LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Lavgar Koliko znam bager koji produbljuje morsko dno nije u međuvremenu prodan,znači Luka Ploče ide u razvoj i pretvorit će se iz male u srednju luku.A dokapitalizacija,ma koliko večina poštovanih kolega mislili da je dobra i koristna,po meni to nije tako.Uzmimo primjer ULPL,neposredno prije dokapa 4500–4700kn.Sada več duže vrijeme 3000kn,znači efekt dokapa0,0kn.Znam da neki ne žele to shvatiti i čak se hvale uspješnim dokapom ULPL. Moj odgovor takvima–sutra mogu kupiti koliko hoču ULPL i matematika mi je ista kao kod onih koji su sudjelovali u dokapu s razlikom da ne strepim oće biti ,neće biti itd. A LKPC bi pala puno više da je dokap prošao jer nije isto razvodnjavanje ako za jednu dobiješ 0.48kom. ili 1.4kom.Jedna pozitivna vijest i LKPC se vrača na ATH.Zato pamet u glavu i hold Odličan post kolega [thumbsup]

Dokapitalizacija po predloženom modelu je pozitivna ..zbog brzog i jeftinog načina prikupljanja neophodnih financijskih sredstava koji su nužno i hitno potrebni Luci Ploče da bi ušla u novi razvojni ciklus..modernizacije i proširenja postojećih kapaciteta.
Što se tiče tržišne cijene dionice nakon provedene dokapitalizacija, ona bi se razvodnila jedino u slučaju onog što je većina ovdje priželjkivala, a to je odustajanje države od prava sudjelovanja u dokapu, kada bi pojavom novih povoljno kupljenih dionica veliki broj špekulanata-tzv kratkoročnih investitora na brzinu htio kapitalizirati dobit.
Znači dokap da za sve postojeće dioničare LP, sudjelovanje države u dokapu da, nakon toga država može na miru odlučiti što sa svojim dionicama i kako ih i pod kojim uvjetima ponuditi na tržištu,a da to ne utječe na cijenu dionice na burzi.
Npr.može ih ponuditi mirovinskim fondovima.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "


Nisam ni dovodio u upit njegovu lojalnost radnicima jer da je sve prošlo dizali bi ga na pijedestal. Međutim, kako nije, njegov sljedeći potez će biti znakovit u smislu da li će on pristati na nekakav bitno drugačiji način financiranja u odnosu na predloženi. Ako neće pristati po meni mu je bolje dati ostavku nego čekati glavnu skupštinu i ne dobiti razrješnicu, ali opet kako sve nije crno ili bijelo, možda ima i kakvih stavaka u ugovoru vezano za otpremninu ili nešto sl.

toma..
mislim da nema potrebe razmišljati o kap.Pavloviću na taj način.Vrijeme će to pokazati.
On sve to nije radio na “svoju ruku” i bez dogovora sa većinskim vlasnikom.
i dalje glavno pitanje ostaje..zašto je većinski vlasnik izigrao dogovor i svoja obećanja koja smo svi imali prilike i čuti i vidjeti??
A što se tiče njegovog eventualnog pristanka na neki drukčiji model financiranja u odnosu na predloženi, po meni, važno je samo da to bude u najboljem interesu Luke Ploče, a ne nekog drugog.
Ne sumnjam da će on znati donijeti ispravnu odluku.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

Nekome se jako žuri!
Sve od 1-4 kom, ova transakcija ga je dobro koštala

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
4.100,00 4 10:57:58
4.100,00 1 10:57:58
4.150,00 12 10:57:58
4.180,00 4 10:57:58
4.180,00 1 10:57:58
4.180,00 2 10:57:58
4.182,00 1 10:57:58
ukupno 25 kom

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


u slučaju da:
a) Vlada ipak najavi dokap u određenoj bližoj budućnosti
b) Vlada objavi da dokapa nema
c) Vlada mudro šuti i čeka slijeganje situacije

a) već prvi dan blokada i za par dana smo na 5500-5800 kn. Našoj pohlepi nema kraja[smiley]
b) ovisi što će biti pod b2 ili bb? Bilo bi beskrajno glupo da se samo priopći da nema dokapa kako je bio zamišljen. Mora biti još nešto. Mora! Pa ne radi VRH projekt ITT sama i samo svojim sredstvima. Razvoj Luke je strateški međunarodni projekt i nitko ga ne može zaustaviti. To ni oporbi ne bi pošlo za rukom da je došla na vlast.
A što god se dodatno objavi, idemo gore per definitionem![thumbsup]
c) …i to čak do ljeta. To je moguća opcija jer su sve vladine administracije (svugdje je tako) trome i spore. U tom nastupajućem ‘vakumu’ očekujem 4200-3800 kn, ne i ispod, sve do objave GFI, a poslije 4400-5400 kn.
[cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

kolega Barbosa , nema naznake vašim predviđanjima od 5K do kraja tjedna

Molim sve uvažene kolege da izbjegavaju drukanje cijene u ovakvim ” nedorečenim” vremenima za našu LKPC

Također, nisam našao ni jednog jedinog posta protiv predviđanja g. Barbose – zašto ???
Ljudi , spustite loptu na zemlju – i čekajmo kao što je kolega lavgar rekao pozitivne najave riješavanja trenutne situacije za LKPC

do kada ova dionica misli padat?do koliko???da li neko zna odgovor??


