LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pripremamo se za tržište plina u Srbiji, a sljedećih godina puno očekujemo od BiH



“Luka Ploče je dugoročan i strateški vrlo bitan projekt vrijedan oko 135 milijuna eura”

Trenutno je tržišna kapitalizacija oko 30 milijuna eura?


Ne mogu se oteti dojmu da je ovdje PPD odigrao lijepu igru, uzeo sebi ono što smatra da vrijedi, a za sve mu je bilo dovoljno samo 1/4 vlasništva.

koliko i kako su drugi u Hrvatskoj plaćali, oni su super dali, što nikako ne znači da ih nešto branim



Ne mogu se oteti dojmu da je ovdje PPD odigrao lijepu igru, uzeo sebi ono što smatra da vrijedi, a za sve mu je bilo dovoljno samo 1/4 vlasništva.

koliko i kako su drugi u Hrvatskoj plaćali, oni su super dali, što nikako ne znači da ih nešto branim
[/quote]

Vjerujem da je sve legalno, a i nitko se nije bunio.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/sef-gazproma-najavio-da-u-gradnju-turskog-toka-krecu-2018.-jedan-krak-plinovoda-bit-ce-za-europsko-trziste/5126430/

Ima li ovo veze s LKPC gdje PPD ima oko 25 %, a PPD preko Gazproma ima dobavu plina za RH?????




Ne mogu se oteti dojmu da je ovdje PPD odigrao lijepu igru, uzeo sebi ono što smatra da vrijedi, a za sve mu je bilo dovoljno samo 1/4 vlasništva.

koliko i kako su drugi u Hrvatskoj plaćali, oni su super dali, što nikako ne znači da ih nešto branim
[/quote]

Vjerujem da je sve legalno, a i nitko se nije bunio.
[/quote]
a kako drugačije može biti kod nas, pa svjedoci smo kroz dugi niz godina, ide zakon, dalje je sve legalno i nitko se ne buni, ma model za poželjeti, s malo novca do velikih vrijednosti


Pa ako je Luka Ploče d.d. već prodala Luku Ploče-trgovinu d.o.o. PPD-u, kakve veze s Lukom Ploče d.d. ima eventualna daljnja promjena vlasništva nad (nekadašnjom) Lukom Ploče-trgovinom d.o.o.?

Nigdje nije službeno objavljena ova ”prva” prodaja niti cijena transakcije…bar ja nisam vidio…ako netko ima info neka napiše…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Kolega iščitajte izvješće stavku po stavku, više pameti manje trolanja.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

nije samo što je ostvaren solidan gubitak razdoblja već i uskok češlja papire ima već 10 ak dana..hm bit će zanimljivo vidit da li je sve transparetno…


nije samo što je ostvaren solidan gubitak razdoblja već i uskok češlja papire ima već 10 ak dana..hm bit će zanimljivo vidit da li je sve transparetno…

Vezano za prodaju Luka Ploče-trgovine ili?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

ili..općenito češljaju se poslovne knjige,gleda se cjelokupno poslovanje,a ne samo prodaja lpt a..nije da nema posla,kažu da je i vlahović htio kupiti lkpc ali je odustao jer je ustanovljeno da ima 100 ljudi viška koji su zapošljavani politički,pa je zbog toga odustao,ali to je sve rekla-kazala

Neki će se možda sjetiti ali ima već više godina kako sam pisao o nelogičnim kvartalnim izvješćima LKPC i općenito za Upravu kako je katastrofalna. Osobno sam smatrao da će se Uprava na čelu s predsjednikom nakon provedene dokapitalizacije polako smijeniti te da će LKPC započeti s boljim i transparentnijim poslovanjem. Ništa od toga se nije dogodilo, a na ruku su im išla kvazi dobro poslovanje i rast vrijednosti dolara odnosno sretna okolnost da su novci dobiveni dokapitalizacijom bili oročeni u dolarima. Poslovanje kada se malo bolje raščlani nije uopće bilo toliko dobro odnosno bilo je na nekoj pozitivnoj nuli. Uprava i dalje nastavlja s friziranim izvještajima gdje je vrlo teško ustanoviti što je poslovanje, a što je u sferi nečeg drugog. Ukoliko je istina da se USKOK bavi poslovanjem, osobno to pozdravljam i nadam se da će imati utjecaja da se konačno nešto promijeni. Za mene je ovaj izvještaj i veliki minus vrlo dobra stvar jer bi moglo potaknuti raščišćavanje stvari. Ono što je vrlo dobro u svemu je što neovisno o prikazanom gubitku LKPC je praktički nezadužena kompanija s ukupnim dugom manjim od 25 mil kn. Imam dionice LKPC, cca 10% u portfelju, prosječna cijena puno veća od sadašnje..ne kupujem, ne prodajem.

VTTI i ENNA potpisali sporazum o zajedničkom ulaganju u Luci Ploče

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close