LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nažalost zbog ovakve dokapitalizacije, uskoro luka na burzi 600 kn…

A prije samo dva mjeseca (14.5. o.g.) pisali ste ovako:

pozdrav svima, pa tu stvarni ima takvih likova i mozgova da je to čudo, pa do kad mislite sami sebe uvijeravati da će dionica u dokapu ići po 400, 800 kn ili ne znam ti ja kojoj smiješnoj cifri. pa cilj dokapa je što veća cijena a ne manja, biseri… i sugurno neće biti manja ispod 1500 kn, i prestanite više hranit sve oko sebe sa razno raznim nebulozama…

Jedan od najboljih primjera kako prognozirat cijenu na Burzi nije lako, zato… [bye]
[/quote]


nažalost zbog ovakve dokapitalizacije, uskoro luka na burzi 600 kn…

A prije samo dva mjeseca (14.5. o.g.) pisali ste ovako:

pozdrav svima, pa tu stvarni ima takvih likova i mozgova da je to čudo, pa do kad mislite sami sebe uvijeravati da će dionica u dokapu ići po 400, 800 kn ili ne znam ti ja kojoj smiješnoj cifri. pa cilj dokapa je što veća cijena a ne manja, biseri… i sugurno neće biti manja ispod 1500 kn, i prestanite više hranit sve oko sebe sa razno raznim nebulozama…

Jedan od najboljih primjera kako prognozirat cijenu na Burzi nije lako, zato… [bye]
[/quote]
Svaka prognoza se temelji na prepostavkama i željama ,stoga pustite neka tržište pozicionira cjenu kakva treba biti u odnosu ponude i potražnje,idalje ostajem pri svom razmišljanju koje sam naveo prije približno 6 mjeseci -da će cijena dionice doći do vrijednosti 100 eura,dali griješim ili ne vrjeme će pokazati.
Držim se podalje -i svima koji su u pozicijama -želim puno sreće i obilje zarade.



nažalost zbog ovakve dokapitalizacije, uskoro luka na burzi 600 kn…

A prije samo dva mjeseca (14.5. o.g.) pisali ste ovako:

pozdrav svima, pa tu stvarni ima takvih likova i mozgova da je to čudo, pa do kad mislite sami sebe uvijeravati da će dionica u dokapu ići po 400, 800 kn ili ne znam ti ja kojoj smiješnoj cifri. pa cilj dokapa je što veća cijena a ne manja, biseri… i sugurno neće biti manja ispod 1500 kn, i prestanite više hranit sve oko sebe sa razno raznim nebulozama…

Jedan od najboljih primjera kako prognozirat cijenu na Burzi nije lako, zato… [bye]
[/quote]

ja sam mu neki dan izvadio isti post. ali odgovor je bio uvreda jer ljudi u nedostatku znanja samo to i rade. evo i sad očekujem jednu :pppp

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south




Ovi šta su na otvaranju kupovali po 982-997 nisu mi jasni kad će ovoga po 800-850 biti
koliko hoćeš samo malo strpljenja.

Hajde ti nama objasni kako će se to netkome isplatiti prodati dionicu po 800 kn , a platio ju je 850 – radnici ipak dolaze za 5 godina !??
[/quote]
Ogroman broj dionica a uvik netko mora prodati a radničke vise u zraku i nitko se neće baš boriti za
ovo jer nema većinskog udjela još sigurno 5 godina pa i dalje.
[/quote]

Naravno da će se uvijek naći netko kome je hića , pa će morati prodati ispod cijene – isto kao i na svim ostalim dionicama .No, koliko će takvih biti ; zar toliko da će dionica biti na rasprodaji ispod cijene " koliko hoćeš " ??Takvih će biti zanemarivo i oni mogu samo trenutno srušiti cijenu ( za nekog sretnika koji će to na brzinu pokupiti ) , a ostali koji su svi sad kupovali po 850 sigurno neće ići na rasprodaju po 800 – pa valjda su ovdje ušli da nešto i zarade, a ne da nekome poklanjaju dionice ispod cijene nabave .Radničke " vise u zraku " za 5 godina – osim ako ti nemaš neku jaču informaciju, i tvoj post vidim kao druk na dolje .

