LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovakve akrobacije s troškom prodane robe u najmanju ruku bi trebala primjetiti porezna uprava kroz svoj odjel analize rizika. Jednostavno, to je crvena zastavica koja iskače već odokativnom analizom prijave poreza, pa se to valjda treba provjerirti s ciljem utvrđivanja da li je zakonski utvrđena porezna osnovica poreza na dobit, te u tom postupku detaljno ispitati transferne cijene, preptostavljam.


Ovakve akrobacije s troškom prodane robe u najmanju ruku bi trebala primjetiti porezna uprava kroz svoj odjel analize rizika. Jednostavno, to je crvena zastavica koja iskače već odokativnom analizom prijave poreza, pa se to valjda treba provjerirti s ciljem utvrđivanja da li je zakonski utvrđena porezna osnovica poreza na dobit, te u tom postupku detaljno ispitati transferne cijene, preptostavljam.

Ja sam si dao malo truda, najprije sam nazvao Hanfu a oni su me uputili na Poreznu upravu.
Poreznoj upravi sam poslao dopis sa obrazloženjem pa ćemo vidjeti…mada čisto sumnjam jer Luka Ploče najvjerojatnije još nije predala prijavu poreza na dobit za 2017. g…rok je 30.04.2018.
Do trenutka predaje prijave poreza na dobit sa pratećom dokumentacijom (bilanca, račun dobiti i gubitka…) najvjerojatnije će ispraviti stavku prodane robe i iskazati je na nekoj drugoj poziciji…

Da li postoji mogućnost da az preuzme lkpc?fali im još koji postotni poen do 25+1..ne vjerujem da su oni bezveze kupovali toliko dionica..ppd je ekipa sumnjive prošlosti..a ove do sada netko pokriva..muljaju već 20 godina.. vrijeme je da se tome stane u kraj


To je sve povezano čini mi se sa ovim prihodom od prodaje robe koji je počeo rasti značajno sa 2016. godinom ali marža tu nije neka, oko 5%. Naime, prihod od prodaje robe iznosio 78 miljuna, a rashod 74 milijuna KN. Nekako mi se čini da ovdje ima nekih sumnjivih transfernih odnosa. Zanimljivo Luka Ploče trgovina baš od sredine 2016. više nije unutar Grupe Luka Ploče.

Luka Ploče – trgovina d.o.o. (koja je bila tvrtka kćer Luke Ploče d.d.), nazivu usprkos, nije se bavila nikakvom trgovinom već samo skladištenjem tekućih tereta (naftnih derivata).

Luka Ploče d.d. posljednjih godina trguje rasutim teretima.

Možda je ideja PPD-a povećati ukupne prihode Luke Ploče d.d., bez obzira na neveliku zaradu na takvom poslu?

Inače, bilo bi mi zanimljivo čuti od malih dioničara Luke Ploče d.d. nadaju li, u godinama pred nama, se zaraditi na isplaćenim dividendama ili na porasti vrijednosti dionice?

Cilj PPD-a nije da se obogati na dionicama Luke Ploče. Kupili su udio kako bi posložili bolje uvjete za sebe i svoje terete. Ipak osim samog PPD-a, ima tu još 75% drugih suvlasnika.

Mali dioničari će biti zadovoljni i dividendom i porastom cijene dionice, samo ne znam kako će do toga doći ako se sakriva dobit.
Rast prihoda se očito ne može sakrit, a s dobiti i sa cijenom donice se očito manipulira.
Trenutni pokazatelj je i ovaj krupan nalog na prodaji na 500kn s ciljem pritiska za daljnje obaranje cijene. To definitivno nisu radnici. Tako se ne prodaje, tako se manipulira.


Cilj PPD-a nije da se obogati na dionicama Luke Ploče. Kupili su udio kako bi posložili bolje uvjete za sebe i svoje terete. Ipak osim samog PPD-a, ima tu još 75% drugih suvlasnika.

Mali dioničari će biti zadovoljni i dividendom i porastom cijene dionice, samo ne znam kako će do toga doći ako se sakriva dobit.
Rast prihoda se očito ne može sakrit, a s dobiti i sa cijenom donice se očito manipulira.
Trenutni pokazatelj je i ovaj krupan nalog na prodaji na 500kn s ciljem pritiska za daljnje obaranje cijene. To definitivno nisu radnici. Tako se ne prodaje, tako se manipulira.


do koje cijene bi manipulacija trebala ići
nekada je bilo do 430 440


Cilj PPD-a nije da se obogati na dionicama Luke Ploče. Kupili su udio kako bi posložili bolje uvjete za sebe i svoje terete. Ipak osim samog PPD-a, ima tu još 75% drugih suvlasnika.

Mali dioničari će biti zadovoljni i dividendom i porastom cijene dionice, samo ne znam kako će do toga doći ako se sakriva dobit.
Rast prihoda se očito ne može sakrit, a s dobiti i sa cijenom donice se očito manipulira.
Trenutni pokazatelj je i ovaj krupan nalog na prodaji na 500kn s ciljem pritiska za daljnje obaranje cijene. To definitivno nisu radnici. Tako se ne prodaje, tako se manipulira.


Što se tiče dobiti, zar nije tragedija da LKPC ostvaruje operativnu profitnu maržu od 3%.
Za usporedbu, operativna profitna marža u luci Koper iznosi oko 28%.

Normalno da je sramota…veću dobit od lkpc ostvaruje svaki restoran u Dubrovniku. Ovo su totalne gluposti.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

I ppd u i az u je u interesu veća dobit..nisu oni skupljali dionice da sakrivaju lovu..ali ne ide ništa preko noći..


I ppd u i az u je u interesu veća dobit..nisu oni skupljali dionice da sakrivaju lovu..ali ne ide ništa preko noći..

Veliko je pitanje sto je u interesu ppd-u.

LKPC ispada iz crobexa
http://zse.hr/default.aspx?id=82041

Ignore: KressoM, delux

kolege,

bojim se da je kolega Sparky u pravu te da je interes PPDa da Luka Ploče d.d. ima što veći prihod, što manju prikazanu dobit i da oni sebi s 24.91% vlasništva poslože što bolje uvjete.
Ali zašto to AZ mirovinski fond nijemo gleda, a participira u No?

Možemo li se mi mali dioničari nekako pametnije postaviti i kako?

dakle, možda ili vjerojatno PPDu nije interes da Luka Ploče ima izraženu dobit, veću vrijednost dionice i solidnu dividendu,već kroz razna”tunelarenja” i računovdstvene “metode”, povećati rashode.
Ali, AZ mirovinskim fondovima bi upravo veća dobit, vrijednost dionice i dividenda trebali biti primarni interes.
Pa nije im svejedno jeli vrijednost dionice 500kn ili 1500kn.
Baš kao i malim dioničarima

Kako su mirovinski fondovi prošli na mnogim drugim dionicama, ovdje im je pjesma. 🙂


kolege,

bojim se da je kolega Sparky u pravu te da je interes PPDa da Luka Ploče d.d. ima što veći prihod, što manju prikazanu dobit i da oni sebi s 24.91% vlasništva poslože što bolje uvjete.
Ali zašto to AZ mirovinski fond nijemo gleda, a participira u No?

Možemo li se mi mali dioničari nekako pametnije postaviti i kako?

Mogli bi, kroz udrugu malih dioničara.

New Report

Close