LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam do sada bio u uvjerenju da je ukidanje OMF-ova štetno, ali kad se stvari malo pažljivije promotre i analiziraju…, par puta najavljena opcija rasformiranja istih je potpuno razumna


Opet isto pitanje: zasto vani za preuzimanja idu debele premije, a kod nas debeli diskonti?

vidite li još nekoga da se interesira za LKPC ?

Zašto je ENNA baš sad prešla kontrolni prag u Luci Ploče?


od 2014 se namještaju i ruši se cijena, jer kod nas kada netko “zapiša” svoj teritorij nitko više ne prilazi ni blizu,
valjda je to odluka politike i mirovinaca, prodaj što jeftinije i probaj se što bolje ugraditi
još gore je u LKRI, nismo banke zaradili već 15 godina, a donedavno je to bila firma od strateškog interesa RH


valjda je to odluka politike i mirovinaca, prodaj što jeftinije i probaj se što bolje ugraditi
još gore je u LKRI, nismo banke zaradili već 15 godina, a donedavno je to bila firma od strateškog interesa RH

Znači.., zakonodavac je predao, ja bih nazvao, “investicijski suverenitet” tj. postoje uvjeti i okviri ulaganja za OMF-ova, koje bi po mom mišljenju trebali temeljito revidirati i hitno reformirati da bi zaštitili sve hrvatske tvrtke poput LKPC-e odnosno hrvatske građane kao dioničare istih.

Ali, nemojmo suditi unaprijed, tek trebamo vidjeti reakciju OMF-ova na ovaj poslovni događaj u LKPC.

“Završetkom 2018., odnosno početkom 2019. poklopile su se dvije povoljne okolnosti. Prva je dovršenje ostalih akvizicija na kojima smo radili, a druga je povoljna financijska ocjena trenutka za objavljivanje ponude s obzirom na kretanja cijena na burzi.”

Dakle za zaključiti je da se ide sa nekom minimalnom ponudom.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Za sada se stvari kreću očekivano.., oprezno 🤔😂😂

dakle po prvom danu nakon objave preuzimanja tržište procjenjuje da će biti ponuda od 380-450..vidit će jesu li u pravu..pošto je ivamil kupovao po 380 i 400 pretpostavljam da će cijena ipak biti bliže 450 kn negoi 400,do kraja tjedna ćemo saznati o kojoj se cijeni radi..na našoj burzi kolo vodi možda 10 ljudi,kriminal je u mirovinaca očit,u hanfi su podobni,i u izostanku stranih ulagača,oni mogu kreirati cijenu kakvu god hoće..nema novih akvizija..politika koči i ekonomiju i burzu..nadzorni organi nadziru samo svoj novčanik,i nažalost tu smo di jesmo..


Da li u takovom slučaju (hipotetsko prihvaćanje niske ponude od strane OMF-a) ima elemenata za prijavu DORH-u ili onom poreznom USKOK-u?

daj molim te….spržili su stotine milijuna kuna na agrokoru i nikome nije pala vlas s glave

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa da.., potrebna je hitna reforma tipa: ispunjavanja jasno postavljenih ciljeva (ostvarivanje određenog povećanja vrijednosti udjela, sankcije radi gubitka tj.OMF ostvari gubitak na nekoj transakciji – odmah revizija i nekakve sankcije.

Da li se revidira poslovanje istih, jer dobijaju zakonski određene iznose od plaća građana koje ulažu kako ih je volja…

Ili da parafraziram: da li se uopće sustavno štiti imovina hrvatskih građana povjerena na upravljanje OMF-ima?

Ne znam.., možda ja nešto krivo percepiram.., ispravite me..

Sigurno ima i pozitivnih stvari.., odnosno možda nešto propuštam.., čak bi i volio da je tako

Tromjesečni prosjek je oko 352.00 kn.
Kolika će cijena preuzimanja biti to će se vidjeti.
Ja osobno nisam optimist da bude puno gore išla.
Ova ponuda je čist radi reda.



Da li u takovom slučaju (hipotetsko prihvaćanje niske ponude od strane OMF-a) ima elemenata za prijavu DORH-u ili onom poreznom USKOK-u?

daj molim te….spržili su stotine milijuna kuna na agrokoru i nikome nije pala vlas s glave
[/quote]
citirati ću premijera nakon posjete jednoj spržionici
“nećemo sada tražiti krivce” i eldorado jaše dalje na radost svih jahača na našoj proračunskoj grbači

http://www.seebiz.eu/energia-naturalis-sad-je-povoljan-trenutak-za-preuzimanje-luke-ploce/ar-188229/

New Report

Close