LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKRI (Luka Rijeka d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Poljaci svoje prodali Čehu i sad on ima obavezu davanja ponude .

On je obavezan po cijeni stjecanja za koju ne znamo kolika je ili po 3mjesecnom prosjeku.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKRI/COI-LKRI-ecc7455da531dafed7292a8edce365e5.pdf

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-port-acquisitions-najavio-ponudu-za-preuzimanje-luke-rijeka-sada-posjeduju-34-42-posto-temeljnog-kapitala-15315929

Tu sad imamo još i norvežane znači troje zainteresiranih….Maersk neće samo sjediti skrštenih ruku a i zanimljiv je tajming posjete norveške premijerke.

Sve u svemu sliči mi na priču sa TPNG čak smo neki dan imali i sličnu kupnju od 40 000 komada dionica po 7,85 eura….tako je otprilike započela igra na TPNG 40 000 komada po 52 kn…a na kraju smo završili na 78 kn.

Tu još imamo i tri igrača u igri za sada…sve u svemu igra je zapičela.

Maersk nema ništa s ovime jer su oni dobili koncesiju na lučkom području Rijeke. Ne mogu imati dvije koncesije.

Ova prva onuda, dobrovoljna i uvjetovana ponuda, je pretpostavljam ponuda istih ovih koji su dužni dati obveznu ponudu, dakle Čeha. Samo se pretpostavljam odrađuje zaobilazno. Jasno je da ta ponuda nema šanse, kad će ova oficijelna i obvezna biti “sigurno” nešto bolja. Dobrovoljna uvjetovana ponuda je vjerojatno dana da izadje AZ, a sa njime i ostali mirovinci (al AZ je tu ključan) i da Buk i Staroselčić mogu pokazati kako su bile “čak” dvije ponude od kojih su oni izabrali bolju. Još se nešto zavrti ispod stola, u varijanti “od mene – do tebe” i čiča miča gotova priča.

 

Dakle, sve skupa meni izgleda kao “N” od “Nadmetanja” u preuzimanju. Fingiranje na najjače.

Osim, ako ovi drugi ili neki drugi ne daju kontra ponudu s većom cijenom i smanje prag za uvjetovanje ponude, al nekako u to ne vjerujem. Sve je to dogovoreno i da smo normalna i uređena država i društvo, ovim bi se bavili regulator, državno odvjetništvo, a moguće i sudstvo.

Samo što su paketi na tpng išli po višoj cijeni nego po kojoj smo mi trgovali a na lkri po nižoj. To sve govori. Ja zbrisao van. Svagdje gdje država ima prste sam izgubio.

Koliko ja  znam Maersk je uputio prema LKRI službeni dopis da su zainteresirani za preuzimanje i trenutno su u pregovorima sa fondovima o otkupu njihovog udjela u LKRI.

Bilo je riječi o tome već na forumima.

Meni se Maersk čini kao logično i najsigurnije riješenje…možda griješim.

Kako god pred LKRI su lijepu dani i porast svih financijskih pokazatelja tko god da bude većinski ovo je zlatna koka u preslagivanju tržišta tereta.

Nismo vidjeli ikakvu službenu obavijest da je bilo tko bilo kome uputio nešto (aka Maersk)

Maersk će biti glavni konkurent LKRI na prostoru Lučke uprave Rijeka u kontejnerskom prometu pa nije baš jasno kako je to LKRI “zlatna koka u preslagivanju tržišta tereta”? I kojih to točno tereta?

tin, 15.03.2023. u 21:14

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/ceski-port-acquisitions-najavio-ponudu-za-preuzimanje-luke-rijeka-sada-posjeduju-34-42-posto-temeljnog-kapitala-15315929

Tu sad imamo još i norvežane znači troje zainteresiranih….Maersk neće samo sjediti skrštenih ruku a i zanimljiv je tajming posjete norveške premijerke.

Sve u svemu sliči mi na priču sa TPNG čak smo neki dan imali i sličnu kupnju od 40 000 komada dionica po 7,85 eura….tako je otprilike započela igra na TPNG 40 000 komada po 52 kn…a na kraju smo završili na 78 kn.

Tu još imamo i tri igrača u igri za sada…sve u svemu igra je zapičela.

Vjerovatno ste mislili na Dance i njihovu premijerku.

Norveška, Danska, Švedska… sve je to isto.😜

 

Ti si kolega lojtra kako si i napisao prodao svoje i izašao..interesira me ako nije tajna zašto još uvijek nekako imaš nešto nadodati a kao prodao si..nekako mi se.čini xa bi htio malo jeftinije opet ući pa makar i burek zaradio..🫡🫡

I ja sam ovdje od nedavno pa ćemo vidjeti.

Ovdje nazalost mali dionicari nece proci dobro.

Tko je ulazio do 7€ moci ce se izvuci, svi ovi kasnije ce i te kako izgubiti.

