LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tako piše u oglasu. Ne znam je li odluka o prodaji LKPC došla na istoj sjednici Vlade kad i za KOEI, odnosno je li se početna cijena procjenjivala u trenutku odluke, ili sad pred natječaj. To bih volio znati.

Evo i potvrde…http://www.cerp.hr/default.aspx?id=272

Pocetna cijena 572 kune..drazba ce se odrzat 17.10.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Po meni, 572 kn je poklon.
Poklanjaju LKPC.

No to je samo moje mišljenje…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

iz krajnosti u krajnost.strah ih je da sve privatizacije propadnu pa ruše cijene.

I stavili su obavijest kako je idući tjedan dražba. Malo iznenada, kao da nije problem nabaviti 48 mil kn za idući tjedan. Sitnica…i uplatiti unutar 2 radna dana.
Neka im propadne i ovo kao HMST prvi krug, pa neka prodavaju preko burze za siću.
Nisu mi jasni. Bit će pravo čudo ako ijedna privatizacija prođe po cijeni koju žele…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


I stavili su obavijest kako je idući tjedan dražba. Malo iznenada, kao da nije problem nabaviti 48 mil kn za idući tjedan. Sitnica…i uplatiti unutar 2 radna dana.
Neka im propadne i ovo kao HMST prvi krug, pa neka prodavaju preko burze za siću.
Nisu mi jasni. Bit će pravo čudo ako ijedna privatizacija prođe po cijeni koju žele…

Inače, odluku je CERP donio još 1. srpnja, a sad su, eto, krenuli u prodaju. Ne bi ni mene čudilo da im nitko ne kupi ni paketić, ali svejedno mi je teško povjerovati da nisu ni sa kim o toj prodaji razgovarali.

Inače je prodaja LKPC samo uvod (novčano gledano) u prodaju KOEI-a i HT-a. Samo KOEI-a ima preko 400 milijuna kuna. Ako budu paketi od 10-ak milijuna kuna, prodavat će ga idućih pet godina. [emo_smijeh]

nebrini te samo da drzava izidje a za pakete ce se naci kupac

ako prva dražba ne uspije, da li onda druga ide za “sve po 400″[emo_zloban]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Meni osobno ovo izgleda kao puno premalo. Pa LKPC ima samo 530 kn keša (dani zajmovi +keš na računu) po dionici. Di je tek ostatak ?

kolege,

odlična je vijest da država izlazi iz vlasništva, ali prodaja 20% dionica ne bi trebala biti mana, već prednost.
Nazalost s obzirom na startnu cijenu imam dojam kao da im je neugodno koliko imaju…
Za nevjerovat….

kolege,

važan dan za Luku Ploče i dionicu LKPC-RA je u petak. Licitacija je pred nama.
Pretpostavljam da nitko od nas malih dioničara neće sudjelovati,ali će sasvim sigurno od ovog događaja imati manje ili veće koristi.
Molim vas da se uključite i da zajedno složimo moguće scenarije.

Scenarij1. Mirovinski fondovi su se unaprijed dogovorili, svakom po paket, da prođu jeftinije i ne dižu cijenu od 572kn po dionici.
Scenarij2. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i neki BiH Fond ili Fond neke druge zemlje bliske BiH. Licitacija kreće i cijena dionice odlazi na više.
Scenarij3. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i neki kineski Fond, npr. blizak nedavno izabranom podkoncesionaru i operateru na terminalu za rasute terete.Licitacija kreće i cijena dionice odlazi na više.
Scenarij4. Sve kao ad1. uz dodatak da se javio i BiH fond i kineski fond.Licitacija kreće i cijena odlazi na više.
Scenarij5. Model koji je iznio kolega Barbosa u koje se nitko ne javlja na licitaciju i cijena dionice pada.

Molim Vas poštovani kolege, mali dioničari Luke Ploče za korekciju, dopunu i komentar

Jel ovo hazarderstvo ili info ?

nema to veze sa hazardom imas dug frme,kes po dionici,p/b,ugovri sa kinezima a drzava rece pa,pa kako god oni djelili pakete cinjenica je da ce ici tko da vise a vjerujem da ce i paketi ici po puno vecoj cijeni.Luka Ploce je bitna arapima tj BiH


nema to veze sa hazardom imas dug frme,kes po dionici,p/b,ugovri sa kinezima a drzava rece pa,pa kako god oni djelili pakete cinjenica je da ce ici tko da vise a vjerujem da ce i paketi ici po puno vecoj cijeni.Luka Ploce je bitna arapima tj BiH

…svo što si napisao stoji….i sam imam dovoljan broj dionica. No, tržište trenutno ne vjeruje, jer da je suprotno cijena bi već bila debelo gore…

problem je u velikom free flotu pa trenas milijune za dizati trziste nevjeruje da je neko sprema platit to tj da za ovu firmu ima neko tk ce to plati ja vjerujem d ma a onosto je jos bolje vrlo cemo se brzo uvjeriti u to tik, tak radi za nas

New Report

Close