LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel to Luka 2 230 000 kn u minusu il sam ja lud??????[shocked]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

nije baš sjajno, zapravo loše!!

dobit porasla 47%

Keops

pa šta bi vi htjeli sva dobit je porasla

Keops

Lanjska dobit Luke Ploče porasla 47,4 posto

28.3.2008 9:58:00 | Powered by http://www.banka.hr

Prošlogodišnja dobit Luke Ploče dosegla je 14,25 milijuna kuna što je 47,4 posto više od dobiti ostvarene u 2006. godini, ali ipak manje od očekivane dobiti koja se kretala u rasponu od 17-18 milijuna kuna. Kako stoji u izvješću objavljenom na Zagrebačkoj burzi, ukupni prihodi Luke Ploče u prošloj su godini porasli 16,3 posto na 141,34 milijuna kuna pri čemu najveći dio prihoda čine prihodi od prodaje u inozemstvu koji su porasli 19,5 posto na 112,41 milijun kuna. Ukupni rashodi porasli su 10,2 posto na 130,49 milijuna kuna.

Kako stoji u pojašnjenju Uprave, Luka Ploče ostvarila je dobit od 65,21 kunu po dionici, a tvrtka je prekrcala 4,2 milijuna tona tereta što je 32 posto više nego godinu ranije. Najveći udjel imaju rasuti tereti kojih je pretovareno 3,1 milijun tona ili 35 posto više nego 2006. godine. Generalnog tereta pretovareno je 565 tisuća tona (39 posto više), a tekućeg 551 tisuća tona (14 posto više).

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


jomiii,80% imat u lkpc,nije ti to pametno,ja npr trenutno imam tek 14% u lkpc,to je u ovom trenutku pristojan postotak..[sealed]

pokazace vrjeme jesam li u pravu ili nisam [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Isuse moja greška. Sori. 14 M plusa.
Uf dorbro je.
Baš sam stigao sa sastanka i tamo smo vrtili neke brojke i planove pa mi se pomiješalo.
Idemo dalje.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

a šta češ

Keops

IZVJEŠĆE JAVNOG DIONIČKOG DRUŠTVA IZ GRUPE OSTALIH DIONIČKIH DRUŠTAVA

Račun dobiti i gubitka – dobit / gubitak nakon poreza na dobit:
kumulativno prethodna godina: 9.720
tekuće razdoblje prethodne godine: 1.675
kumulativno tekuća godina: 14.381
tekuće razdoblje tekuće godine: -2.329
Novčani tok – novac i ekvivalenti novca na kraju razdoblja:
isto razdoblje prethodne godine: 45.652
tekuće razdoblje: 55.423

Nedavno je direktor Luke Ploče, Ivan Pavlović, izjavio kako za 2007. godinu očekuje dobit od 17-18 milijuna kuna, a da bi ona bila i veća za 5 do 6 milijuna kuna da nije gubitka na izrazito nepovoljnim tečajnim kretanjima, zbog slabljenja dolara koji je dominantna valuta u lučkom poslovanju.

Dobit Luke Ploče za 2006. godinu iznosila je 9,6 milijuna kuna, njezin rast za 2007. rezultat je značajno povećanih količina prekrcanog tereta. (Bankamagazin)

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Izvješće je dobro, iako se pitam zašto su zadnji kvartal poslovali negativno. Uz nešto manje materijalne troškove trećeg kvartala (4,9 na 4,2 miliona), troškovi osoblja su porasli sa 17,7 na 20,4 miliona. To bi moglo značiti da nisu ljude platiti više zbog većeg obima posla, nego su im povećali plaće. Samo to pretpostavljeno povećanje plaća od 2,7 miliona je bilo dovoljno da zadnji kvartal bude negativan (2,3 miliona).
Ipak, kumulativna dobit značajno je porasla(48%), a ova godina bi, ako ne zbog drugog, onda zbog povećanja prometa zbog željezare u Bih trebala nastaviti pozitivan trend poslovanja (ne govorim o tržišnoj vrijednosti).

Ovdje nema druge nego strpljivo čekati, s ovom sam dionicom miran, iako joj se tržišna vrijednost faktički prepolovila. Naravno, nisam je ni kupovao na top cijenama, nego na upola manjim od tekuće na burzi.

lanjska dobit porasla 47% nemojte sitničarit ,ljudi prasla 47% pa šta vi čitate .Recite mi firme kome je dobit toliko porasla ima ih na prste jedne ruke. Ja vas ljudi moji ne kužim šta bi vi htjeli dobit od 500%,a tehnologija stara 40 godina . Stvarno nemogu vjerovat šta ljudi pišu.

Keops


lanjska dobit porasla 47% nemojte sitničarit ,ljudi prasla 47% pa šta vi čitate .Recite mi firme kome je dobit toliko porasla ima ih na prste jedne ruke. Ja vas ljudi moji ne kužim šta bi vi htjeli dobit od 500%,a tehnologija stara 40 godina . Stvarno nemogu vjerovat šta ljudi pišu.

Ja pak ne mogu vjerovati što sve ljudi pročitaju usprkos onome što piše…
Ja sam se izrazio vrlo pozitivno prema rezultatima izvješća. Pokušao sam sebi pojasniti odakle stiže negativni učinak zadnjeg kvartala, i to sam napisao. Što se mene tiče, i kontinuirani godišnji porast dobiti od 20-ak % kroz više godina bio bi više nego dobar.

New Report

Close