Malo gledam ove komentare i jako su mi smiješni ovi medeki i bikići no realna vam je situacija da će uzletom biti uzleta i tako vam je to kod nas a kupovati će mnogi jer je dionica fundamentalno zanimljiva 🙂 A neko uvijek mora zaraditi više ili manje 🙂 Ali ne podcjenjujte uskoro jednu luku europske unije 🙂

bolje dobiti gubitak nego izgubiti dobitak

iskustvo nas uči……da nakon svakog dokapa ima dionica po nižoj cijeni na burzi od one u dokapu…….barem u posljednje vrijeme

bumo vidli….. [smiley]


iskustvo nas uči……da nakon svakog dokapa ima dionica po nižoj cijeni na burzi od one u dokapu…….barem u posljednje vrijeme

bumo vidli….. [smiley]


Dokapi koji su dosta transparentnije rađeni,cijene su nakon toga padale i 20% a ne ovdje gdje se ništa
ne zna i sve se svodi na to da Pavlović ostane gazda u LKPC.Vidjet ćemo moje mišljenje je dobar
pad za sada sam ovu luku svaki put dobro upratio pa i kad sam prodao prije dokapa i mnoge ovdje
nagovarao da učine isto ali nakon šta sam ja prodao pa nebi valjda sebi rušio cijenu.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Ne možete to generalizirati, jer ovisi od slučaja do slučaja. Da li firma posluje s gubitkom , je li u rizičnom sektoru,da li joj predstoje loši kvartali bez izgleda za bolje poslovanje… (DLKV), (INGR), (MGMA), ili slijede i dalje otpisi imovine i rezervacije za loše kredite (KBMR), (NLB), …
Pravilo je da nema generalnog pravila već ovisi o specifičnom stanju u kojem se firma nalazi i kakav je forecast, LKPC ne spada u ove, naprijed navedene slučajeve, no to ne znači da je sigurna od pada cijene. Ako se nastave loši izgledi s EU – dugom, -padati će sve neselektivno.
Prije bih rekao, da ako neće biti nove katastrofe s Italijom i eurom, da bi Luka mogla biti izuzetak od tog pravila.

Kolege investitori LKPC ,

Donio sam odluku !

Idem u dokup u 1 . krugu i nudim ( uplaćujem ) cijenu za dionicu LKPC 800,00 kn !

Pozdrav kolege


Nažalost nisam mogao odolit ovim riječima dugoročnog investitora u Lkpc [bye]
Sretno negdje drugdje [shocked]

Ulaganje u sebe je najbolje ulaganje


Kolege investitori LKPC ,

Donio sam odluku !

Idem u dokup u 1 . krugu i nudim ( uplaćujem ) cijenu za dionicu LKPC 800,00 kn !

Pozdrav kolege


Nažalost nisam mogao odolit ovim riječima dugoročnog investitora u Lkpc [bye]
Sretno negdje drugdje [shocked]
[/quote]

strojar hvala ti što si obavio ovaj posao i za mene hahahahahaha.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Ne možete to generalizirati, jer ovisi od slučaja do slučaja. Da li firma posluje s gubitkom , je li u rizičnom sektoru,da li joj predstoje loši kvartali bez izgleda za bolje poslovanje… (DLKV), (INGR), (MGMA), ili slijede i dalje otpisi imovine i rezervacije za loše kredite (KBMR), (NLB), …
Pravilo je da nema generalnog pravila već ovisi o specifičnom stanju u kojem se firma nalazi i kakav je forecast, LKPC ne spada u ove, naprijed navedene slučajeve, no to ne znači da je sigurna od pada cijene. Ako se nastave loši izgledi s EU – dugom, -padati će sve neselektivno.
Prije bih rekao, da ako neće biti nove katastrofe s Italijom i eurom, da bi Luka mogla biti izuzetak od tog pravila.

pošteno napisano. smiješno je izvlačiti prosjeke. ja sam jeo meso, ti kruh a zajedno smo pojeli korektan sendvič. kome je do prosjeka neka kupuje fondove.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Koliko gluposti se može pročitati na ovoj temi.
Kao sada su svi u plusu koji su upisali po 850. A nitko ne spominje da je fiz. licima prosjek ulaza takav da su sa 850 kuna, samno donekle smanjili minus ( posebno oni koji nisu prodavali u međuvremenu dioince ).

Ali se nitko pametan nije sjetio izračunati projicirani budući dividendni prinos na LKPC kada se zbroje nove dionice sa postojećim. Ne morate uzeti referentu cijenu 1000 kuna, uzmite 1500.

Šteta bi bilo tratiti vrijeme i energiju za pijašnjavanje navedenog, kada se vidi koliko ovdje ima objesnih forumaša. Oni koji se imalo razumiju u TK, znati če o čemu govorim.

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

bid/ask ratio je 0,55. inače je 0,20-0,30 sa puno većim rasponom. posebno treba uz to promatrati informaciju da je na tržištu masu novih dionica. dakle dok su sukladno tome predviđali pritisak sa strane prodaje dešava se suprotno. još samo da se istresu ovi fizikalci koji su kupovali u drugom krugu bez da su dionicu posjedovali prije po većem prosjeku i nema zime.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close