LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači 2007. je bilo 3 mil dionica a sad 13 mil. ?

2006 je cijena dionice LKRI bila oko 400 kn ako se nevaram ili nekih 53 eura…znači oko 6 x veća od današnje ali sa 5 x manje dionica…  ne znam koja je bila u tim godinama najveća cijena.

U svakom slučaju ovdje će najviše na budući razvoj utjecati budući poslovni rezultati…najave su sjajne..vidjeti će mo što će biti.

Detaljno smo istražili priču o prodaji Luke Rijeka. Ima li švicarski fond ikakve šanse, tko stoji iza češke ponude?

Osobno mislim da do prodaje ne će doći ako netko od ponuđača ne ponudi cijenu koja kako bi se reklo izuva iz cipela.

Svi imatelji dionica čini mi se svjesni su mogućeg lijepog razvoja na LKRI pa sljedom toga i mogućeg rasta vrijednosti dionice LKRI. te sljedom toga izgleda ne maju namjeru prodavati sada.

Badava nam odlično poslovanje ako nam spoje dionice ili naprave dokap a nas isključe.

Zašto mislite da će spajati dionice…samo spajanje dionica ne znači samo po sebi ništa.

Imali vi 1 dionicu od 100 eura ili 10 dionica po 10 eura….ne radi se ovdje smanjenje temeljnog kapitala.

Vi pričate o stock splitu. Pogledajte si dlkv, ddjh, pfrc i još puno toga.

Dakle od stotinu dionica oduzmu vam 99 a cijena dionice se eventualno podupla.  Praktički nulovanje.

Pa vi pričate o tvrtkama u predstečaju koje su se našle u ozbiljnim financijskim problemima i generirale ogromne gubitke…to nema apsolutno nikakve veze s LKRI.

Osim toga tipujem na to da trenutno neće skupiti preko 51%.

Ispred LKRI je kako se sada čini razdoblje od bar nekoliko godina neprestanog rasta u svim segmentima.

Moja prognoza je da ovdje sljedi razvoj situacije i rasta slIčno kao na SAPN koja je godinama čamila na niskum vrijednostima pa iskoristila situaciju s COVIDOM…za rast.

Slično je i ovdje s ratom u Ukrajini…i promjenom ruta što ide u korist LKRI.

Pa što mislite zašto bi sad odjednom svi htjeli postati vllasnici LKRI.

tin, 21.03.2023. u 13:32

Detaljno smo istražili priču o prodaji Luke Rijeka. Ima li švicarski fond ikakve šanse, tko stoji iza češke ponude?

Osobno mislim da do prodaje ne će doći ako netko od ponuđača ne ponudi cijenu koja kako bi se reklo izuva iz cipela.

Svi imatelji dionica čini mi se svjesni su mogućeg lijepog razvoja na LKRI pa sljedom toga i mogućeg rasta vrijednosti dionice LKRI. te sljedom toga izgleda ne maju namjeru prodavati sada.

nemojte biti presigurni!!!

cerp i fondovi imaju oko 64% vlasništva. vjerujem da znate kaj se nedavno desilo na tpng. tako da….

tin, 22.03.2023. u 21:03

Ispred LKRI je kako se sada čini razdoblje od bar nekoliko godina neprestanog rasta u svim segmentima

Nemojte biti previše samouvjereni. Pročitajte intervju Predsjednika uprave Luka Ploče gosp. Livaja. Oni već vide pad prihoda i poslovanja u ovoj godini. Koper i Bar takodjer. Ne vidim zašto bi LKRI bila izuzetak.

 

 

Znam što se desilo na TPNG dionica narasla 50%  u kratkom vremenu….pisao sam i prije da bi morali ponuditi dobru cijenu ako žele da im fondovi prodaju….po meni minimum 12 eura po dionici…s dolaskom MAERSKA…puno će se toga promjeniti…tu se prodaje budućnost…i ulaganja u željeznicu pokazuju da je EU očigledno jako zainteresirana za ovaj pravac.

Ne bi me čudilo da se ovdje desi više krugova pripetavanja oko ponude za preuzimanje.

Ja sam kupovao između 58 i 60 kn.

Što se tiče TPNG čim sam vidio da je pokupljen prvi paket od 40 000 komada po 52 kn….odmah  sam kupio 7000 komada po prosječnoj 52,50 kn….jer je bilo vidljivo iz aviona što će se desiti….prodao malo prerano po 72,80.

Pa sad imaš jeftinije za kupiti, stavi se na bid.

Ni da beknu o tome koliko bi mogli ponuditi po dionici.

Ostaje čekati da objave ponudu.

Ne znam koliki im je rok za tu objavu.

 

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKRI/COI-LKRI-475f8022eebc54f9b5d60b327af67b07.pdf

Nitko tu ništa ne zna. Osim insidera.

Kolega Lojtra vama brojke očigledno nisu jača strana;


LUKA RIJEKA d. d.


LKRI

8,95 EU( 67,4340HRK)

New Report

Close