LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedina činjenica koja stoji je ta da cijena LKPC ne može biti ispod trenutne tržišne cijene,jer bi to bio teški sukob interesa,a za sobom bi povukao strahovito puno tužbi,koje se nikome ne isplate.A nikome nije u interesu prodat jeftino,nego u ovoj situaciji smiriti radnike sa sićom.Cijena dionice je podcijenjena i neko će ju napumpati prije prodaje ,da bi krenula tržišna utakmica-ko da više.Drukeri i špekulanti se uhvatili radničkih dionica ko pijan plota.Pa koliki je postotak radničkih dionica a koliki ide van.Mislite da će ići nama običnim smrtnicima………..Drukeri za pad su strahovito jaki,i neko se lijepo tovari između 420 i 450 do 470.Samo ne kužim ljude koji ih slušaju i prodaju,trejding se ne isplati,jer je presitno.Moj dokaz da dionica ide gore je upravo izviješće za prvi kvartal i to u pola kvartala………kako i na koju foru,ili je to naređeno sa vrha.Po meni LKPC je spremna za prodaju.

Potpuno si u pravu. Ja sam neki dan napisao da će lkpc ići uskoro preko 2000 kn a tek tada će doći prospekt jer država u ovoj krizi hoće zaraditi što više a i izbori se približavaju. Vladi je ovo krasna prilika da se pokaže i oblaži sve puste kritike na njezin račun. Mislim da se njima ne žuri s prospektom jer čekaju nekog većeg investitora a onda, zna se dionica ide neizustavno prema gore.

[color=blue][/color]vizionar

Dragi kolege investitori u LKPC ,

vidjet ćemo kad dođe Prospekt dali je sve transparentno .
Za sada Vlada , Uprava i R banka kalkuliraju .
Rado bi skupo prodali ali se boje da JP neće proći (+50%) i da će se poništiti .
Po meni bi pošteno bilo , nakon što su radnici kupili dionicu LKPC po 400 kn da nama ,Malim dioničarima (prije 26.01.2011.) ponude po cijeni (između 400 kn i 800 kn ) !
Pa nemože biti pošteno nešto što vrijedi 1000 kn prodavati po 1400 kn ili čak 6000 kn !
Neki Mali dioničari su prevareni i dionicu su platili čak 6000 kn !

.

Danas u 11 sati Vlada tj Uprava LKRI ce odabrati strateskog partnera.

Mislim da ce to ubrzati proces idavanja Prospekta.


Dragi kolege investitori u LKPC ,

vidjet ćemo kad dođe Prospekt dali je sve transparentno .
Za sada Vlada , Uprava i R banka kalkuliraju .
Rado bi skupo prodali ali se boje da JP neće proći (+50%) i da će se poništiti .
Po meni bi pošteno bilo , nakon što su radnici kupili dionicu LKPC po 400 kn da nama ,Malim dioničarima (prije 26.01.2011.) ponude po cijeni (između 400 kn i 800 kn ) !
Pa nemože biti pošteno nešto što vrijedi 1000 kn prodavati po 1400 kn ili čak 6000 kn !
Neki Mali dioničari su prevareni i dionicu su platili čak 6000 kn !

Pero sine Brute,

pa što nije kontradiktorna tvoja izjava: skupo bi prodali ali se boje da u JP neće skupiti 50 +1 ?
Razmisli malo o tome..

Ako će doista biti korištena financijska izvedenica otkupa prava upisa u prvom krugu (i jedinom što se tiče REZIDENATA) onda JP ne može propasti niti u najgoroj crnoj slutnji

