LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa navalite onda i udrite po prodaji, evo upravo je došao nalog od 895 komada na prodaju na 579 kn [emo_smijeh]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

bude to rijeseno samo polako neka ide jos ako dobijemo luku Vukovar

Preko 1.800 dionica je skinuto s ASK-a.
Ako to nije skidanje s prodaje, onda ne znam što jest.

lp

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Koliko vidim u onom članku direktor Pavlović ima osmijeh na licu kod potpisivanja ugovora sa Kinezima…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Koliko vidim u onom članku direktor Pavlović ima osmijeh na licu kod potpisivanja ugovora sa Kinezima…

to je stvarno krucijalan argument za ulaganje u neku dionicu [emo_zloban]

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

Eto, neka mi netko da krucijalan argument zašto posao s Kinezima nije vraški odličan posao.
A ja, kao osoba iz struke, kao osoba s titulom magistra inženjera iz pomorstva, Vam dam pet argumenata zašto je to dobar posao…

Premda, vjerojatno Vi znate bolje od mene jer kod Hrvata je karakteristično kako svi sve znaju. Moje godine u obrazovanju na PFST, kao i puste demonstrature koje sam držao vjerojatno nisu urodile znanjem koje prosječan forumaš stekne u svega par dana…

Lijep pozdrav i radujem se odgovorima.

ne razumijem…
jeste li me zamijenili s nekim?
gdje sam ja iznio svoje mišljenje(koje naravno, imam) je li ovo jeftino ili skupo?
citirajte, molim?
hvala

Ozren, đe' kombo?



Koliko vidim u onom članku direktor Pavlović ima osmijeh na licu kod potpisivanja ugovora sa Kinezima…

to je stvarno krucijalan argument za ulaganje u neku dionicu [emo_zloban]
[/quote]

Mislim da imamo dovoljno argumenata, ovo je bio odgovor za @golubv koji mora nas neuke podučit razlici između Luke Ploče i Lučke uprave…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

al ste ga zakomplicirali…

-Opremu CNBM-a Luka Ploče će platiti kreditom Svjetske banke, za koji jamči Republika Hrvatska.

-Taj ugovor država je već poduprla kroz jamstva za infrastrukturna ulaganja u Lučku upravu Ploče gdje je Luka Ploče d.d. koncesionar, a vrijednost kompletnog ulaganja u razvoj luke ministar Hajdaš Dončić procijenio je na milijardu kuna.

-Ministar Hajdaš Dončić složio se s ocjenom da će od ovog ugovora [u]veću korist imati Kinezi od kojih kupujemo opremu[/u] i da to nije u skladu s najavama o privlačenju kineskog kapitala u Hrvatsku.

dakle, predmet ugovora nisu nikakve koncesije, nikakvo operaterstvo niti nikakva suradnja sa kineskim brodskim operaterima kako navodi VL. nego jednostavno nabavka i ugradnja prekrcajne opreme za terminal rasutuh tereta od kineske industrijske grupacije CNBM iz Pekingau u vrijednosti 30 milijuna eura koje će Luka Ploče d.d. platiti kreditom Svjetske banke a za koji jamči Republika Hrvatska.

stoga, da li je u ovo recesijsko i nestabilno vrijeme, novo zaduženje za opremanje terminala koji bi trebao biti operativan najranije za 18 mj. dobar tajming za današnji porast vrijednosti dionice ili bi ipak trebalo malo pričekati da se vidi kako se stvari razvijaju?

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Korisniče Barboza pišite šta oćete al cijene svakim danom ovde sve skuplja.
Još malo pa nestašica ovih hartija na kreće vrijeme.A napelo se ko puška.
I nemojte molim vas da drukam pa ovo je već dvije godine na ovim razinama.
Sad se malo suzdržati od pisanja koji dan pa se javite na 650, pa na 700 Itd.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

A do tada prostudirajte malo o parama na računu, skoroj prodaji državnog udjela, zajedničkom natječaju za Luku Vukovar sa Borealisom i daljnjim planovima.

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

CNBM je kompanija u vlasništvu Narodne Republike Kine, a njihove državne kompanije su različite nego li kod nas. CNBM je i više nego li udvostručio prihode u posljednjih par godina. Poslovanje im se većinom temelji na građevini, a mislim kako ne treba posebno naglašavati vezu građevine i rasutih tereta.
Kinezi će biti operatori terminala za što će plaćati koncesiju 45 godina, a uložit će i 30 milijuna eura u izradu i ugradnju opreme na tom terminalu. Hrvatska strana ulaže oko 65 milijuna eura u infrastrukturu uz pomoć povoljnog kredita Svjetske banke.
Država će garantirati za kredit od 100 mil. eura.
Ne mislite valjda da će Kinezi uložiti novce u terminal pa da ga ne koriste, da njihova roba ne ide preko njega??
Izgradnjom terminala LKPC će postati konkurentnija. Gaz se povećava sa 14 na 19 m, nosivost na 180.000, dnevni kapacitet pretovara sa 15.000 t na 35.000 t.. tj. godišnji kapacitet tog terminala će biti 4,6 mil. tona ( i to u prvoj fazi izgradnje), a do sada je bio nešto više od 3 mil. tona. A mislim da ni financijski rezultati neće izostati.

Izuzmemo li potencijalnu privatizaciju, mali dug i dosta gotovine, dobili smo i novog jakog kupca – PBZ skrbnički:
10. PBZ D.D. (02535697732) 9.686 2,29 +629

9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320) 10.356 2,45 +370

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Država prodaje 20% LKPC javnom dražbom, podijeljeno u 4 paketa, oglas je u sutrašnjem Jutarnjem, a bit će i na stranicama CERP-a. Početna cijena po dionici 572 kn, paketi su po cca 12 milijuna kuna.

Ukoliko je istina to sto se naveli, nije li 572 kn premalo za LKPC?

Doduse, rijec je tek o pocetnoj cijeni, ali svejedno.

S obzirom kako su rezerve i tem.kapital visestruko vece od svih obveza. Mislim kako bi nakon placanja obveza ostalo oko 761 kn po dionici. I to bez vrijednosti ostale imovine (infrastruktura i suorastruktura).

Bit ce zanimljivo vidjeti u kojem smjeru ce se drazba odvijati. Prije nekoliko godina se razgrabilo po 800kn u dokapitalizaciji..

A mnogo lijepo bi bilo kad bi se LKPC privatizirala. Mislim kako ce privatnik ovo mnogo bolje voditi nego li Drzava.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close