Nadam se da grijesim.

@diokidina

Možete li malo obrazložiti ovo “neće proći dobro”.

 

 

Ovdje se stvara fama kao da će dionica sutra na de list.

U stvarnosti potpuno obrnuto….tri igrača u borbi za većinski paket…tko god da kupi morati će dati premiju za njega…tako je to uvijek za većinski…nije LKRI tvrtka u problemu…dapače tek su krenuli pravo raditi i tko god je pozorno pratio zna da se očekuje daljnji značajan rast u svim segmentima.

Osobno ne mislim prodavati prije 2024g.bez obzira na ponudu za preuzimanje jer smatram da jdionica ima lijepu budućnost.

 

Određivanje cijene
U slučaju Luke Rijeka, relevantan za određivanje ponudbene cijene trebao bi biti tromjesečni ponderirani prosjek burzovne vrijednosti dionice, a on iznosi oko 8,40 eura (63,3 kune).To je oko devet posto više od cijene uz koju je po predugovoru bila planirana transakcija između OTL-a i češkog investitora (7,70 eura), ali niže od cijena uz koje se Luka Rijeka trguje unazad tri tjedna.


Utoliko je zanimljivije primijetiti da je nakon prvotne obustave trgovanja zbog objave obavijesti o namjerama Zentralschweizerische Investment Holdinga, nastavak jučerašnjeg trgovanja bio obilježen rastom cijene dionice u odnosu na zaključnu prethodnog dana (kupoprodaje su realizirane uz prosječno 9,7 eura).


Znaju li više od drugih jučerašnji kupci ili prodavatelji možda će biti jasnije već danas kad bi mogle uslijediti nove obavijesti. Biznis Luke Rijeka danas je svakako investitorski zanimljiv. Osim što je kompanija u godini izbijanja ruske agresije na Ukrajinu zabilježila značajan rast i fizičkog prometa i financijskih rezultata, poticvajno na interes potencijalnih ulagatelja zacijelo djeluje i smjer razvoja infrastrukture, kao i ulazak Hrvatske u Schengen.


 

Misteriozni Švicarci upali u igru, stiže li danas još jedan izazivač?

 

Sve veći značaj Jadranskih vrata za tržišta srednje i jugoistočne Europe

 

Posebno treba uzeti u obzir da je LKRI 49% vlasnik Jadranskih vrata koja će u budućnosti zbog geostrateških promjena također imati veliki rast profita.

Vidjeli smo koliko je u 2022. LKRI profitirala od dividendi ostvarenih kroz Jadranska vrata.

Slažem se sa kolegom @tin.

Svi znamo da se na ZSE ne pazi na prava malih dioničara i tu nema ništa novoga.

Ja ovo ne bih uspoređivala niti sa Opte niti sa Tpng.

Opte je bila firma u PSN. Bez ikakve zarade godinama. Imali su jednog kupca, Telemach.

Na Tpng je bio jedan kupac. Zadnja cijena je bila znatno iznad tromjesečnog tržišnog prosjeka.

Ovdje imamo minimalno dva ponuđača za sada i meni se čini da se ide u borbu za kontrolni paket. To me podsjeća na jedno drugo preuzimanje na ZSE.

U najgorem slučaju imamo tromjesečni prosjek.

P.S. prema današnjem trgovanju idemo u stečaj 🤣

BVPS je oko 4,42 3/22,cijelu godinu luka je zaradila oko 1€ PS .

Imamo većinskog s obavezom JP, po cijeni oko 8,75 € prosjek zadnja 3 mjeseca .

Imamo i još neke zainteresirane, ali na dugačkom štapu, nije mi jasna izjava, ja bi to kupio, ako vi želite prodati, ali vam nedam više od 8,75….i samo ako dobijem više od 51%…

 

CERP ima dovoljno da proda jedan “kontrolni paket ” sam .

ERSTE-OVCI imaju 16,92%

AZ-eOVCI   imaju 16,58

slijedeći na listi ima 0,27% ( Jadrolinija )…TOP 10 ima

ukupno ispod TOP 10 ima 6,79% !!!!

 

DAKLE….

za imati Kontrolni paket, treba ili Kupiti CERP, ili spojiti Fondove.

Varijanta kupovine na slobodnom tržištu nema smisla, jer slobodne dionice nemaju nikakvu težinu .

Ispada da se to samo mali igraju i nabijaju jedan drugome rogove .

Hoće li VLADA pokloniti nekome upravljanje … nebi bilo prvi puta, ali znamo po kojim cijenama to rade..

 

Hoće li se fondovi udružiti i prodati zajedno, možda i da, ali u tom slučaju sigurno kupac neće dozvoliti da mu tržište određuje cijenu.

Mislim da mi mali možemo samo gledati, a hoćemo li plakati, ovisi o našem ulazu.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close