Nekome se jako žuri!
Sve od 1-4 kom, ova transakcija ga je dobro koštala

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
4.100,00 4 10:57:58
4.100,00 1 10:57:58
4.150,00 12 10:57:58
4.180,00 4 10:57:58
4.180,00 1 10:57:58
4.180,00 2 10:57:58
4.182,00 1 10:57:58
ukupno 25 kom

Daj pojasni kako je ova transakcija dobro koštala?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

burberry do kada ova dionica misli padat?do koliko???da li neko zna odgovor??

već sam napisao u prošlim postovima da ” JA ” očekujem daljnji pad cijene ( cca 3700 i manje ) koja je uzrokovana nedorečenom vjerojatno lijepom budučnošću LKPC.

“JA ” posjeduje dionice LKPC , ovaj post nije nagovor za kupnju


do kada ova dionica misli padat?do koliko???da li neko zna odgovor??

Do sutra u 11:50.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


zato sam ja na svojih degenerično kupljenih 11 dionica po 5600 zadnji dan tog potencijalnog dokapa u dobrom minusu, ali bar nisam sljedeći dan naivno prodo jer mi je sumnjivo bilo i kad sam kupovo pa zakaj tu nema navale ak bu dokapitalizacije! no sva sreća da nisam lupio muški nego ko paquito, a sad s tim dionicama u arhivu gdje su i ostale koje nisu na prodaju zbog minusa (codename arhive: pušiona)! [lol]

[lol] [lol] [lol] sve nas je više s tim kodnimimenom eto i moja vam se malenkost pridružuje

nešto ne razumijem u cijeloj prič:
ZAR VAM SVIMA NIJE JASNO DA PO PREDVIĐENOM MODELU NEĆE NIKAD BITI DOKAPITALIZACIJE?????’


burberry do kada ova dionica misli padat?do koliko???da li neko zna odgovor??

već sam napisao u prošlim postovima da ” JA ” očekujem daljnji pad cijene ( cca 3700 i manje ) koja je uzrokovana nedorečenom vjerojatno lijepom budučnošću LKPC.

“JA ” posjeduje dionice LKPC , ovaj post nije nagovor za kupnju

Daj ne zagađuj temu gatanjem. Dobro te netko prepoznao. Ti si imao dionice Luke i rado bi ih opet kupio po cijeni na kojoj si ih prodao – sumnjam.


…da li neko zna odgovor?? već sam napisao u prošlim postovima da ” JA ” očekujem daljnji pad cijene (cca 3700 i manje ) koja je uzrokovana nedorečenom vjerojatno lijepom budučnošću LKPC.

Za slična ‘očekivanja’ izvrsno je kolega Špancir napisao na jednom našem forumu:
“Kolega je iz Međugorja. Konačno opet jedan vidioc na forumu.”[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Widra
Po čemu je moje gatanje , a recimo najave od kolege barbose ( 5K do kraja tjedna )nisu .
Vjerojatno i tebi odgovara neki optimizam , al molim te kako ga uz sve pokazatelje oko LKPC naći .

Da li sam svojim prdeviđanjim lagao ?
Osim toga , evo jedno banalno pitanje , zašto nam kupnja na ovim razinama ne jača ?

Ratus
nema2puta:
” u slučaju da:
a) Vlada ipak najavi dokap u određenoj bližoj budućnosti
b) Vlada objavi da dokapa nema
c) Vlada mudro šuti i čeka slijeganje situacije

a) već prvi dan blokada i za par dana smo na 5500-5800 kn. Našoj pohlepi nema kraja
b) ovisi što će biti pod b2 ili bb? Bilo bi beskrajno glupo da se samo priopći da nema dokapa kako je bio zamišljen. Mora biti još nešto. Mora! Pa ne radi VRH projekt ITT sama i samo svojim sredstvima. Razvoj Luke je strateški međunarodni projekt i nitko ga ne može zaustaviti. To ni oporbi ne bi pošlo za rukom da je došla na vlast.
A što god se dodatno objavi, idemo gore per definitionem!
c) …i to čak do ljeta. To je moguća opcija jer su sve vladine administracije (svugdje je tako) trome i spore. U tom nastupajućem ‘vakumu’ očekujem 4200-3800 kn, ne i ispod, sve do objave GFI, a poslije 4400-5400 kn.

Vidiš kolega ovo je tvoj post , i ti nešto tu kao očekuješ , i zato bolje budi vjerodostojan a ne pljuvati po komentarima i predviđanjima koja prate trenutnu situaciju


do kada ova dionica misli padat?do koliko???da li neko zna odgovor??

cijena “ne pada” zato što dionica ne vrijedi, nego zato što to nekome odgovara.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close