Na samu najavu prospekta dionica leti,i to se i čeka.Pero u pravu si,napisao sam gore u postu šta bi se dogodilo na jeftinu prodaju,a pošto smo pod debelim povećalom EU,to se neće dogoditi.Hanfa se več jednom zahebala na IGH,pa sad puše i na hladno.Pogrške su neprihvatljive.Rusi su ozbiljan kupac sa neograničenim portfeljom,ali oni će samo dobro doći za dizanje cijene.LKPC ima pet-šest jako gladnih kupaca,a nemojte se praviti da ne znate ko su.Jedni od njih su i Kinezi koji također raspolažu neograničenim kapitalom,ali oni žele sve naše luke.To će isto pridonijeti dizanju cijene.Našoj burzi treba nova INA,i evo dolazi,samo šta je INA imala jednog kupca,a LKPC puno više šta je dobro i za nas male i za velike i za vladu.Mislim da nemamo razloga za brigu jer naše luke će otvoriti novi keš na zse,a to će se odraziti i na rast ostalih dionica.
Ovo će biti jaka tržišna utakmica,a iskreno se nadam da će zaraditi i oni koji su ulazili i na 6000.Optimizam,vječiti i to ovaj puta siguran.

peyo


Na samu najavu prospekta dionica leti,i to se i čeka.Pero u pravu si,napisao sam gore u postu šta bi se dogodilo na jeftinu prodaju,a pošto smo pod debelim povećalom EU,to se neće dogoditi.Hanfa se več jednom zahebala na IGH,pa sad puše i na hladno.Pogrške su neprihvatljive.Rusi su ozbiljan kupac sa neograničenim portfeljom,ali oni će samo dobro doći za dizanje cijene.LKPC ima pet-šest jako gladnih kupaca,a nemojte se praviti da ne znate ko su.Jedni od njih su i Kinezi koji također raspolažu neograničenim kapitalom,ali oni žele sve naše luke.To će isto pridonijeti dizanju cijene.Našoj burzi treba nova INA,i evo dolazi,samo šta je INA imala jednog kupca,a LKPC puno više šta je dobro i za nas male i za velike i za vladu.Mislim da nemamo razloga za brigu jer naše luke će otvoriti novi keš na zse,a to će se odraziti i na rast ostalih dionica.
Ovo će biti jaka tržišna utakmica,a iskreno se nadam da će zaraditi i oni koji su ulazili i na 6000.Optimizam,vječiti i to ovaj puta siguran.

[lol] [bye]


Citajuci razne postove nailazim na razmisljanje nekih kolega koji komentiraju kako nema interesa za LKPC itd.
Pogledajmo samo Luku Rijeka, koja je odlucila da dio svog poslovanja prepusti SRATESKOM PARTNERU te da se uz nove snage osigura bolja buducnost.Ponuda ima, mada su procurile informacije kako se Vlada odlucila da novi strateški partner riječke luke bit će tvrtka International Container Terminal Services, koja se obvezala u idućih nekoliko godina investirati oko 70 milijuna eura u kontejnerski terminal Brajdica.
DAKLE,GIOVORIMO O STRATESKOM PARTENERU

Luka Ploce,
to vise i ptice na granama znaju ide u DOKAPITALIZACIJU,PRIVATIZACIJU I INVEST.od 200 MIL.EURA.
Ako u slucaju LKRI imamo vodecu svjetku firmu koja ULAZI NA MALA vrata kao strateski partner zasto mislite da nema interesa za KUPNJU OVOG BISERA.

p.s.
Ovaj post se odnosi na sve ove BISERNE izjave kojekakvih bezlicnih likova a pogotovo ovi novopecenih koji se danas prijave na Forum i vec iznose komentare a da nama na postu niti DOBAR DAN nisu kazali mada su to osnove OSOBNE KULTURE. [cool]

Plejboj,viri vam PERJE IZ NOSA [lol]

Dakle ,tocno kako sam napisao.

