Kupih Viro po 447,96 kuna, P/E cca 4,5

Naslovnica Forum Komentari članaka Kupih Viro po 447,96 kuna, P/E cca 4,5

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Tomislave, pa zar si ti sad preuzeo ulogu XY…… ili je to neki dogovor …da javno DRUKAŠ za dionice i zoveš na sav
glas investitore da te slijede……?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Tomislave, pa zar si ti sad preuzeo ulogu XY…… ili je to neki dogovor …da javno DRUKAŠ za dionice i zoveš na sav
glas investitore da te slijede……?

miami, ako ti iduci put ne repliciram, to je zato sto si mi na ignore listi

www.knjigara.com

Šteta mi je da se spuštaš na taj nivo……a nisi loš čovjek..pa nije valjda da ti to naređuju..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Pa on i je uvijek bio na tom nivou.

Situacija nije baš skroz ista, no svejedno, mene Viro također pomalo podsjeća na Dukat 🙂 čija se cijena vremenom bila udvostručila, ali je svejedno malo kome bio dovoljno dobar za kupnju na 350 kn. 🙂

Dukat nije bio dobar čak ni onda kada je gotovo sve padalo, a on prkosio trendu i rastao. Uh, al’ su nas sustavno bombardirali jedinicama, nije bilo lako pod paljbom, ali nas je zato Skrbnički OBILATO obeštetio za duševne boli i pretrpljene nepravde. 😀

Eh, dooobra, staaara vremena…Tomislave, s kolikim rastom cijene ćeš ovog puta biti zadovoljan?

pitaj ROMF…kako im je Robić uspio utopiti po 1450 or so…što ti kupuješ sine…
a koja je ono kvota za izvoz nije li vrisnula [lol]

ops…ispravak…bila je to blok transakcija po 1500 krajem 2007.,to se zove genijalan
seller…taman kad je u US startala recesija…dakle bolji potez i od legendarnog
Lukovića [lol]

Tomo,

mislim da ti nije potreban ovakav način pisanja.
Stariji će se sjetiti tvog pisanja o recimo HDEL na 2200 kn kad si davao preporuku za kupiti i da ona po tebi vrijedi 4000-5000 kn.
Meni je to još onda bilo za ne povjerovati.

No dobro.Neka svatko razmišlja svojom glavom. Danas je HDEL 130 kn i neće ga nitko.

Viro mi je na ovim cijenama preskup, tj. ima puuuno boljih prilika na zse od Vira koja je dobra dionica ,moram priznati, ali trenutno skupa.To naravno ne znači da neće rasti.

A BALVANA!!! :) :) :)

Hmmm ovaj p/e mi je vrlo sumnjiv, pogledaj što su radili sa zalihama, od tuda je i došla takva "dobit"


Tomo,

mislim da ti nije potreban ovakav način pisanja.
Stariji će se sjetiti tvog pisanja o recimo HDEL na 2200 kn kad si davao preporuku za kupiti i da ona po tebi vrijedi 4000-5000 kn.
Meni je to još onda bilo za ne povjerovati.

No dobro.Neka svatko razmišlja svojom glavom. Danas je HDEL 130 kn i neće ga nitko.

Viro mi je na ovim cijenama preskup, tj. ima puuuno boljih prilika na zse od Vira koja je dobra dionica ,moram priznati, ali trenutno skupa.To naravno ne znači da neće rasti.

mislim da cu za koji tjedan napisati tekst o tim cesto spominjanim prijasnjim ulaganjima, po preporukama profesionalaca…

no…
mislim da se logika samostalnih ulaganja u
hlf po 28,2 dolara, sad je negdje oko 68
dukat po 346, znamo gdje je sad
hotele baska po cijeni koja je omogucila povrat 61 posto u dvije dividende
vupik po 72,5
kao i viro po mrvu manje od 448
drasticno razlikuje od logike investiranja po preporukama tipova za koje se ispostavilo da je najvise pozicionirani medju njima na spomen korelacije fedove kamate i indeksa gledao ko tele u sarena vrata…

posve je logicno da ce me stalno podsjecati na ta ulaganja u proslosti, pri cemu nije bitno sto je ivanisevic znao ispati u prvom kolu ‘onog turnira prije wimbledona’, ali je ipak osvojio wimbledon, i da je na meni da kontekstualiziram ta podsjecanja, a ne na posterima.
ali, kako je tih koji ce me podsjecati na to makar za dvadeset godina herbalife vrijedio 300 dolara (ne kazem da hoce, nego ‘podsjecat ce me makar vrijedio’) neznani broj koji tendira ka masi, na meni je da odredim cijenu/kvalitetu posta ili postera, i odlucim hocu li citanje, nista nije besplatno, placati neobnovljivim resursom, vremenom.

nadam se da razumijes zasto si na ignore listi

www.knjigara.com

…pa kako je krenulo kod vas je svaki drugi korisnik na ignor listi… [rolleyes]

…ako tako nastavite,više nećete imati potrebu replicirat nikome… [cool]

…a onda biste mogli napisat i kolumnu…Pale sam na svijetu… [tongue]

Dakle da malo pojasnimo neke stvari. Pod stavkom "promjene vrijednosti zaliha proizvodnje u tijeku i gotovih proizvoda" Viro je prikazao – 162 milijuna kn u zadnjem kvartalu" .. Svkome tko imalo razumije računovodstvo jasno mu je da je ta stavka pod rashodima, pa je viro ovime "smanjio" rashode za cca taj iznos. Od tuda i da velika dobit i sve što se veže na nju od Super ROE, Super pE i sve drugo.

Eto, malo vidite i vi drugi pa prokomentirajte što mislite.

Ja nemam viro i ne pozivam na kupnju ili prodaju vira

Cudno nema nista o HLF ?

ne znam baš za Viro, ako je downtrend na HT-u čija je bilanca besprijekorna, likvidnost izvrsna, a 40% uloženog je već vraćeno kroz dividendu, onda Viro vrišti na oprez.

koliko pratim onu nedjeljnu emisiju o selu, viru se ne piše dobro. od iduće godine idu nekakve kvote, otvaranje tržišta za druge jeftinije šećere i što ti ja znam. Ispada da će u takvom okruženju viro morati smanjti svoje kapacitete za pola.

meni se čini da šminkaju viro za prodaju, ali ne znam kome će ga uvaliti , apogotovo po kojoj cijeni. nisam siguran da će se tijekom ove recesije ponoviti prijašnji scenariji prodaje uz ekstra premije.

New Report

Close