LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo danas već djeluje ozbiljnije…iako mi i dalje nije jasno koji je povod ovom rastu pa ostajem za sad po strani


ovo danas već djeluje ozbiljnije…iako mi i dalje nije jasno koji je povod ovom rastu pa ostajem za sad po strani

povod rastu je kupnja…kako drukcije kupit 1500 komada…

Pad sa 6000 na 400 nije bio čudan a rast za 50 kuna je čudan, koji si ti tutkum.
________________________________________________________________________________

Pa valjda je sad jasno da je cijena od 6000 kuna bila posljedica isključivo balona na (plitkoj) Zagrebačkoj burzi. Poslovni rezultati Luke Ploče d.d. nisu dobri, gricka se pomalo i lova od dokapitalizacije, BiH je još u većim problemima od Hrvatske, gube se neki dojučerašnji tereti, desetine ljudi šalju se s otpremninama u mirovine … situacija je daleko od obećavajuće. A cijena dionice skočila 10%. Ako to nije neobično, onda …

Nema do likova koji počnu kao dobronamjerno u čudu se češkati po glavici i upozoravati na loše poslovanje, rezultate i slično nakon što netko u šutu poklopi stotine tisuće kuna na asku. Problem ove i većine drugih dionica koje bilančno izgledaju odlično je nelikvidnost. Ovdje se za sada vratila likvidnost, odnosno pojavio se netko tko je htio kupiti veću količinu i cijena je naravno skočila. Pa konstantno je ask bio šupalj već mjesecima, da ne kažem godinama. I dok vi tražite razloge zašto to netko kupuje cijena ode.. Pa onda, kada saznate razloge još se malo nećkate i na kraju kupite nakon što dionica odradi 100%. I kao šlag na kraju, onda okrenete ploču pa glavni argumenti postanu nešto tipa, smanjen je broj radnika, time optimizirano poslovanje, luka ima keša skoro u visini TK, velika ulaganja u razvoj, BiH može samo na bolje jer gore nema itd. Pisanje na ovom forumu za ili protiv nečega neće vam pomoći da jeftinije kupite ili skuplje prodate tako da se ne morate niti truditi.

Duboko sumnjam da ću ikad kupovati ovu dionicu, igrom slučaja znam ponešto o tvrtki pa me iznenadio skokić neutemeljen na nekoj pozitivnoj vijesti. Pomislio sam čak da je on posljedica samo najave o otvaranju radova za gradnju terminala tekućih tereta.

Nemojte misliti da ne razumijem nervozu ljudi koji su ovu dionicu kupovali na znatno većim razinama (šuška se da su fondovi kupovali na 850 kuna), a naročito onih među dioničarima koji nisu po 6000 prodali ono što im je omogućeno kupiti za 400 kuna ili čak i manje (za ne vjerovati, ali takvi uopće nisu rijetkost).

Što se tiče toga da BiH može samo nabolje, pitanje je koliko će se godina na to trebati čekati. Hrvatska još uvijek nije dodirnula dno krize, a situacija u BiH još je i teža.

Istina je da Luka Ploče ima (nešto/dosta?) keša od dokapitalizacije, pitanje je samo koliko on može kupiti vremena ukoliko se rezultati ne poprave. Ne treba zaboraviti niti da slijedi nemalo ulaganje u opremu za terminal rasutih tereta koje će izmijeniti novčanu situaciju.

Luka Ploče definitivno ima potencijala, ali i ogromni uteg oko vrata u vidu polufunkcionalne države koja joj je u zaleđu, samo bi potencijalnim dioničarima trebalo napomenuti da u kratkom roku ne očekuju čuda. Dapače.

@konzumirao natrij

na 600 kn mogla bi postati interesantna.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

opaaaa, milijun kuna u jednoj transakciji (2000 komada x 535 kn) [emo_ooooo]

To je već respektabilan paket, dugo nije viđen na luci, e sad jel se to čekalo da može dalje vidjet ćemo. Oba smjera su izgledna

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

tako novce zarađiva rajfssen kupi po 850 a proda po 530 i još mi nude da budem njihov član, fuj koji jadnici.

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

meni izgleda da netko veći zauzima strateške pozicije u LKPC… obzirom da je LKPC glavna i praktički jedina luka za BiH, a kako je LKPC uz to sada i u EU, ne bi me čudilo da kroz koji dan u top10 vidimo i neke strane fondove kao kupce dionica LKPC

Netko tko je skupljao niže ili neki rajf možda kako neki tvrde izlazi a netko na osnovu nečeg relevantnog ulazi. E sad, mislim da je smjer up jer nitko ne upucava toliko para da ne bi pogurao to prema svojoj zaradi dakle u ponedjeljak očekujem višu ljestvicu.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

meni izgleda da netko veći zauzima strateške pozicije u LKPC… obzirom da je LKPC glavna i praktički jedina luka za BiH, a kako je LKPC uz to sada i u EU, ne bi me čudilo da kroz koji dan u top10 vidimo i neke strane fondove kao kupce dionica LKPC
__________________________________________________________________________________

Neki dan pričalo se o tome kako će se podignuti limit udjela koji fondovi mogu imati u tvrtkama (ili nešto slično)? U tom bi slučaju dva mirovinca koji su najveći dioničari Luke Ploče možda poželjela ojačati poziciju (po osjetno nižim cijenama od onih po kojima su kupovali dosadašnji dio)?

@yeosol

Bla bla bla samo ti lupetaj bez veze ovo je bilo na 490[emo_namigusa][emo_namigusa]

Vaš link …

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

bravo. ego na 1000.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Luka Ploče će danas biti dionica s najvećim prometom na ZSE, lijepo je konačno i to doživjeti.

New Report

Close