FILIPINSKO-AMERIČKA TVRTKA POSTAJE VLASNIK 51 POSTO UDJELA U »JADRANSKIM VRATIMA«
Danas potpis ugovora za Luku Rijeka

RIJEKA Ugovor o strateškom partnerstvu između Luke Rijeka i tvrtke International Container Terminal Services bit će potpisan danas u 11 sati u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja Rijeka. Time će ova filipinsko-američka tvrtka postati vlasnik 51 posto udjela u tvrtki Jadranska vrata, koja ima pravo gospodarenja na kontejnerskom terminalu Brajdica do 2041. godine. Ugovor će u ime ICTS-a potpisati potpredsjednik za Europu, Bliski istok i Afriku, Manny Fernandez i predsjednik Uprave Luke Rijeka Denis Vukorepa. Iako jučer to nije bilo i službeno potvrđeno očekuje se da će svečanosti u Rijeci prisustvovati i predsjednica hrvatske Vlade Jadranka Kosor, potpredsjednik Vlade zadužen za investicije Domagoj Ivan Milošević te ministar mora, prometa i infrastrukture Božidar Kalmeta.
Ugovorom je predviđeno investiranje oko 70 milijuna eura u kontejnerski terminal riječke luke. Uvođenje privatnog kapitala u riječku luku dio je Rijeka Gateway projekta započetog 2003. godine potpisivanjem ugovora sa Svjetskom bankom. (D. P.)

Imamo isti scenarij sa Lukom Ploce koja se obvezala smanjiti Vladin udio u vlasnistvu i provesti privatizaciju.Upravo je to bio prioritet Vlade da bi ispostovali obaveze prema Svjetkoj Banci a zauzvrat Luka Ploce dobiva zajam od 50 milona eura. koje ce im biti isplaceno do konca ovoga mjeseca.

p.s.@ LAKI LUK i PRETUSIMUL,losa ste kopija kolege LACKY LUCKE [bye]

LACKY LUCKE je puno prije od vas registriran na forumu. [cool]

Mislim da je ovo okidač za LKPC,jer je definitivno sljedeća na redu,samo u puno većem obimu.Koliko će otići dionica LKRI ne znam,ali LKPC će ju pratiti.Maskembal je završen ,maske su pale.

peyo

Poštovani Investitori LKPC ,

Nadam se da će Vlada ,Uprava i R banka Malim dioničarima (26.01.2011.) ponuditi raspon cijene između 400 kn i 800 kn što bi bilo realno .
A što se tiče strateškog partnera , nejde to baš tako lako . Neko je prije desetak dana na ovom Forumu spomenuo da bi to mogli biti Mađari po 400 kn .

Mogu vam iz iskustva spomenuti kako je bilo kod prodaje 25+1% INE Mađarima : Mađari su dobili dionicu po 1000 kn a mi Mali dioničari smo platili 1.690 kn !
Naša draga Vlada (SDP i HNS) je nas Hrvatske građane Ošišala prodajući nam dionice 69 % skuplje !

Pozdrav

.

kolega micke vjerovatno se i radi o kolegi hairiji jer je kolega hairija izbrisan od strane moderatora te upravo oživljava ukrsnuće. zar ne vidite simboliku sa avatarom(naziru se neka krila).

evo sam upravo u pločama i puna je brodova ko šipak. preporučam svima pogled luke na google earth jer će se velika površina drastično izmjeniti.

http://slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/131231/Default.aspx
a vidim da su se i troškovi počeli rezati. vjerovatno netko nešto uvjetuje pa je šminkanje počelo. [thumbsup]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Kolege,

zar nam nije u interesu kupiti LKPC dionicu u drugom krugu dokapa što povoljnije, a s ciljem što veće zarade ?
LKPC želi što više novaca uprihodovati od ovog dokapa, ali nama je cilje što bolja nabavna cijena dionice ili sam nešto propustio ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kolega plavi vrijeme je da se uključite u raspravu,jer smo pri kraju zagonetke.Zanima me vaše mišljenje o cijeni Luke rijeke i da li će LKPC imati istu strategiju za odabiranje partnera.I normalno koliko će rast cijene LKRI imati uticaj na rast LKPC.Već mi je dojadilo slušanje o smaku svijeta.Očekujem da se javite jer znam da pratite forum.Sa poštovanjem,Peyo.

peyo

New Report

Close