LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

op, 1 !
znači pogodio sam u sridu !
al’ smo isfrustirani !
koliko taj ima nickova kad svima može cijeli dan dijeliti 1 ?


Kako se bliži dan "D" tako se sve manje pljuje po Pavloviću i dolazi se do zaključka da je "to ono pravo".
I REALLY LOVE THIS GAME!!!
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Za vas koji radite u Luci on je Bog toliko toga je učinio za vas, ima da mu tepih prostirete od upravne zgrade do Stana.

Lijep pozdrav sindikalnoj organizaciji kako predsjedniku tako i svim članovima.





OVO JE PRVI PUT DA SE PRODAJE HRVATSKA FIRMA ALI NE ZA 1 KUNU VEC NA DRAZBI. TKO DA VISE!!!!


Prijatelju Petina, imaš potpuno pravo: Sada se ne prodaje za 1 kunu, već za 100 kuna!
Ma bravo! [thumbsup]
[/quote]
Znači taj primjer prodaje prava od 100 kn može značiti 500 ili 1000 a možda i 2000 ?

[/quote]
Zvone, ja mislim i pišem o cijeni prava na kupnju, ma što to značilo, a ne o cijeni dionice. Ako bi po vama, pravo na kupnju koštalo 500 ili možda 2000 kn, koliko bi onda trebala koštati 1 dionica? [shocked]
Mislim da je 100 kn netko fakat iznio kao primjer, no valjda će početna cijena prava biti naznačena u prospektu, uostalom kao i početna ili raspon cijene dionice u prvom krugu? Svaki investitor mora znati po kojoj cijeni mu se nudi dionica u prvom krugu kako bi donio racionalnu odluku: kupiti ili ne?
Pa i cijena u drugom krugu ili će se izdati dva prospekta?
Jednu stvar moramo priznati: Luci Ploče d.d. fali PR! [cool]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

jako lijepa prosjećna cijena, 1.554,91 [thumbsup]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

A poslovni malo kasni s prikazom, prosjećna ipak 1.552,47 ali opet odlično, nego čudno mi je ovo kako se danas nepiše [tongue]

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

@ Petrof

dada…muk je samo takav

vidimo se sutra na otvaranju, dobro mi bili !

Evo malo činjenica, da se maknemo od teme dokapitalizacije:

Kreće se ubrzano u projekt završetka koridora Vc, lova za izgradnju je već osigurana…dovršetak se planira taman sa početkom ulaska RH u EU.

Ante Lauc s Ekonomskog fakulteta u Osijeku iznio je zanimljivu tezu po kojoj se “nulta točka” u kojoj se spajaju osi najmnogoljudnijih država svijeta (Rusije, Kine, Indije i SAD-a) spaja upravo na ovom prostoru (u Osijeku, gdje se “osi sijeku”), što mu daje iznimnu prometnu, pa time i gospodarsku važnost. Vladimir Skenderović, profesor na Građevinskom fakultetu u Osijeku i konzultant Svjetske banke, govoreći o organizacijskim i institucionalnim preprekama koje treba ukloniti kako bi učinak koridora 5C bio što veći, napomenuo je da će završetkom tog pravca teretni promet između Baltika i luke Ploče biti povećan pet puta u odnosu na sadašnji.

http://www.gradimo.hr/S-koridorom-5C-Baltik-i-Jadran-postaju-susjedi-/hr-HR/4528.aspx

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.


Hanfa: Dioničarima prije početka upisa dati mogućnost da prodaju pravo prvenstva
ZAGREB – Javna bi ponuda dionica Luke Ploče, međutim, po nečemu mogla biti drukčija od drugih.

Naime, u Hrvatskoj agenciji za nadzor financijskih usluga snažno zagovaraju da se prije samog početka upisa omogući dioničarima koji iz bilo kojeg razloga ne budu mogli/htjeli sudjelovati u procesu dokapitalizacije da svoja prava prvenstva upisa ponude na prodaju – na burzi. Drugim riječima, ideja je da se taj IPO odigra uz pravo kao financijsku izvedenicu uobičajenu na tržištima kapitala.

