. samo što se u prošlom tjednu smanjila razlika.

vidim doduše da je do sada najvatreniji imatelj LPLH na forumu upravo odao da ju je prodao i to baš zbog toga što spominješ, ali mislim da je pravi razlog kretanja cijene LPLH ipak banalniji, tj. manja likvidnost. zato sporije pada kad se pada ali i kasnije reagira na naznake rasta pa lagano gubi i dok se drugi stabiliziraju.

Radim malo komparaciju JDPL i LPLH s obzirom da su ta dva brodara najkomparabilnija na ZSE.

Prema FI 2Q 08 oba brodara imaju casha u bilanci otprilike koliko im je tržišna kapitalizacija.
No JDPL ima casha da zatvori sve obveze, a LPLH ne.

BV ionako ne vrijedi ništa u ovim izvješćima i svaki ga brodar vodi kak mu se sprdne, pa tako ni BV/dug, zato ja gledam cash/dug i po tome JDPL stoji najbolje od brodara na ZSE.

Ono što je oku neshvatljivo je da LPLH ima flotu veću za dva bulkera i jednog kontejnera, a istovremeno 64% manju tržišnu kapitalizaciju od JDPL. Tonaža bulk flote kod LPLHje za cca 15% veća nego kod JDPL bez obzira na broj brodova,dakle brodovi su im u prosjeku manji.

JDPLima 5 bulkera, 4 od kojih u prosjeku mlađi od cca 8,5 godina, a Ist kanta.

Ima li neka dobra duša da zna te podatke za LPLH s obzirom da ih ne nalazim na njihovoj stranici?

Kad je rađena valorizacija imovine kod LPLH da bi se dobio BV od 339 milja?

Puno hvala.

I'LL BE BACK

Podatke za brodove možeš naći na

http://report.crs.hr/hrb/

Dina 25 godina, ostali oko 35

zaboravljate da lplh ima samo 50% brodastva… tako da nas ovaj pad BDI-a ne trebao toliko dirati… vidim da losinjska na losinju ima jako veliki utjecaj… sto zazeli to dobije… znaci ne bi trebalo biti straha oko ovog brodara…


Zadnja cijena LPLH-R-A 145,00 kuna. Da mi je to netko rekao prije samo nekoliko mjeseci samo bih mu se nasmijao. Što se događa s ovom dionicom?

štovani Petrov, izgleda da tamo di vi uđete cijena dionice se ubrzo prepolovi pa vas lijepo molim da u buduće najavite što ćete kupovati da se mi ostali unaprijed zaštitimo od gubitaka [lol]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Dd,

Podatke za brodove možeš naći na

http://report.crs.hr/hrb/

Dina 25 godina, ostali oko 35

Hvala kolega. Uff… puno je to staro. Previše.

I'LL BE BACK

Dd,

Podatke za brodove možeš naći na

http://report.crs.hr/hrb/

Dina 25 godina, ostali oko 35

jest da su stari, ali ipak ne toliko, mislim da si pobrkao desetljeće

dina 16, ostali 20-25.

Imaš pravo, ne znam što mi bi [shocked] [embarass]

Sorry


zaboravljate da lplh ima samo 50% brodastva… tako da nas ovaj pad BDI-a ne trebao toliko dirati… vidim da losinjska na losinju ima jako veliki utjecaj… sto zazeli to dobije… znaci ne bi trebalo biti straha oko ovog brodara…

Vrlo bitan podatak kolega….a Lošinj je otok sa velikim mmogućnostima….

Kada možemo očekivati izvješće….sada je P/E*P/BV=1,75*0,30=0,53 ……baš me zanima koliko će biti za III kv…….smiješno…..

Kad bude obajavljeno izvješte..li netko zna?

[color=blue][/color]

New Report

Close