Regulatorna agencija drži da se upravo time, kroz dražbe prava, osigurava poštena igra. Osim toga, tom se inovacijom i državi omogućava da na burzi proda svoje pravo prvenstva kojeg se odriče, jer će joj se u konačnici zbog toga udio u Luci Ploče (ZSE:LKPC-R-A) višestruko smanjiti. Mogućnost prodaje prava isključuje 23 posto dionica koje je Vlada odlukom o prodaji radnicima izuzela iz prodaje, ali povrh toga država ima još 84.502 dionice (38 posto) pa bi već uz cijenu prava od npr. nešto više od 100 kuna uprihodila polovicu iznosa koji će utržiti od prodaje dionica radnicima (20,7 milijuna kuna). Sve u svemu, za IPO Luke Ploče, čini se, sve se više sužava prostor za zakulisne igre.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/hanfa-dionicarima-prije-pocetka-upisa-dati-mogucnost-da-prodaju-pravo-prvenstva,104298.html

POČELO JE !!!! [thumbsup]

Ovdje opet nitko nije primjetio nekoliko potpuno netočnih iznesenih činjenica, koje je autor teksta napravio iz neznanja ili s namjerom.

Dakle, trenutan broj koji ima država u svom vlasništvu je A) HFP 98.780 dionica + B) HZMO 37.493 dionica = 136.273 dionica. Po koeficijentu dokapitalizacije od 1,5 koji proizlazi iz prijedloga za skupštinu, na trenutni broj dionica od 136.273 dionice dobivamo pravo na 202.009 novoizdanih dionica koje država može dokapitalizirati u prvom krugu. Jedino je to točan broj dionica na koje se odnosi mogućnost prodaje prava prvenstva, ako takav scenarij uopće bude donesen.

To što radnici vjerojatno budu mogli kupiti 51.771 dionicu koje su sada u vlasništvu države, apsolutno ništa ne umanjuje prodaju prava prvenstva države za 202.009 novoizdanih dionica, iz vrlo jednostavnog razloga jer je država sve svoje dionice(njih 136.273 dionica) imala 26.01.2011. evidentirane u svom vlasništvu, što je bio jedini kriterij za pravo sudjelovanja u 1.krugu dokapitalizacije.

Tako da radnici ne polažu nikakvo pravo prvenstva na dokap i pravo prvenstva u cijelosti ostaje samo na državi.Autorima teksta bi bilo dobro da prvo provjere svoje navode, ako nigdje drugdje onda ovdje na forumu, jer daju totalno netočne podatke u svojim člancima.

A ako se već navodi neki primjer, onda je najobjektivnije navesti realno stanje koje bi po mojoj procjeni bilo da pravo na kupnju 1 dodatne dionice u prvom krugu, vrijedi minimum cca 400,00 Kn ako dioničar želi to pravo preprodati nekom drugom investitoru.

Kako sam izgubio kune ….na ljetovanju 2008 upoznah Profesionalce koji su se kunili u jak biznis i sigurnu dobit ,ali kasnije skužih da su dalmatinci sa kravatom ,u međuvremenu dobiše i tetku Hanfu koja ih je korila ……pogodite o kojoj dionici se radi…… [proud]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Što nitko nema komentara za našu lukicu?! [yawn]

[color=blue][/color]vizionar

kolege, došlo je do zahlađenja, naša lukica ide prema dole, što je i normalno, i svi mi koji ju volimo to i priželjkujemo da krenemo u dokup, znaju to oni koji se kuže u dionice…

Argumenti ….ide se na izgradnju koridora 5c,očito je da i vlada ide u smjeru privatizacije ,nemožemo uzimat trenutno stanje Egipatske krize……,Prvo kupi ili prodaj pa reci hop….. [undecid]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close